Jump to content
Dogomania

do usunięcia


Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja tak się zastanawiałam przez ostatnie dni i nie wiem czy nie lepiej byłoby dla naszego bezpieczeństwa i ogólnie psów w ewentualnym DT, żeby psiak tarfił do schroniska i odbył kwarantannę? Jakie jest Wasze zdanie? W hoteliku np może nie być możliwości żeby pies siedział gdzies osobno..

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony tak, ale TOZ tak ochoczo nie zadziała jeśli pies będzie miał trafić do schroniska, poza tym ile to psów zbieramy z ulicy do własnych domów bez żadnej kwarantanny. A Bavesis ma na niego oko, pewnie by zauważył gdyby pies miał wściekliznę. A w schronisku częstochowskim kwarantanna jest tylko z nazwy bo nikt psa nie bęzie dokładnie oglądał i badał.

Link to comment
Share on other sites

Bavesis psa chyba nie widzi nawet, kwarantanna mogłaby cos ujawnić, ale też uważam że to konieczne nie jest, tak tylko chciałam zapytac o zdanie. Zależy też jakie będą warunki DT, byc może pies będzie musiał być koniecznie po szczepieniach itd.. To co isć tam jutro?

Link to comment
Share on other sites

Juz mam 1 miejsce na pw. Niedlugo opróżnię wiecej.O ile wiem ,a ja też to popieram ,to nie ma sensu wpychac psa do schronu ,by tam wylekniony bal się ujadania 200 psow ,zlapal jakąś chorobę i jadl byle co-wodnistą kaszę,czy flaki surowe .Ddostanie biegunki i zlapie chorobę jeszcze a potem za kasę odbierac .To już tam ma chyba lepiej,niech poczeka na miejsce w dt caly i bez strachu. W schronie nie zaszczepią go pewnie ,bo malo ktory pies jest szczepiony albo żadny. Glodny tam nie jest,wytrzyma jeszcze trochę na tym odludziu a budynki zaludnione są tam niedaleko i tam mieszka też wlasciciel. Ja jestem przeciwna schronowi. A decyduje bavesis.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']Bavesis psa chyba nie widzi nawet, kwarantanna mogłaby cos ujawnić, ale też uważam że to konieczne nie jest, tak tylko chciałam zapytac o zdanie. Zależy też jakie będą warunki DT, byc może pies będzie musiał być koniecznie po szczepieniach itd.. To co isć tam jutro?[/QUOTE]
Bavesis pracuje na drugą zmiane teraz i pewnie jutro zajrzy w dzien moze na wątek ,ale tel.jestesmy w kontakcie.
Jesli pies by szedk do dt ,to trzeba go zaszczepić na wsciekliznę i wirusówki też pewnie ,bo szczepien pewnie nie ma -co najwyzej p/wsciekl. TOZ i tak kasy na szczepienia nie da/bylby cud/trzeba będzie zbierać na watku fundusze na wszystko. Pies jest mlody chyba i nie ma kontaktu z innymi zwierzakami z zewnatrz,ale jakies drobne gryzonie nie są wykluczone. Może wstrzymaj się z TOZem jeszcze dzien Ola ,az bavesis poczyta w dzien watek ? A jutro odp.nam.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem,tak tylko mi sie marzylo...A wiem,że ściagają ludzi za podatek od psów -dostają ludzie wezwania .To niechby z tego podatku szly fundusze na sterylki/kastracje bezdomnych psow i kotow !! To chyba na psy w schronie nei szly te fundusze ? Bo pewnie malo ktory pies byl sterylizowany/kastrowany . No ,moze koty byly niektore ,na wolnosci ,bezdomne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='olalolaa']Zostało zgłoszone do TOZu przez Bavesisa, od tej pory nie miałam z nim kontaktu, nie wiem czy jest już 'po' interwencji.[/QUOTE]
to szkoda , bo wielu czytających ten wątek martwi się pewnie tak jak ja czy pies jest już bezpieczny . będę czekała na jakieś wiadomości .

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniłam do Bavesisa, inspektor był i rozmawiał z właścicielem, który powiedział że przychodzi do psa rano i wieczorem, przynosi mu jedzenie i wode..
Otworzył mu jakies drzwi z tego ciemnego pomieszczenia i może wychodzic dalej do jakiegos ogrodzonego kratami, mozna go łatwiej nakarmić, pies bardzo się cieszy, liże po rękach na widok człowieka. Nic więcej inspektor TOZu zrobic nie może, nie może psa odebrac bo nie ma [podstaw..
Tak mysle jakby go poprosić żeby oddał tego psa bo jest dla niego dom, tylko gdzie ten dom by był.. Pies dalej jest sam cały czas, a to że on go karmi to pewnie czysty kit.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, myśleliśmy, że jednak inspektor TOZ podejmie jakieś kroki. Napiszę otwarcie, jak było, najwyżej mnie wsadzą.:angryy: Myśmy mieli już tego psa w swoich rękach. Szczegóły pominę, następnego dnia pies miał wyjechać do Krakowa. W nocy sforsował drzwi garażu, w którym był trzymany- a były to drzwi solidne, metalowe, zamykane od dołu, sforsował ogrodzenie i wrócił na poprzednie miejsce.:diabloti: Dlatego może trafić tylko do naprawdę solidnego kojca, mieszkanie wykluczone, bo je rozniesie, ze spacerami wyłącznie na smyczy, z opiekunem, który będzie miał dla niego tyle czasu, by pies się do niego [B]naprawdę[/B] przywiązał. On jest przywiązany do tego miejsca, jak "Lessie wróć".
Wyciągniemy go stamtąd drugi raz, jeśli będzie trzeba, jakkolwiek teraz będzie to na pewno większe ryzyko, problem w tym, gdzie go sensownie umieścić.
Myślę, że nawet dobry hotelik nie spełni tego zadanie, bo temu psu trzeba poświęcić kilka godzin dziennie- to mieszaniec collie z owczarkiem niemieckim, więc pies "wymagający intelektualnie"- żeby naprawdę związał się z człowiekiem. I najsensowniej, żeby był to jego przyszły opiekun, bo Tymczas to kolejna "ślepa uliczka".
Myśleliśmy nawet o schronie, bo chyba lepsze to, niż życie w wiecznych ciemnościach, ale w tej chwili panuje tam nosówka, a pies na pewno nie był szczepiony. Zresztą mamy poważne wątpliwości, czy to naprawdę lepsze rozwiązanie.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...