Jump to content
Dogomania

Już nie Umierająca BOKSERKA z Radomska już nie szuka domu! MA DOM!!!!!!!!!!!!!


AgaiTheta

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w ten weekend stało się coś na co nie byłam przygotowana. W sobotę przyjechali moi teściowie, a Żaba zaczęła się zachowywać tak jakby chciała im pokazać kto tu rządzi.:diabloti: NA KAŻDYM KROKU I BEZ ŻADNEGO POWODU ATAKOWAŁA BETĘ, gryzły się do krwi i za każdym razem musieliśmy je rozdzielać bo wyglądało to bardzo strasznie. W końcu zamknęliśmy je w dwóch osobnych pokojach i tak przesiedziały całe popołudnie i noc. W niedzielę, kiedy już nie było gości spróbowaliśmy je wypuścić razem ale Żaba jak tylko zobaczyła Betę w przedpokoju od razu się na nią rzuciła. Psy są teraz zamykane w dwóch różnych pokojach. Na dwór wychodzą pojedynczo, bo boimy się, że Żaba znowu pogryzie Betę. CO JEJ SIĘ STAŁO ??? Zawsze walczyła o dominację, ale teraz włączył jej się taki agresor, że nie wiem co robić. PROSZĘ WAS O JAKĄŚ RADĘ !!! NIE WIEM CO ROBIĆ !
Nie muszę chyba dodawać, że moja teściowa była przerażona i kazała mi się pozbyć psa, bo "taki agresywny pies może jeszcze dziecko pogryźć". :shake: Jeśli chodzi o nas to nie zauważyłam żadnej agresji w stosunku do nas ze strony Żaby.

Link to comment
Share on other sites

uffffffff.... chyba już troszkę lepiej. Wczoraj wieczorem ponowiliśmy próbę wypuszczenia ich razem - obwąchiwały się długo i nic się nie stało. Mam nadzieję, że ten agresor Żabulcowy już minął. Ale co jej odbiło? A może jakieś krople uspakajające powinna brać ....;) Cieszę się, że wszystko się dobrze skończyło, z Betą byliśmy wczoraj u Weta bo po pogryzieniu przez Żabę utykała na tylną nóżkę, ale wszystko jest ok. Mam nadzieję, że to się już nigdy nie zdarzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mosii']Agniest- żelazna konsekwencja przede wszystkim, pewne zachowania są niedopuszczalne, to Wy jesteście szefami!!![/quote]

wiemy i staramy się być konsekwentni w stosunku do Żaby. Ale ona ma zupełnie inny charakter niż Beta - chodzi mi głównie o tą agresję do innych psów. Mam nadzieję, że to "poschroniskowe" zachowanie i dotyczyczy to wielu psów ze schroniska, nie tylko Żaby, no i że to minie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

słów kilka o Żabulcu:

czasami patrząc w jej uśmiechnięte oczka zastanawiam się jak taki pies po tylu przejściach potrafi być tak oddany człowiekowi... Żaba zawsze chodzi za nami, nawet po mieszkaniu. Na spacerach nie oddala się zbyt daleko, a właściwie idzie cały czas przy nodze, czasami tylko pobiegnie za Betą (która zawsze biega jak szaleniec) ale zaraz do nas wraca. Jest tylko jeden problem :mad: nienawidzi innych psów. Ostatnio na polach mieliśmy groźną sytuację gdy pojawiła się przed nami pani z huskym, ale udało się Żabę odciągnąć. nie chcę jej zakładać kagańca, zresztą nawet nie mam. Może kiedyś jej przejdzie?....
poza tym to straszny leniuch, lubi spać, najlepiej przy nas. No i łasuch z niej ;) mąż mówi, że już za dobrze wygląda ....
Z Betą już trochę lepiej się dogaduje, ale nie jest to jeszcze sielanka...
Pozdrawiamy wszystkich, którzy do nas zaglądają :kiss_2: :kiss_2: :kiss_2:

Link to comment
Share on other sites

cześc credita ! wiesz, stale czytuje wątek o twojej suni, no i zazdroszczę ci, że tak świetnie dogaduje się z nowym braciszkiem. Żaba jest kochana, ale nie potrafi do końca zaakceptować Bety :shake: czasami nie wiem co robić.... ostatnio było już całkiem dobrze, ale wczoraj znowu pogryzła Betę, gdy ta bawiła się swoją ulubioną zabawką .... moim największym marzeniem jest by kiedyś zaczęły bawić się razem.....

Link to comment
Share on other sites

żal mi Cię Agniest :roll: wiesz ja mam o tyle komfortową sytuację że Huzarek jest bardzo ugodowy no i różnica płci :lol: Ty masz 2 panny i tu też może to jest powodem a wydawało by się że Żabolek taka lagodnna sunia ,jak ją widziałam u mosii aż nie do pomyślenia:shake: wiesz może karaj ją ostrzej, moja Gapcia miała przez jakiś czas odchył na punkcie gryzienia Huzarka przy szykowaniu jedzenia nie chciała go wpuścić do kuchni wogóle gdzie bylo jedzenie tam robiła wary albo go atakowala :angryy: wiem że to podłe ale obrywala za to i wypraszaliśmy ją z kuchni.Teraz jedzą obok siebie czasem jak Gapcia zje wcześniej to pcha pysk w miskę Huzara i potrafią jeśc z jednej michy:loveu: Agniest naprawdę karcenie psa za zle czyny to nic zlego ona musi się nauczyć tolerować Betę pokaż jej że to warunek żeby mogla u was mieszkać.Powodzenia napisz czasem co tam slychać u tej :diabloti: Żaboliny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kate I Luka']Witaj Agniest!

Masz świetne faflaczkowe panny :)[/quote]


:oops: dzięki, w imieniu panien :cool3: Wasz faflasty przystojniaczek też jest uroczy - jak już wspomniałam podczas naszego "Kwazkowego spotkania".

A skoro już piszę to wspomnę, że Żabulec znowu zrobił się grzeczniutki ...... Jest bardzo posłuszna, rozumie komendę "na miejsce" choć na początku zupełnie nie reagowała na nią. Poza tym podnosi grzecznie łapki i pozwala je wycierać, gdy wracają z Betą ubłocone z podwórka - początkowo też nie pozwalała na to - gryzła nas po rękach. Ale teraz przyzwyczaiła się do wielu czynności i do naszego rytmu życia. Jest naprawdę mądrym faflusem, tylko czasami wychodzi z niej mały diabełek :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B][FONT="Tahoma"][CENTER]Skacze Aniołek, skacze po chmurkach,
niesie życzenia w Anielskich piórkach.
Niesie w plecaku babki i świeczki,
a w walizkach złote dzwoneczki.
Wesołych Świąt![/CENTER][/FONT][/B]

[CENTER][IMG]http://www.kartki.drukifirmowe.pl/foto_galeria/1502_kartka-sw23xx2.jpg[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Tradycyjnie już chyba, pod koniec roku robimy sobie wszyscy krótsze lub dłuższe podsumowania. No więc do dzieła !
Najpierw wkleję może "nieopublikowane" wcześniej zdjęcia Żabki, które przypominają mi, że trawa była kiedyś zielona, a w moim ogródku kwitły kwiatki i spacery z naszymi psinami ciągły się godzinami ......
[IMG]http://www.album.com.pl/aWx56aBx/244754.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.album.com.pl/aWx56aBx/244755.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

pojawienie się Żabulca wiele zmieniło w naszym życiu - przybył nam nowy członek rodziny ! Wszyscy czytający ten wątek wiedzą, że nie było łatwo ... Żabka okazała się straszną dominantką, takim małym diabełkiem :evil_lol: który na każdym kroku chciał pozbyć się rywalki - Bety. Przyznaję, że miałam krótkie chwile załamania, że nie dam rady, że krzywdzę Betę, która jest z nami od szczeniaczka...... Ale to minęło. Żaba jest częścią naszego życia i muszę powiedzieć, że wiele się zmieniło od pierwszych tygodni jej pobytu u nas. Myślę, że ona bardzo dużo rozumie, że czasami nie chce reagować tak agresywnie ale ponad rok w schronisku zostawił w jej psychice pewne ślady. Żaba się zmienia, zmienia się jej stosunek do Bety - można to zauważyć i mam nadzieję, że to troszkę nasza zasługa ;) .
No dobra, a teraz trochę aktualnych fotek zabulca:
[IMG]http://www.album.com.pl/aWx56aBx/244750.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.album.com.pl/aWx56aBx/244751.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...