Jump to content
Dogomania

Skoti-śliczny mix goldena i tollera już w nowym domku!! :D


eria

Recommended Posts

  • Replies 345
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hehe :) no więc tak...
W ciągu ostatnich kilku dni Skoti zaliczył uszkodzoną poduszkę lewej przedniej łapki, ale już się wszystko zagoiło. Poza tym mieliśmy wczoraj gości i muszę powiedzieć, że wg mnie Skoti był grzeczny, ciągnie go do stołu co prawda, ale sukcesywnie staramy się zwalczać to zjawisko.
A moja narzeczona, to nawet zaczęła się martwić, że Skoti jest chory, bo przez kilka ostatnich dni był spokojnym pieskiem, przestał skakać na ludzi gdy do nas przychodzą, a w ciągu dnia leżał sobie spokojnie i drzemał, lub chodził z miejsca na miejsce. Ale wydaje mi się, że wszystko z nim wporządku, tym bardziej, że apetyt ma duuuży ;-) a na spacerkach biega za aporcikiami jak szalony.Sam je sobie nawet czasem znajduje :]. Według mnie to Skoti przyzwycził się już, że tutaj jest jego domek i bierze teraz sobie wszystko na spokojnie.
Dzisiaj na spacerku spotkaliśmy półrocznego goldena i Skoti troszkę się z nim pobawił, lecz niestety zabawa za długo nie mogła trwać, bo nie dość, że ten golden był z "małą" nadwagą i starsznie niezdarny jeszcze, to do tego Skoti chciał dominować i w zabawie, delikatnie przygryzał uszy temu psiaczkowi, co właściecielowi goldenka zabardzo się nie podobało. Do tego wydaje mi się, że Skoti był zazdrosny gdy ja głaskałem tego goldena. Poza tym w mieszkaniu nic nie zostało zdemolowane i oby tak dalej :). A teraz sobie Skoti uciął drzemkę pospacerkową.
Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

A dzisiaj Skoti pierwszy raz szczeknął, na dworze, staliśmy sobie i zapatrzył się w dal na krzaki i zaczął szczekać-dziwnie tak pierwszy raz usłyszeć swojego psa jak szczeka :], okazało się, że z daleka mu się nie spodobała reklamówka wisząca na żywopłocie ;-)

Link to comment
Share on other sites

cd...
Wczoraj na popołudniowym spacerku, spotkaliśmy 4-5 letnią amstafkę, a raczej mieszańca amstafa z czymś innym ;-) i naparwdę to jak się bawił Skoti z nią to było rewelacyjne. Na początku próbował ją zdominować tak jak tego goldenka wcześniej, ale ta go pogoniła i pokazała mu kto tu rządzi i od tego moemntu było bieganie i zabawa na całego, aż żałuję, że nie miałem aparatu :(, mam nadzieję, że okazja się jeszcze nadaży to pstryknę fotki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Musimy się czymś pochwalić....Skoti dostał paczuszkę pod choinkę wczoraj :)) A było to tak.....w chwili adopcji dostałem w schronie ulotkę z pedigree z pieczątką schronu. Jest to jakaś akcja pedigre dotycząca adopcji. Więc wypełniłem ulotkę i ją wysłałem. Wczoraj około 19 ktoś dzwoni do drzwi...a tam Pan "Mikołaj" z DPD z przesyłką :) Skoti dostał 3kg karmy suchej z pedigree (tak wiem, napewno zaraz się znajdą przeciwnicy tej karmy ;-) ), do tego była dołączona książeczka o adopcji kotów i psiaków, firmowy długopis, breloczek do kluczy z takim żetonem wielkości 2zł żeby do wózka w markecie pasował i.....żółta torba firmowa( to już raczej dla mnie prezent ;-) ) wielkości torby sportowej którą można przewiesić przez ramię.
A poza tym Skoti troszkę przybrał na wadze :) i uwielbiaaaaaa biegac z patyczkami w pysku.
Machamy łapką papa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Viking']Skoti wyje :([/quote]

probowaliscie zostawic mu wlaczone radio? tv? to czasem dziala na psy.
Widzialam tez fajny sposob w tv, rodzina nagrala swoje glosy na dyktafon i pies ani nie niszczyl w domu ani nie wyl ;) poszedl spac.. moze warto?

Link to comment
Share on other sites

Jak zostaje sam, i co najlepsze tylko wtedy gdy wychodzę rano z domu do pracy, tak jakby się nauczył, że jak rano o 6:30 wychodzę to mnie długo nie będzie. Bo gdy wychodzę popołudniu np na zakupy to nie wyje co najwyżej sobie "pomruczy" pod nosem i idzie chyba spać. A rano jak wyjdę to po ok 5 minutach zaczyna wyć, nie wyje co prawda długo bo ok 5 minut i przestaje, ale z rana to bardzo słychać i to nawet sąsiadka z parteru już go słyszała - urok mieszkania w bloku. Zacząłem już nawet wcześniej wstawać tak żeby z rana miał dłuższy spacer ale nie działa. Nie wiem czy wykastrowanie daje jakieś efekty w tym kierunku, czy wpływa na psychikę psa? Jutro chcę wypróbować sposób z kością tzn, wychodząc dać mu kość do jedzenia, bo kiedyś jak tak zrobiłem to nawet nie patrzył za mną jak wychodzę tylko zajął się kością :].

Co do nagrania głosów hmmm....może i dobry pomysł, ale wydaje mi się, że Skoti bardziej wzrokowo reaguje - jak to facet ;) i jak widzi że wychodzę to zaczyna "tęsknić".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...