Jump to content
Dogomania

zina szuka znajomych


ziółek

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ziółek prosił by odświeżyć galerię i pokazać co się u nich dzieje...
[IMG]http://www.tomecki.serwery.pl/cienka/zina_02.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.tomecki.serwery.pl/cienka/zina_03.jpg[/IMG]

jak widać Zina jest amatorką odkurzania :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Doris&Grenio']Nie wiem czy dobrze trafiłam..ale chyba u Was mozna zasiegac porady jak Baski akcepują małego, nowego członka rodziny?:D

Jeszcze troche czasu do dzidzi, ale nie daje mi to pytanie spokoju...bo nasz Amigo zazdrosci nawet jak my sie zbyt czuło przytulamy... :>[/QUOTE]
U nas to samo - zanim się przytulimy już psy są między nami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']U nas to samo - zanim się przytulimy już psy są między nami :evil_lol:[/QUOTE]


To się nie przytulajcie i nie będzie dzidzi :diabloti:.Nie będzie dzidzi,nie będzie problemu (dla psiaków) :diabloti:.
A tak serio,to jedna moja sunia trafiła do domku,gdzie było dwuletnie dziecko(było ok),a po 2 latach urodziło się kolejne.Nie było problemu dziecko-pies,tylko dzidzia miała silną alergię na białko psie i tu był problem.Ale i tak się zdarza :-(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Buszki']To się nie przytulajcie i nie będzie dzidzi :diabloti:.Nie będzie dzidzi,nie będzie problemu (dla psiaków) :diabloti:.
A tak serio,to jedna moja sunia trafiła do domku,gdzie było dwuletnie dziecko(było ok),a po 2 latach urodziło się kolejne.Nie było problemu dziecko-pies,[B]tylko dzidzia miała silną alergię na białko psie i tu był problem[/B].Ale i tak się zdarza :-(.[/QUOTE]

Czy mi się tylko wydaje czy są przeciwnicy psa i małego dziecka w domu??:D:razz::eviltong:

Możesz mi wytłumaczyć to zdanie pogrubione? Bo chyba nie do końca rozumiem..ciemna masa ze mnie...:shake::oops:

Link to comment
Share on other sites

Z Ziną nie było problemu, ale jest kilka rad na przygotowanie baska na nowego członka rodziny. To zadanie dla przewodnika stada czyli rodziny w której jest pies. Mi było łatwo bo mamy już doswiadczenie mieliśmy rodwailera juz doroslego jak urodziła się pierwsza córka. Jest to długi temat i bardzo indywidualny dla każdego charakteru psa. Najwazniejsze aby pies nie czuł się odtrącony i musi być angażowany w czynnosci przy dziecku - zawsze kontrola. Nie wolno dać się zdominować bo będzie naprawdę problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doris&Grenio']Czy mi się tylko wydaje czy są przeciwnicy psa i małego dziecka w domu??:D:razz::eviltong:

Możesz mi wytłumaczyć to zdanie pogrubione? Bo chyba nie do końca rozumiem..ciemna masa ze mnie...:shake::oops:[/QUOTE]




Ja nie jestem przeciwniczką,zwłaszcza że baski dogaduja się z dziećmi.Tylko czasami zdarza się coś,czego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.Przeważnie martwimy się jak pies zareaguje na dziecko,a tu okazuje się ,że wypadało by się dodatkowo martwić jak dziecko zareaguje na psa.Na szczęście takie przypadki nie zdarzają się zbyt czesto.



No i ziółek jest chyba bardziej doświadczony w tej kwestii (mój syn miał 6 lat jak pojawiła sie Buszi),więc słuchaj Jego rad a będzie dobrze :).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za uznanie. Nie ma się co martwić na zapas, wystarczy konsekwencja całego "stada" w przygotowaniach. Zina potrafi się zagalopować w zabawie dlatego trzeba być czujnym. Wina jest zawsze po stronie człowieka nie psa. Jeżeli to zrozumiecie będzie wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

Kilka moich basków jest w domach, gdzie sa małe dzieci. Ale takiej sytuacji, że najpierw basek a potem dzidzia - nie było (chyba...).
Konsekwencja, myslenie za dwóch, kontakt psa z dzidią - TYLKO pod kontrola osób dorosłych. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy...

Obecnie, to chyba rzeczywiście Ziółek ma najwięcej doświadczenia, jezeli chodzi o ten aspekt naszej rasy:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...