Jump to content
Dogomania

Zmiana włosa? Pomóżcie!


Beata+Barbie

Recommended Posts

Kochane, zwracam się do Was jako doświadczonych hawanko-mam bo ja dopiero 4 miesiące kontaktu z tą rasą. Gdzieś w wątkach przewijało się coś o zmianie szczenięcego włosa ale nie znalazłam szczegółów. Wyjaśnijcie mi jak to jest. Barbie ma 7 miesięcy, gdzieś od tygodnia zauważyłam, że po czesaniu na grzebieniu jest dużo więcej włosów niż wcześniej, a i od czasu do czasu znajduję kłaczki na podłodze czy na łóżku. Włos nadal jest błyszczący ale czy tak dużo ma wypadać? Bo zaczęłam się niepokoić. Wet za bardzo nie zna się na rasie, myślę, że wy jesteście najbardziej kompetentne, bo i literatury też za wiele nie ma po polsku, a z moją hodowczynią to tylko z automatycznym tłumaczem rozmawiam po czesku (mailowo).
Więc tak dużo ma tego włosa wypadać czy też to objaw jakiejś choroby (nie daj Boże!).
Pozdrawiam Beata

Link to comment
Share on other sites

Beato
nie mam dużego doświadczenia w pielęgnacji włosa u hawańczyków ale z tego co sama zaobserwowałam u moich suczek to napewno nie wypadanie włosa. Jedna z moich hawanek skończyła 9 miesięcy i jest właśnie w fazie zmiany włosa. Objawia się to przede wszystkim ogromnym kołtunieniem się włosa.Czeszę, czeszę i czeszę a kołtuny jak były tak są. U starszej suczki - ma 18 miesięcy ten okres mam już na szczęście za sobą.Ale włosy im nie wypadały poza standardowymi stratami przy czesaniu.

Link to comment
Share on other sites

Beato, zmiana włosa na "dorosły' to zwykle ciężkie doświadczenie. Ja u swoich nie miałam problemów z wypadaniem dużej ilości włosa. Ja w takiej sytuacji zwykle więcej czesze (oczywiście wiesz, że nigdy nie wolno czesać włosa na sucho ?) i podaje witaminy.
Jeżeli będziesz chciała dowiedzieć się więcej pisz do mnie na adres: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Ja podaję witaminy, ponieważ nie daję suchej karmy. Sama gotuję wołowinę lub kurczaka z warzywami i makaronem.Witaminy dostałam od weta - Wita vet.Czytałam na forum ,że niektórzy hodowcy podają olej rybi tylko trzeba podawać z umiarem i z przerwami ,bo podobno obciąża wątrobę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata+Barbie']Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Czeszę na mokro, albo zwilżone wodą albo rozczesywaczem w sprayu. A witamin nie podawałam, myślałam, że wszystko jest w suchej karmie. Jakie witaminy kupić? Czy może podawać jej olej z łososia?[/QUOTE]
Włos nie powinien wypadać,leczprzy wymianie moze się kołtunić .Ja karmie suchą wysokiej klasy karmą i dodaje miesko wołowine,królika i cielencine z warzywami, oraz witaminy.
Bardzo skuteczne i sprawdzone witaminy dla czarnych i biało-czarnych psów to Galakan Champion (nawet gdy włos wypada skuteczny) . Poleciłabym jeszcze w takiej sytuacji Witaminy które zawierają cynk,biotyne ,drozdze,magnes,i kwasy omega 3 i 6,algi morskie,np:Kerabol, omegan ,can vit.Olej z łososia w małych ilosciach.
.Mam nadzieje że mogłam pomóc

Link to comment
Share on other sites

Tak, to samo powiedział mi dzisiaj wet. Dał mi preparat w tabletkach z witaminami, drożdżami, biotyną, algami, magnezem i czymś tam jeszcze. Daję jej 2 tabletki dziennie. Muszą być smaczne bo wybrała je z suchej karmy i schrupała w momencie. Mam nadzieję, że jej pomogą. Dzięki wszystkim za porady.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...