Jump to content
Dogomania

SHIH-TZU w potrzebie!


Agucha

Recommended Posts

tele co na FB - raczej lakoniczne informacje, o psach wcale, o suni że jest zgoda na adopcję, że ma bielmo na oku i czipa, którego nie ma w polskiej bazie danych. Zaproponowałam pomoc w imieniu Fundacji Irasiad-Zagubionym, ale ... Jeżeli nie znajdzie dom dla małej szitki - to rozważę możliwość zabrania jej do siebie. Zaproponował to założycielce tematu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga - Czakra']a takie coś? jest jak szitos?

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7de64955bb28348e][IMG]http://images40.fotosik.pl/547/7de64955bb28348em.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

Nie to nie shih to śliczny mały kundelek - pyszczek ma długi - widziałam go już gdzieś wcześniej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga - Czakra']a takie coś? jest jak szitos?

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7de64955bb28348e][IMG]http://images40.fotosik.pl/547/7de64955bb28348em.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]
To jest chyba sunia. Była dodawana dość dawno i na starym wątku chyba ktoś pytał.

Wiem, że na pewno widziałam ją na yorkach do adopcji.

Dla mnie to szorściaczkowy kundelek mini, mini :)

Nie macie aktualnych zdjęć?
Na mikro psiakach migiem znajdzie dom!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie.
Piszę z nietypowym pytaniem.
Chciałabym się dowiedzieć do kogo mogłabym zgłosić nieodpowiednia opiekę nad zwierzęciem ze strony jego właścicieli.
Miłe małżeństwo trzyma w domu u siebie pieska rasy shi tzu lecz nie potrafią zapewnić mu prawidłowej opieki. Piesek codziennie w trakcie mrozów,czy też nie zamykany jest na kilka godzin,czasami wiekszosc dnia na balkonie... Często też na całe noce :/ Nie ma tam ani posłania,ani nic...tylko sporo odchodów. Część dnia piesek szczeka pod drzwiami balkonowymi by go wpuszczono,czesto juz o 7 rano słychać szczeknie.

Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuje

Aleksandra Hennig [email][email protected][/email] dostałam takiego maila

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fundacja Medor']Witam serdecznie.
Piszę z nietypowym pytaniem.
Chciałabym się dowiedzieć do kogo mogłabym zgłosić nieodpowiednia opiekę nad zwierzęciem ze strony jego właścicieli.
Miłe małżeństwo trzyma w domu u siebie pieska rasy shi tzu lecz nie potrafią zapewnić mu prawidłowej opieki. Piesek codziennie w trakcie mrozów,czy też nie zamykany jest na kilka godzin,czasami wiekszosc dnia na balkonie... Często też na całe noce :/ Nie ma tam ani posłania,ani nic...tylko sporo odchodów. Część dnia piesek szczeka pod drzwiami balkonowymi by go wpuszczono,czesto juz o 7 rano słychać szczeknie.

Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuje

Aleksandra Hennig [email][email protected][/email] dostałam takiego maila[/QUOTE]

Trzeba to koniecznie zgłosić do rejonowego TOZ-u lub straży dla zwierząt jeśli funkcjonuje w tej miejscowości.
Ciężko coś poradzić jak się nie wie gdzie pies przebywa

Link to comment
Share on other sites

można też do Straży Miejskiej albo na Policję - ale wtedy najlepiej skarżyć się na uciążliwe szczekanie i smród, a nie na los psa. Wiem, że to okropne, ale szybciej zainterweniują. I do spółdzielni - oni teraz mają bardzo rygorystyczne przepisy.
U nas na osiedlu też tak było - shitek biegał sam po ulicach albo był trzymany na balkonie, raz nawet z niego spadł. Powiedziałam babce, że jak go jeszcze raz zobaczę samego na ulicy, to po prostu zabiorę go. Myślę, że to nie do końca poskutkowało, może były jakieś skargi współlokatorów - ale od roku psiak jest wyprowadzany tylko na smyczy, i bardzo rzadko widzę go na balkonie

Link to comment
Share on other sites

O materdejo......

Jeżeli jest możliwość - to należy to jak pies przesiaduje na balkonie nagrać choćby telefonem komórkowym i porobić zdjęcia.
To jest dowód z którym trzeba się zgłosić przynajmniej do SM. Oni maja obowiązek przyjąć zgłoszenie lub powiadomić TOZ.

TOZ też się tym powinien zainteresować.

Niestety nic na gębę...

Link to comment
Share on other sites

[B]Napisałam maila do Tej dziewczyny ale na razie cisza.[/B]

[I]Witam
Na portalu DOGOMANIA fundacja Medor wkleiła Twój mail[/I]

[I][COLOR="#0000ff"]Witam serdecznie.
Piszę z nietypowym pytaniem.
Chciałabym się dowiedzieć do kogo mogłabym zgłosić nieodpowiednia opiekę nad zwierzęciem ze strony jego właścicieli.
Miłe małżeństwo trzyma w domu u siebie pieska rasy shi tzu lecz nie potrafią zapewnić mu prawidłowej opieki. Piesek codziennie w trakcie mrozów,czy też nie zamykany jest na kilka godzin,czasami wiekszosc dnia na balkonie... Często też na całe noce :/ Nie ma tam ani posłania,ani nic...tylko sporo odchodów. Część dnia piesek szczeka pod drzwiami balkonowymi by go wpuszczono,czesto juz o 7 rano słychać szczeknie.

Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuje[/COLOR][/I]

[I]Pani Aleksandro proszę to koniecznie zgłosić do miejscowego oddziału Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami lub Straży dla Zwierząt jeśli funkcjonuje w tej miejscowości.Tel znajdzie Pani w internecie.Ew. na Policę lub do Straży miejskiej /zgłosić skargę na uciążliwość szczekania psa bo jego los to ich nie bardzo obejdzie /

A gdzie ten piesek przebywa?

Ja piszę do Pani z Warszawy A może sama Pani porozmawia z właścicielami dlaczego tak jest.Może go nie chcą i może zechcą go oddać.

Jeśli zgodzą się nieodpłatnie przekazać psa naszej organizacji to zajmiemy się nim, zrobimy wszelkie badania weterynaryjne i poszukamy mu dobrego domu.

Dobrze że Pani reaguje na takie sprawy.Pies długo nie wytrzyma na tym balkonie - przeziębi się ,dostanie zapalenia dróg moczowych i po nim...

Nie wiem nawet gdzie to jest i najgorzej byłoby z transportem ale coś na pewno wymyślimy.

Pozdrawiam serdecznie
................ adopcji płaskonosych psów w Azylu"Koci Świat"[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Osa']Malutki ...Biedak...
I taki podobny do mojej ....
Oby jeszcze gorzej nie trafił...:sad:
[B]Agucha [/B]daj go na forum shih- tzakowe![/QUOTE]
Dodałam.
Kurcze, co za ludzie....

Ps. Jednak nie wydaje mi się że psiak siedzi w budzie. To taka przenośnia raczej... co nie zmienia faktu, że mogło chodzić o pobyt na podwórzu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...