Jump to content
Dogomania

Jedno serce- dom pełen psów. Pomóżmy im znaleźć domy


aga38

Recommended Posts

Tu masz rację Zuzka,Jaś z Małgosią do dziś obgryzały korę z drzew,to chyba taka trauma,nie jadły jej ale obgryzały a żywiły się nią w lesie jak je znaleźliśy. Bały się wsiadać do samochodu,Tola też sie boi samochodów,Diuna znaleziona jako szczenie nie ma takich lęków a Sara długi czas bała się mężczyzn. Wera boi sie czarnych foliowych worków a Sonia wróciła z paru domów i tylko u nas jest domowym przytulakiem,ech ciężki miały los niektóre z nich:( A Rysiek to chyba nigdy nie miał łatwo do dzis nie chce spać na łóżku,bał się głaskania a teraz ciągle domaga sie miziania,jednak nikomu nie pozwala sie dotknąć ani brać na ręce tylko mnie,jakoś udało mi sie zdobyć jego zaufanie,a po miesiącu to nawet buziaka dostałam:)

Link to comment
Share on other sites

Tylko te wszystkie ich lęki okropnie poruszają,bo psy mają psychikę i intelekt 2,5letniego dziecka.Wiele rzeczy jest nie do wyobrażenia do przeżycia dla dorosłego,a taka bezbronna istotka musiała się z tym zmierzyć i przeżyć.Dlatego ja zawsze daję pierwszeństwo szczeniakom-dorosły wszystko jakoś lepiej uniesie.No i dlatego tak walczyłam o tę sukę z Morawicy wyrzuconą samą jako szczenię.Nie każdemu dorosłemu człowiekowi czy psu pomożemy,bo mamy ograniczone możliwości,ale nad dzieckiem czy to ludzkim,czy kocim,czy psim to już raczej każdy się pochyli.I dlatego nie ma dla mnie usprawiedliwienia bezuczuciowego podejścia kieleckich "miłośników" psów do tamtej suczki.

Ale nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło;-)Jak tylko uda się sunię złapać (w co bardzo wierzę,bo pół kopalni wie o pilnych jej poszukiwaniach),to sunia trafi na DT;-)do ojca mojego TZ i jak znam tego psiarza,który w życiu miał same znajdy,to ją sobie zostawi.Ogłaszać ją i tak będę;-)Najchętniej bym ją oczywiście sama wzięła,bo zżyłam się z nią na odległość od czerwca,a i najbardziej lubię trudne pieski:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Najśmieszniejsze,że ojciec TZ o niczym jeszcze nie wie:diabloti:
On teoretycznie nie chciał żadnego psa,a miał ich wiele w życiu,bo je znajdował.Jedną sukę przygarnął z lasu,mimo że miał już 2psy.Teraz jeden pies zszedł z tego świata,więc znów ma 2.Nie ma sensu,żeby się facet marnował:evil_lol:Do tej suki z lasu to jeździł paręnaście km na rowerze (koleś pod 60tkę;-))przez 2tygodnie,bo wściekła taka-ganiała grzybiarzy.Uparł się,że ją ucywilizuje i w końcu wrócił z psem pod pachą;-)Ale strasznie wściekła-gryzła wszystkich oprócz niego;nikt mu na podwórko nie wejdzie,a suka max.5kg waży:evil_lol:Teraz po 3latach to już typowy przytulas,choć z charakterkiem;-)

Link to comment
Share on other sites

Agniecha jak bedziesz miała czasik to wstaw Sarę i Kizi na pierwszą stronę, żeby nie trzeba było szukać.
Nadal żadna suka, która była zgłaszana do UM na sterylkę nie została ruszona a cieczki wkrótce będą. Wściekła jestem o to.

Link to comment
Share on other sites

Mamy w Busku kolejną dostawę szczeniąt:-(Na pewno 2 mioty:jeden miot jamnikowatych czarnych dzikusów,drugi nie wiem.
W Dyminach też pełno szczeniąt-jednorazowo przybywa im nawet 9szt.:-(
Busko jest w o tyle gorszej sytuacji,że nie ma szans na DT;szczeniaki zdziczałe-dziczeją jeszcze bardziej,a te normalne-nabywają traum-jak to w schronisku i potem ciężko je wydać,a zdarzają się też zwroty z powodu zaburzeń.Im dłużej szczeniak jest w schronisku-tym gorzej.Mamy jedną sunię od małego w schronisku;dom znalazła w wieku 8m-cy dopiero i na 90% wraca,bo atakuje dziecko bez powodu i ogólnie kontakt złapała tylko z właścicielką.
Ciężka sprawa...:shake:
Znów nikt nie ma czasu sprawdzić nawet płci maluchów albo napisać cokolwiek o tym drugim miocie.Mój TZ nie zgodzi się za żadne skarby dać DT szczeniakom.Może ubłagam brata.Bez DT to wszystko czarno widzę.
Prośba-gdyby ktoś dzwonił o Bolka,a Bolek na 100% będzie nieaktualny,to dajcie cynk.
Pozytyw jest taki,że dzięki DT u Jaagi szczenięta od Ani102 zostały już tylko 2 do wydania.Jak na docelowo średnie i zwykłe,czarne psiaki,to szybko idzie;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania102']Agniecha jak bedziesz miała czasik to wstaw Sarę i Kizi na pierwszą stronę, żeby nie trzeba było szukać.
Nadal żadna suka, która była zgłaszana do UM na sterylkę nie została ruszona a cieczki wkrótce będą. Wściekła jestem o to.[/QUOTE]
Poedytowałam i cos mi tam wyszło:shake: Sorki ale ja umiem edytować tylko moje posty,troszke tu bałagan ale myśle że najważniejsze że psiaki szukajace domów są w pierwszym poście a Zuzka zawsze wie gdzie są zdjęcia do ogłoszeń:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Aga,czy byłaby szansa na więcej zdjęć Diuny oraz jakieś aktualne fotki Tośki?Bo te Tośki mam nieciekawe.

Awaryjnie mam chętnego na Jaśka,bo na razie go nie zdjęłam z ogłoszeń.Nie wiem czy facet normalny czy nie,ale wiem,że konkretnie Jasiek mu się spodobał.
Na wszelki wypadek wysłałam mu inne,w tym Diunę.

Link to comment
Share on other sites

Zuzka ,o Jasiu będę wiedziała wszystko w niedzielę i napiszę, masz racje jeszcze go nie zdejmuj ,podjadę tam to zobaczę jak on z tymi kurami bo na razie to nawet kota się bał w pierwszy dzień.Nie chcę mu sie pokazywać bo to na pewno tylko pogorszyło by sytuację. Diunkę może jakoś usadzę albo zaczaję sie na nią bo ona jak widzi aparat to ma paraliż nie wiem czemu. Najgorzej to z Tośką nie mogę się dogadać z sąsiadką o nowe fotki,najwyżej jutro zrobię jej przez płot

Link to comment
Share on other sites

Na razie Diuna tylko tak;
[IMG]http://i56.tinypic.com/qpika0.jpg[/IMG]
[IMG]http://i52.tinypic.com/wwg75j.jpg[/IMG]
[IMG]http://i51.tinypic.com/ip5nxi.jpg[/IMG]
[IMG]http://i56.tinypic.com/2vvmbzt.jpg[/IMG]
[IMG]http://i54.tinypic.com/245ilw7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Super fotki!:-)
Trochę się martwię,że rodzeństwo Diuny znalazło domy jako "szczenięta docelowo małe":evil_lol:


Dziś już kolejny raz słyszałam fatalne info o suchej karmie:-(Obciąża wątrobę,powoduje jakieś guzy na skórze (pies znajomej ma jakieś guzy niebolesne na skórze,ale jednak i wet powiedział,że to od suchej karmy właśnie),a trzeci wet to nawet tłumaczył mamie,żeby się liczyła z tym,że sucha karma to chemia i pies zejdzie szybko ze świata na raka:shake:
Jedni mówią,że tylko sucha karma gwarantuje zdrowie,bo tylko ona jest w pełni zbilansowana;inni-że to faszerowanie psa chemią:shake:No i trzeba się zmobilizować do gotowania.Moja sunia będzie w siódmym niebie,bo sucha karma to dla niej ostateczność;-)


Aga,daj znać jakby ws Bolka się ludzie rozmyślili,bo mam chętną na niego spod Wrocławia aż;-)
Kurs do Świdnicy aktualny na ten weekend?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że aktualny, tylko że nie Świdnica a Jagodzin,w piątek przyjedzie do mnie Tami.Ciągle układam w myśli powitanie ,a pewnie będzie tak jak los pokaże , a Tami zadecyduje. Na przyjazd Tami zamknę psy w kotłowni, koty w sypialni a sama będę stała z kiełbasą przed bramką. Tak myślę że po przełknięciu kiełbasy , puścimy Tami na ogród, pewnie będzie miała ścierpnięte łapki od takiej długiej jazdy.Jeśli moja sunia nie będzie sobie życzyła aby Tami spała w kuchni, to sunia dostanie eksmisje do kotłowni. Oby tylko w sobotę nie padał deszcz, jest dosyć ciepło, to pójdziemy razem na spacer, myślę że Tami na razie na smyczy,moje psy poza domem nie są zadziorne, myślę że to będzie zapoznanie. Pozdrawiam serdecznie i czekam

Link to comment
Share on other sites

Wolałam się upewnić,bo tak tu ucichło a ja zbieram inne zwierzaki na transport po tej trasie;-)
Jakie mam "składać" transporty?i na kiedy?

Na jutro rozumiem świętokrzyskie-dolnośląskie (Wąchock-Jagodzin)?

Jakieś jeszcze się szykują?Jak z Krakowem?W sobotę?

Link to comment
Share on other sites

Kraków aktualny tylko przesunięty na jutro. Rano startuje o 6 z domu z trzema psami. Dwa odstawiam w Krakowie i ruszam z Tami do Jagodzina, wracam w ten sam dzień do Krakowa bo w sobotę mi sie zajęcia zaczynają:( Kolejny transport w stronę niemiec szykuję się po 24.03. Tylko na ten termin jedzie podobno 5 psów i szósty shogun. A że Shogun zajmię całe tylne siedzenie to na pakę mi się w transporterkach zmieści 7 w zależnośći od wielkości:)

Link to comment
Share on other sites

Bolek jurto śmiga z Nadją na Kraków. A co do jedzonka to ja moim gotuje codziennie w kotle:evil_lol: Oprócz tego jedzą surowe i mają suchą karmę którą sobie podgryzają jak się nudzą. Wcale im to mieszanie nie przeszkadza bo chyba są do tego przyzwyczajone. Gotowane lubią jeść zimą,latem w upały wygrywa sucha karma a surowe to szamią przez cały rok bez marudzenia. Ja wiem że pewno co niektórzy podniesliby raban że jak można tak mieszać ale moje tak własnie jedzą a oprócz tego dostają surowe owoce i warzywa,nie maja żadnych kłopotów ani żołądkowych ani skórnych,ja myślę ze to kwestia przyzwyczajenia. Zresztą co lekarz to opinia

Link to comment
Share on other sites

To mój ukochany fajtłapa,którego już nie ma od maja 2010:-(
Mimo wszystko takiego go chcę pamiętać i mam go w kolorze.
Bandzior był okropny-lał wszystko co żywe:szczenięta,suki,psy,indyki,krowy,konie.A w domu mi ślepe mioty kociąt wychowywał za kocicę,dawał robić ze sobą wszystko.Przez niego w mojej rodzinie już nikt nie chce mieć psa:evil_lol:
Był to trudny,wymagający pies z ADHD,którego nie lubił nikt poza mną:evil_lol:
Kupiony jako szczenię spaniel po okazyjnej cenie:razz:

Link to comment
Share on other sites

Mam domek Aga dla psa/suczki najlepiej szczeniaka, na wieś ale będzie w domu. Michałów. Pani ode mnie z pracy, mówiłam o Diunie. Ona ma tylko jedno zyczenie żeby pies ja pokochał i boi się adoptować starszego. Fajna kobietka z tej Pani.
W sobotę mam z nią dyzur, to pokaże zdjecia. A najmłodeszy u Ciebie psiak to który?

Link to comment
Share on other sites

Najmłodsza zostanie Diunka i Tola,obie wielkie przylepy:) Tola ma jednak dopiero 17 marca sterylkę. Obie są cudne i obie chcą kochać i byc kochane:) Diunka ma 7 miesięcy a Tola około 10-ciu. Diunka ma juz wszystkie szczepienia i jest po sterylce u Tolki ze względu na to że była połamana po wypadku wszystko się opóźniło:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...