Jump to content
Dogomania

Typy chihuahua?


Koszmaria

Recommended Posts

chciałam się spytać czy w tej rasie są różne typy-bo np.owczarki niemieckie oprócz tego że są krótko i długowłose,to są jeszcze typy wystawowe i użytkowe.
wracając-moja koleżanka w Grecji ma chihuahua.pies jest śliczny[nie ma brzydkich psów:P],ale wygląda inaczej niż chihuahua które widziałam na wystawie w krk-mianowicie ma trochę dłuższe nogi i nie ma tak okrągłego łebka.jest malutki,ale nie tak jak te psy co widziałam na wystawie.pies jest rodowodowy.
możliwe że w innych krajach są hodowane dwa typy chihuahua,a do Polski jeszcze to nie dotarło[czyli syt.byłaby analogiczna do kotów perskich-w pl są tylko persy z back face'em,a w innych krajach są hodowle mające koty doll face,czyli z wypukłym pyszczkiem]?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

No ale generalnie typ powinien być jeden- taki, o jakim mówi wzorzec :) Ja spotkałam się jeszcze z pojęciem "typ amerykański"- większa ilość włosa, co więcej- nie wiem:niewiem:. Zauważyłam jednak, że psy z rodowodem amerykańkim b. mi się podobają- króciutkie, włos rzeczywiście imponujący, nie za duże-ale nie kruszynki- a do tego mocne-też bez przesady. Co do włosa, zauważyłam że ogólnie w USA mają tendencję do psów z obfitym włosem- czasmi jest to dobre, czasami nie bardzo mi się podoba (u innych ras). Tak samo, że z każdą rasą robią własne "udoskonalenia"- tak, że czasami powstają dwie różne rasy (chociażby Akity). Jamniki z dłuższymi nogami, białe dobermany... przykładów jest wiele, w przeciwieństwie do rdzennie amerykańskich ras- pomijam tu krzyżówki typu "labradoodle", "pugle" czy "maltipoo".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...