Jump to content
Dogomania

Uszy vs trawy i inne śmieci


courtney7

Recommended Posts

Cocker spaniele mają uszy, duże uszy duży problem ;) Szukałam na różnych forach, też na spanielkowym, ale nigdzie nie znalazłam takiego problemu. Wszyscy mają problemy z grzybami itp, mój pies ma wybitną zdolność do łapania różnych śmieci i traw. Co roku powtarza się podobny scenariusz, w okolicach sierpnia (w tym roku wcześniej, bo jest strasznie sucho) regularnie stawiamy się do weterynarza z klasycznymi objawami - bolesne ucho, głowa przechylona itp. Narkoza, czyszczenie uszu, albo są to całe kłosy z traw (nie wiem jak to to się nazywa, są takie trawy z kłosami, może jakiś fachowiec wie), albo ich wąsy, jakieś kawałki. W tamtym roku zaliczyliśmy kilka takich wizyt, w tym byliśmy dwa dni temu pierwszy raz, dzisiaj znowu uszy bolą.
Też macie takie problemy? Mi już opadają ręce, pies teraz praktycznie cały czas na smyczy, bo wszędzie rośnie to dziadostwo. Ja się męczę, on się męczy i tak nic to nie daje, znowu coś chyba złapał. Druga narkoza w ciągu tygodnia, przy takim upale? Nie mam już pomysłów, mam mu czapki na uszy uszyć? :roll: Pomijam fakt, że jeszcze kilka takich akcji i pójdę z torbami, każda taka przyjemnosć to 130zł, ryzyko uszkodzenia błony bębenkowej (nawet nie myślę czym to grozi):cool1:

Link to comment
Share on other sites

My mamy podobny problem tyle,że drożdży się z uszu Roxi pozbyć nie możemy już 2 miesiące:(
Koszmar doslownie!! Śmierdzą te uszaty tak przy czyszczeniu i smarowaniu(2 razy dziennie) ,że glowa boli!! Teraz jest antybiotyk i zobaczymy co będzie dalej .
Wspólczucia dla wlaścicieli i psiaków.

Link to comment
Share on other sites

Rękaw - jest to jakieś rozwiązanie, ale czy przy tych upałach to zda egzamin? Nawet przewiewna, naturalna tkanina będzie blokowała dostęp powietrza do uszu. Chyba że do zakładania tylko raz dziennie, na dłuższym spacerze (i zdala od ludzi, żeby psu w tym wdzianku nie było głupio i wstyd ;) ) Poszukam fotek, żeby podpatrzeć jak to jest skonstruowane, może ktoś ma takowe? Będziemy wdzięczni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ja miałam na razie raz takowy problem (spaniela mam od niedawna miałam wcześniej jamnika bez takich problemów) no i było nie przyjemnie bo wdało się w to zapalenie (za późno to zauważyliśmy) no i wyrywanie tego dziadostwa z ucha (bez narkozy) i mnóstwo zastrzyków przeciwzapalnych. Masakra...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...