Jump to content
Dogomania

Akity - problemy, porady, pogaduszki


weihaiwej

Recommended Posts

[quote name='Darius']Rany Julek, Daria!!! Sprzedaj mi prawa do tego zdjęcia! Prooooszę.... :laugh2_2::rofl:[/QUOTE]

sama nie mam praw do tych zdjęć i właśnie zauważyłam, że zapomniałam podać źródła..


Zdjęcia znalezione na rosyjskim forum [url]http://akita.borda.ru/[/url] , nie było podane pierwotne źródło..


musze przyznać, że jak dla mnie również rządzi Pan Jaszczurka ;)


jeszcze kilka innych ciekawych zdjątek.. z tego samego forum:
[IMG]http://i036.radikal.ru/0806/1b/607f30402f61.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.geocities.jp/akitainu_daisuki/photo/DSC00025.jpg[/IMG]

[IMG]http://s60.radikal.ru/i170/0902/85/a77db108b446.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Jest jeszcze jedna fotka z tej 'serii' ;):
[LEFT][IMG]http://www.geocities.jp/akitainu_daisuki/photo/yakitori.jpg[/IMG]


I niech ktoś powie, że w Japonii nie dbają o swoje akity :lol:
[IMG]http://www.geocities.jp/akitainu_daisuki/DSC00780.jpg[/IMG]
źródło obu fotek: [URL]http://www.geocities.jp/akitainu_daisuki/0hayate.photo.html[/URL]
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

a ja napiszę coś przykrego...przykrego przede wszystkim dla mnie :( zastanawiam sie od jakiegoś czasu co rządzi akicim światem...ogólnie psim światem...ostatnia rozróba ze zbanowaną Panią....mnóstwo postów, które sledzę juz ponad rok z negatywnymi opiniami o tejże hodowli....o wyglądzie psów....a dziś wpadam przypadkiem na aukcje zapowiedzi miotu jednej z takich suk....kuźwa...ludzie zastanawia się z Was ktoś czasem co i kto doprowadza do pogorszenia stanu rasy :( podobno wszystkim leży na sercu dobro psa....dobro akity.....ale jakos mi ciężko w to uwierzyć...coraz ciężej...jest mi przykro :( najzwyczajniej w świecie...i zaczynam się zastanawiać nad sensem rasowy=rodowodowy....
swoją łapkę do tego przykłada Związek....byle jaka suka moze mieć młode :(
przykre to wszystko
pewnie mnie zaraz pare osób przeżuje i wypluje....trudno
podałam jeden z mnóstwa przykładów....który moim zdaniem niewiele rózni się od ogłoszeń typu po rodowodowych rodzicach :( szkoda, ze tam często sa bardzo fajne pieski...
resztę sobie chyba jednak daruję.....

Link to comment
Share on other sites

Witam, i w 100% się zgadzam z tobą Katka... i tutaj trzeba by właścicieli reproduktorów prosić o rozwagę.... ja dzisiaj z rana miałem sytuacje gdzie zatrzymał się pan zaproponował 1000 zł żeby pokryć jego sukę rasy HUSKY, Gość był całkiem sympatyczny po prostu się nie znał i bez problemu zrozumiał moją odmowę... Ciekawy tylko jestem ile by się znalazło osób które by pokryły ta suczkę... przecież i tak się nikt nie dowie...

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]Już od dawna się zastanawiam czy problem nie leży w dużej mierze w cenie za rodowodowego psa?![/FONT][/B] [B][FONT=Comic Sans MS]Jeśli ceny były by dużo niższe ludzie chętnie by kupowali psa z papierami i rezygnowali z kupna w pseudohodofli czy u sąsiada, który pokrył suczkę nie wiadomo czym.... Niestety rynek robi swoje, no i nasze polskie niskie zarobki też....[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Pozostaje tylko uświadamiać każdego kto nas zaczepi pytając o rasę itd. I mieć nadzieję, że będzie to chociaż dobry początek.[/FONT][/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

bo pies powinien być dobrem luksusowym. każdy pies, nie tylko rasowy. pasjonat w najgorszym wypadku będzie ciułał, a laika koszt zniechęci (pomijam snobów...). no a teraz to już w ogóle możecie się śmiać, bo marzą mi się zaostrzone wymogi wyrabiania hodowlanki, pozamykanie pseudo, a w przypadku jeżeli kogoś nie stać - szukanie po schronach/fundacjach psa w typie ulubionej rasy po kastracji/sterylizacji. Katka, i ja się pod Tobą podpisuję, ale nie jest to dobre miejsce na wywalanie frustracji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yulquen']bo pies powinien być dobrem luksusowym. każdy pies, nie tylko rasowy. pasjonat w najgorszym wypadku będzie ciułał, a laika koszt zniechęci (pomijam snobów...). no a teraz to już w ogóle możecie się śmiać, bo marzą mi się zaostrzone wymogi wyrabiania hodowlanki, pozamykanie pseudo, a w przypadku jeżeli kogoś nie stać - szukanie po schronach/fundacjach psa w typie ulubionej rasy po kastracji/sterylizacji. Katka, i ja się pod Tobą podpisuję, ale nie jest to dobre miejsce na wywalanie frustracji...[/QUOTE]
[CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]Masz dobrą idee Moniko, ale to złudne marzenie, wiesz, że tak nie będzie :-([/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]niestety....[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]bynajmniej teraz, za duży mur do przeskoczenia.[/FONT][/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']a ja napiszę coś przykrego...przykrego przede wszystkim dla mnie :( zastanawiam sie od jakiegoś czasu co rządzi akicim światem...ogólnie psim światem...ostatnia rozróba ze zbanowaną Panią....mnóstwo postów, które sledzę juz ponad rok z negatywnymi opiniami o tejże hodowli....o wyglądzie psów....a dziś wpadam przypadkiem na aukcje zapowiedzi miotu jednej z takich suk....kuźwa...ludzie zastanawia się z Was ktoś czasem co i kto doprowadza do pogorszenia stanu rasy :( podobno wszystkim leży na sercu dobro psa....dobro akity.....ale jakos mi ciężko w to uwierzyć...coraz ciężej...jest mi przykro :( najzwyczajniej w świecie...i zaczynam się zastanawiać nad sensem rasowy=rodowodowy....
swoją łapkę do tego przykłada Związek....byle jaka suka moze mieć młode :(
przykre to wszystko
pewnie mnie zaraz pare osób przeżuje i wypluje....trudno
podałam jeden z mnóstwa przykładów....który moim zdaniem niewiele rózni się od ogłoszeń typu po rodowodowych rodzicach :( szkoda, ze tam często sa bardzo fajne pieski...
resztę sobie chyba jednak daruję.....[/QUOTE]

Tez czasami mam wrazenie...ze rasowy=rodowodowy idzie nie w tym kierunku co powinno...to paranoja poniewaz nawet najgorsze suki hodowlanke poprostu moga sobie najzwyczjniej w swiecie wyjezdzic...do to za problem 3 wystawy i wystarczy ocena bdb !!!! Reproduktor podobna sprawa. Az sie nawet o tym nie chce pisac !!! Katka wstaw linka...do zapowiedzi tego miotu ;)...

[quote name='Uruwashii']Witam, i w 100% się zgadzam z tobą Katka... i tutaj trzeba by właścicieli reproduktorów prosić o rozwagę.... ja dzisiaj z rana miałem sytuacje gdzie zatrzymał się pan zaproponował 1000 zł żeby pokryć jego sukę rasy HUSKY, Gość był całkiem sympatyczny po prostu się nie znał i bez problemu zrozumiał moją odmowę... Ciekawy tylko jestem ile by się znalazło osób które by pokryły ta suczkę... przecież i tak się nikt nie dowie...[/QUOTE]
Kurna jak ja bym tego goscia pogonila...to by spierdziela tak ze ....a jeszcze biorac pod uwage ze przed Demonkiem daleka droga do reproduktora narazie jest jeszcze w klasie mlodziezy :razz:...

[quote name='Angelika_Roser'][CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]Już od dawna się zastanawiam czy problem nie leży w dużej mierze w cenie za rodowodowego psa?![/FONT][/B] [B][FONT=Comic Sans MS]Jeśli ceny były by dużo niższe ludzie chętnie by kupowali psa z papierami i rezygnowali z kupna w pseudohodofli czy u sąsiada, który pokrył suczkę nie wiadomo czym.... Niestety rynek robi swoje, no i nasze polskie niskie zarobki też....[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Pozostaje tylko uświadamiać każdego kto nas zaczepi pytając o rasę itd. I mieć nadzieję, że będzie to chociaż dobry początek.[/FONT][/B]
[/CENTER]
[/QUOTE]

Matko gdyby psy kosztowaly jeszcze mnie niz kosztuja teraz czyli srednio 2500-1500 zl to Akity w Potrzebie to pewnie by juz nie wiedzialay co z tymi biednymi akitami robic...musialy by zalozyc specjalne schornisko tylko dla akit wybrazacie sobie AKITA z rodowodem za 500 zl :placz: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla prawdziwego pasjonata dla czlowiek, ktorego marzeniem prawdziwym, szczerym jest AKITA jest gotow na poswiecenia ...na rezygnacje z rzeczy mniej waznych dla marzen ( chodzi o Akite)...a nie akita tekst akita jescze taniej ...Angelika no prosze Cie zastanow sie ilu jest poparancow...dla ktorych chec posiadania psa i wydania 500 zl na chwilowy kaprys to nie problem, ale wydanie na psa 5000 zl to juz bylby problem i moze wtedy te akitki z nizszej polki cenowej bylyby troche blizej stojace wzorca akity japosnkie i rodowody byly be lepsze !!!!

[quote name='yulquen']bo pies powinien być dobrem luksusowym. każdy pies, nie tylko rasowy. pasjonat w najgorszym wypadku będzie ciułał, a laika koszt zniechęci (pomijam snobów...). no a teraz to już w ogóle możecie się śmiać, bo marzą mi się zaostrzone wymogi wyrabiania hodowlanki, pozamykanie pseudo, a w przypadku jeżeli kogoś nie stać - szukanie po schronach/fundacjach psa w typie ulubionej rasy po kastracji/sterylizacji. Katka, i ja się pod Tobą podpisuję, ale nie jest to dobre miejsce na wywalanie frustracji...[/QUOTE]

Posumowujac wlasnie o to chodzi pies powinien byc LUKSUSEM, a nie zachcianka !!!! To nie jest smieszne Monika zwiazek juz dawno powinien zaostrzyc przepisy dotyczace i suk hodowlanych i reproduktorow !!! Zmienic przepisy dotyczce posiadania hodowli !!!!

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]Problem mamy ogromny z kundelkami i psami nie rodowodowymi ogólnie, dlaczego ? Bo ludzi nie stać na kupno psa z papierami!! Zaostrzmy przepisy, ja sie zgadzam, wtedy ludzie bedą kupować psiaki z papieramy z odpowiednich miotów po fajnych rodzicach.

Jak ceny będą kosmiczne to problem się nie rozwiąże.... To miałam na myśli. Jeśli natomiast stałoby się tak, że psy rodowodowe będą bardzo drogie, to raz, że nikt nie będzie ich kupował, a dwa będzie coraz więcej bezdomnych kundelków i będą się rozmnażać na prawo i lewo. Trzeba się zastanowić, która z tych dwóch wizji bardziej jest dobra dla psów...[/FONT][/B]

[B][FONT=Comic Sans MS]Bo mnie się wydaje, że lepiej jak napisała Monika zaostrzyć przepisy a psiaki z rodowodem sprzedawać taniej, żeby pseudohodofle nie miały zysku a kundelki się tak nie mnożyły. Co do durnych właścicieli którzy kupują dla kaprysu, tacy są i będą i nic ich głupoty nie zmieni.

No ale każdy ma prawo do innego zdania! [/FONT][/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]A powiec mi Sylwia jeszcze taką rzecz. Bo mówimy o zaostrzeniu przepisów. U Was jest tak, że aby pies ukończył championat musi wygrać 6 wystaw, tak ? I dopiero te 6 uprawnia do bycia reproduktorem ??!! Może tylko w Polsce mamy jakieś patologiczne przepisy....[/FONT][/B]

[B][FONT=Comic Sans MS]Orientuje się ktoś jak to jest w innych państwach ? Jak jest w Japonii ?[/FONT][/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']


Matko gdyby psy kosztowaly jeszcze mnie niz kosztuja teraz czyli srednio 2500-1500 zl to Akity w Potrzebie to pewnie by juz nie wiedzialay co z tymi biednymi akitami robic...musialy by zalozyc specjalne schornisko tylko dla akit wybrazacie sobie AKITA z rodowodem za 500 zl :placz: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla prawdziwego pasjonata dla czlowiek, ktorego marzeniem prawdziwym, szczerym jest AKITA jest gotow na poswiecenia ...na rezygnacje z rzeczy mniej waznych dla marzen ( chodzi o Akite)...a nie akita tekst akita jescze taniej ...Angelika no prosze Cie zastanow sie ilu jest poparancow...dla ktorych chec posiadania psa i wydania 500 zl na chwilowy kaprys to nie problem, ale wydanie na psa 5000 zl to juz bylby problem i moze wtedy te akitki z nizszej polki cenowej bylyby troche blizej stojace wzorca akity japosnkie i rodowody byly be lepsze !!!!



Posumowujac wlasnie o to chodzi pies powinien byc LUKSUSEM, a nie zachcianka !!!! To nie jest smieszne Monika zwiazek juz dawno powinien zaostrzyc przepisy dotyczace i suk hodowlanych i reproduktorow !!! Zmienic przepisy dotyczce posiadania hodowli !!!![/QUOTE]
[CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]Kurcze Sylwia ja Cie rozumiem, nie chce się z Tobą kłócić. Ale to o czym piszesz dzieje się już teraz. Mało kogo stać żeby teraz dać te 2.000 zł przykładowo na psa. Moja mama się za głowe złapała jak jej powiedziałam jakie są ceny...
I co się dzieje na runku teraz? coraz więcej pseudo akit się pojawia... ludzi nie stać, więc wolą kupić taniej ( a gorszej jakości) i mieć "akitę"
tylko to miałam na myśli :-(

co do przepisów to się zgadzam, trzeba zaostrzyć
[/FONT][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angelika_Roser'][CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]A powiec mi Sylwia jeszcze taką rzecz. Bo mówimy o zaostrzeniu przepisów. U Was jest tak, że aby pies ukończył championat musi wygrać 6 wystaw, tak ? I dopiero te 6 uprawnia do bycia reproduktorem ??!! Może tylko w Polsce mamy jakieś patologiczne przepisy....[/FONT][/B]

[B][FONT=Comic Sans MS]Orientuje się ktoś jak to jest w innych państwach ? Jak jest w Japonii ?[/FONT][/B]
[/CENTER]
[/QUOTE]

Powiem szczerze, ze sprawa reproduktora sie nawet nie interesowalam, wiec na to pytanie chetnie odpowiem jak zadzwonie do Cinofilo a tutaj jest otwarte tylko we wtorki i czwartki...wiec odpowiem we wtorek, ale na Championat Wloch tak trzeba wygrac 6 razy !!! I to juz znacznie lepiej niz w Polsce, naprawde trzeba poswieci duzo czasu i kasy zeby miec ten Championat. Poniewaz my hodowli nie planyjemy, wiec rowniez nie wiem jak jest z sukami hodowlanymi, odpowiem we wtorek !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angelika_Roser'][CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]Kurcze Sylwia ja Cie rozumiem, nie chce się z Tobą kłócić. Ale to o czym piszesz dzieje się już teraz. Mało kogo stać żeby teraz dać te 2.000 zł przykładowo na psa. Moja mama się za głowe złapała jak jej powiedziałam jakie są ceny...
I co się dzieje na runku teraz? coraz więcej pseudo akit się pojawia... ludzi nie stać, więc wolą kupić taniej ( a gorszej jakości) i mieć "akitę"
tylko to miałam na myśli :-(

co do przepisów to się zgadzam, trzeba zaostrzyć
[/FONT][/B][/CENTER][/QUOTE]

Nie chodzi o klocenia sie, wiem...nie mam pomyslu w tej chwili na nic...to prawda ze jak kogos nie bedzie stac na wydanie 5 tys., a bedzie chcial psa po to zeby by to znajdzie psuedo, ale pasjonat nie zrobi tego bedzie jadl chleb z woda a uzbiera. Ja nie bede mowila co moja mama zrobila ja sie dowiedziala ile kosztowal Shirai, jednak nie o to chodzi. Ja w tej chwili nie mam zadnego pomyslu i szkoda ze rasowy=rodowodowy nie dziala na ludzi bardziej wyobraznia, ale ludzie poprotu tej wybrazni nie maja, nie wiem :-(...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']Posumowujac wlasnie o to chodzi pies powinien byc LUKSUSEM, a nie zachcianka !!!! To nie jest smieszne Monika zwiazek juz dawno powinien zaostrzyc przepisy dotyczace i suk hodowlanych i reproduktorow !!! Zmienic przepisy dotyczce posiadania hodowli !!!![/QUOTE]
ależ mnie to nie śmieszy... :roll: raczej zdaję sobie sprawę z tego, że w obliczu tego, co dzieje się z kynologią w Polsce, poglądy mam raczej naiwne.

[quote name='Angelika_Roser'][B][FONT=Comic Sans MS]Bo mnie się wydaje, że lepiej jak napisała Monika zaostrzyć przepisy a psiaki z rodowodem sprzedawać taniej, żeby pseudohodofle nie miały zysku a kundelki się tak nie mnożyły.[/FONT][/B][/QUOTE]
Angelika, moje zdanie jest takie, że psy rasowe powinny być drogie, a przepisy zaostrzone, nie 'albo, albo'. co za tym idzie - hodowlą zajęliby się ludzie, którym rzeczywiście zależy na rasie i przy okazji tacy, których na to stać i nie tną po kosztach, dajmy na to kiepskim żywieniem suki czy sprzedawaniem szczeniaków w wieku 5 tygodni.

[quote name='Angelika_Roser'][B][FONT=Comic Sans MS]Jeśli natomiast stałoby się tak, że psy rodowodowe będą bardzo drogie, to raz, że nikt nie będzie ich kupował[/FONT][/B][/QUOTE]
jak wyżej. i bardzo dobrze, czy jest jakiś wymóg posiadania psa? jeżeli będzie ci zależeć to uzbierasz, wiem po sobie. a co do mnożenia się kundelków - to już jest kwestia mentalności niestety...

Link to comment
Share on other sites

Angelika...skoro kogos nie stać na psa za 2000 to jak ma go byc stać na jego utrzymanie...no prosze Cię!! to jest wydatek jednorazowy....a utrzymanie czworonoga to parenaście lat...ja przez ten pierwszy rok wydałam juz dużo dużo wiecej niż wartość szczeniaka...ze już o leczeniu nie wspomnę!
Ja nie mówię tu o problemie pseudo...ja zwracam uwagę na problem hodowli pod ZKwP....o tym jakie suki mają młode...że dobre psy kryją byle jakie suki...bo właściciele dobrze płacą....Mówię o tym, ze mnożone są psy, którym daleko do akit...i to wszystko w w ramach hodowli...tylko i wyłacznie dla kasy...bo miłość do rasy to tu dawno "zdechła" chyba :(
może to nie miejsce na coś takiego...ale albo ludzie są ślepi...albo sie boją negatywnych opinii. Jak mam tłumaczyć ze rodowód jest ważny i potrzebny skoro mają go psy, które nie raz są poniżej standardu psa z pseudo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...