Jump to content
Dogomania

Jaki szampon dla białego, szorstkowłosego psa ?


blacky.

Recommended Posts

Witajcie.
Mam białego psa (z beżową pręgą). Moja Daisy ma szorstkowłosą sierść, jest mixem Westa.
Zawsze używałam dla niej szamponu dezodorującego, odstraszającego insekty z HILTONA.
Teraz mam zamiar zmienić szampon, bo średnio jestem z niego zadowolona. Odstrasza kleszcze bo przez 2 lata miała tylko jednego góra dwa. Ale nie spełnia swoich obowiązków w myciu. Pies po kąpieli nie jest już powiedźmy czarny, tylko szary. Ma brzydką sierść.

Może macie jakieś sprawdzone szampony ?
[U]Może któraś z Was używa wybielającego z Trixie ?[/U]

Pozdrawia i z góry dziękuję za pomoc :)
Monika & Daisy

Link to comment
Share on other sites

Polecam zakup szamponu odpowiedniego do rodzaju sierści psa, a na insekty zakraplać specjalny płyn (tj. fiprex czy beaphar) ;)
Hiltona raczej bym nie poleciła, psi szampon, zwłaszcza przy niewielkim psie jest raczej wydajny, więc kupno takiego kosmetyku nie jest wielkim wydatkiem. Może warto więc zwrócić się ku lepszym szamponom ;)
Może zdecydujesz się na któryś z poniższych
1 All system, Crisp Coat Botanical Shampoo
IV SAN BERNARD Vanesia Szmpon
JEAN PIERRE HERY Intense Blanc Shampoo
All Systems Super Cleaning & Conditioning
Wydaje mi się, że najszybciej znajdziesz je w sklepach internetowych :) może warto też ogólnie sobie przejrzeć ofertę tych firm ;)

Link to comment
Share on other sites

Owieczko dziękuję :) Zaraz poczytam o tych produktach.
Zdecydowałam się na szampon odstraszający insekty gdyż moja sunia ma Alergiczne Pchle Zapalenie Skóry (APZS) i kupowanie co jakiś czas kropelek u weta jest po prostu drogie. Ale że nie spacerujemy po terenach gdzie można złapać za bardzo kleszcze zdecydowałam się na zakup innego szamponu.

Dziękuję jeszcze raz !!! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Zwróćcie się może do weterynarza, powinien dobrać odpowiedni specyfik, powie Ci jak go stosować i ewentualnie zastosuje odczulanie ;) po usunięciu tych małych wrednych insektów i ich larw wszystko powinno być w porządku :)
Z tego co wiem, to fiprex produkuje spot-on i spray, który podobno działa przez 3 miesiące :) jak wspomniałaś masz psa w typie westie, czyli niewiele preparatu w sumie będzie do tego potrzebne, jeżeli chodzi o kropelki to powinien być koszt około 10 zł, wydaje mi się, że zastosowanie odpowiedniego specyfiku będzie bardziej skuteczne ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo dobrym szamponem wybielającym jest miracle coat, a do tego całkiem tanim [kosztuje 40 zł na e-karma.pl], [COLOR=#000000][FONT=verdana]wybiela sierść nie pozbawiając jej koloru naturalnego barwnika i prześlicznie pachnie, a do tego psiak ma potem fajną, miękką sierść.
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj też żelu usuwającego przebarwienia z all system( na krakvet.pl kosztuje około 68 złotych). Nie używa się go często tylko w sytuacji, kiedy normalny szampon nie daje rady i sierść ma taki burawy odcień. To bardzo wydajny kosmetyk więc starczy ci an dłużej

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...