Jump to content
Dogomania

Pudlowe "bejbiki i papiki"


Sonya-Nero

Recommended Posts

A ja się zastanawiam nad samczykami na przyszłość :diabloti: bo Carewicz ma zupełnie inną psychikę niż suczki, z jednej strony jest bardziej przymilny a z drugiej bardziej niezależny i :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ciągle mu się śmieje

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 633
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='aneta']Wiesz to kwestia raczej tego co sie rodzi , niczego innego, bum na sunie jest straszny, mając jedną jedyną przeberałam w chętnych :razz:
Wiesz jak było u Archiego, 4 samczyki w miocie
Ciekawe czy u mnie tez teraz urodzą się same psy bo u mnie ludzie czekają też tylko na sunie :-o Ani jedne chętny na psa się nie objawił :crazyeye:[/quote]

No jak na razie to jest 6:4 dla dziewczynek :cool3: , ale rozkład był taki: 2:2, 2:2, 2 dziewczynki, to teraz chyba będą... :evil_lol: :razz:

Link to comment
Share on other sites

My jesteśmy z Archiego bardzo zadowoleni. Jest naprawdę super. Choć to mój pierwszy w życiu pies (wcześniej tylko suczki mieliśmy w rodzinie) i były obawy. Zaczął już nawet podnosićnogę:evil_lol:
Jednak ciotce zależy na suczce właśnie bo boi się tego "podsikiwania" -ma ogródek z wypielęgnowanymi iglakami i boi się, że pies będzie znaczyć te iglaki i będą żółkły:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Jak będą "oni" to ktoś dostanie w koszyczku prezent :razz:[/quote]

To zrobi się operacyjnie zmianę płci ;) :evil_lol:

Equus - po prostu trafiliście w taki okres, że rodzi się mniej suczek toyek niż psów.
Ale prawdą jest, że w hodowlach przez duże H ;) dobrze się zastanowią nim sprzedadzą komuś "z zewnątrz i bez rekomendacji" pełnowartościową i perspektywiczną dla wystaw i dalszej hodowli suczkę.
Trzeba poczekać i szukać dalej, albo ewentualnie zamówić... ;)

Link to comment
Share on other sites

Przedstawiam wam oficjalnie :razz: nową białą miniaturową sunię w Polsce :multi:

[B]Belotsvetik LOVELY STAR [/B]

córkę Belotsvetik IVANUSZKI INTERNATIONAL
a kto jest jej szczęśliwą pańcią to widać na zdjęciu ;)

[COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=3][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/11/b205b00b828dc8f5.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=3][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/12/a7d23811a8b1926a.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero'] Ale prawdą jest, że w hodowlach przez duże H ;) dobrze się zastanowią nim sprzedadzą komuś "z zewnątrz i bez rekomendacji" pełnowartościową i perspektywiczną dla wystaw i dalszej hodowli suczkę.[/quote]
W sumie to rozumiem te obawy bo nieodpowiedzialny właściciel może bardzo eksploatować sukę i kryć kiedy tylko się da, a wtedy życie suczki byłoby marne niczym większości suk na wsi (sorry za porównanie). Szkoda tylko, ze przez takich ludzi każdy kto się interesuje suczkami "trafia na celownik":placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']W sumie to rozumiem te obawy bo nieodpowiedzialny właściciel może bardzo eksploatować sukę i kryć kiedy tylko się da, a wtedy życie suczki byłoby marne niczym większości suk na wsi (sorry za porównanie). Szkoda tylko, ze przez takich ludzi każdy kto się interesuje suczkami "trafia na celownik":placz:[/quote]
No prosze, a "moja" hodowczyni nie byla zachwycona, ze nie bede mlodej rozmnazac.....o ile dobrze zrozumialam czeski.....;)

Link to comment
Share on other sites

A w Rodezjanach produkcja tych rodowodowych idzie pelna para i jest na rowni z produkcja tych bezpapierowych. Jedne i drugie sa tak samo swietnte:shake: , wiec to kryterium sie nie sprawdza....
W dodatku rodzi sie po 10-12 szczeniat, wiec mozna przebierac...jak w zgnilych sliwkach conajmniej...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Ja uznaje 2 typy nabywców dla suk - albo 0 szczeniaków, albo szczeniaki tylko i wyłącznie rodowodowe !!![/quote]
To zrozumiałe!! Ale czy tacy "rozmnażacze" to koniecznie chcą kupować suki z rodowodem za sporo kasy? Myślę, że w celu sprzedaży "pudelków bez rodowodu" wystarczyłaby suka za 350pln z allegro. Bo to, ze pudelek jest bez rodowodu ale "po rodowodowych rodzicach" do mnie osobiście nie przemawia bo nigdy nie ma pewności czy z takiego "chomika" nie wyrośnie "biały niedźwiedź";)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Myślę, że w celu sprzedaży "pudelków bez rodowodu" wystarczyłaby suka za 350pln z allegro. Bo to, ze pudelek jest bez rodowodu ale "po rodowodowych rodzicach" do mnie osobiście nie przemawia bo nigdy nie ma pewności czy z takiego "chomika" nie wyrośnie "biały niedźwiedź";)[/quote]
Do Ciebie nie przemawia, ale do innych przemowi :niewiem:

Ja natomiast uwazam, ze wyrabianie hodowlanki i produkcja szczeniat z papierami przez osoby nie majace o tym pojecia nie rozni sie niczym od produkcji szczeniakow bez papierow :niewiem:.

Ps. wiecie, ze w GB hodowcy wpisuja w rodowod zakaz rozmnazania ich szczeniat, bez znaczenia czy bedzie on wystawiany czy nie?
Mnie sie podoba.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='PATIszon']
Ps. wiecie, ze w GB hodowcy wpisuja w rodowod zakaz rozmnazania ich szczeniat, bez znaczenia czy bedzie on wystawiany czy nie?
Mnie sie podoba.[/quote]
Kilku hodowców kotów rasowych mających tą samą rzadką rasę dogadało się że wszystkie kocięta sprzedają jako pety(czy tam nie do rozrodu). Tak trfa do dziś że każda z osób z tej umowy ma własne kotki i kocury - czy to aby na pewno dla dobra rasy? Każdy kto chce do 'interesu' wejść musi ściągnąć importy i próbować rozwijać się tam gdzie nie jest mile widziany. Ja uważam że to super że zwykły Kowalski może mieć rodowodowe szczeniątka po swojej rodzinnej suce a od tego żeby tym szczeniątka było dobrze są specjaliści z ZKwP i znajomi hodowcy. Im większa pula genów tym lepiej - moda żadnej rasie nie robi dobrze ale zupełny brak konkuręcii tym bardziej.
To będzie smutny dzień w ZK gdy wprowadzą przepis w którym hodowca może się wypiąć i oświadczyć że jego boskie linie tylko on może prowadzić i cudowny psy z jego przydomkiem tylko on rozmnażać - a do tego by taki przepis doprowadził.
ZK to jest organizacja normalnych ludzi :) nie kenelowców z 60 kojcami pełnymi psów rozmaitych ras. I fajnie że na wystawach jest sobie zwykły kowalski który wziął dzieci na piknik i ze swoim rodzinnym psem pobiegł na ringu w nie tą stronę co trzeba ;]
Poza tym taki przepis tylko dałby kolejne argumenty pseudo-hodowcą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Ja natomiast uwazam, ze wyrabianie hodowlanki i produkcja szczeniat z papierami przez osoby nie majace o tym pojecia nie rozni sie niczym od produkcji szczeniakow bez papierow[/quote]
I chyba masz trochę racji. Jak sobie poczytałam trochę wątków tu na dogo, gdzie dzieciaki piszą, że mają rodowodąwą sukę z "hodowlanką" i szukają jakiegoś reproduktora "bo ładny" nie wnikając w żadne inne kwestie, to takie działanie faktycznie może przynieść marne rezultaty:niewiem: (ale psy nie są tu odosobnione. Ja swego czasu interesowałam się żywo hodowlą koni i tam to się dopiero dzieje! To pożal się Boże "poprawianie pogłowia" w polskim wydaniu...)
No ale są i chlubne przypadki osób, które choć dopiero zaczynają to jednak nie rozmnażają pochopnie, a sporo czytają i co ważne konsultują swoje pomysły z doświadczonymi hodowcami, którzy służą radą i pomocą. I TO SIĘ CHWALI! Grunt to nie uogólniać8-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Ja natomiast uwazam, ze wyrabianie hodowlanki i produkcja szczeniat z papierami przez osoby nie majace o tym pojecia nie rozni sie niczym od produkcji szczeniakow bez papierow[/quote]
I chyba masz trochę racji. Jak sobie poczytałam trochę wątków tu na dogo, gdzie dzieciaki piszą, że mają rodowodąwą sukę z "hodowlanką" i szukają jakiegoś reproduktora "bo ładny" nie wnikając w żadne inne kwestie, to takie działanie faktycznie może przynieść marne rezultaty:niewiem: (ale psy nie są tu odosobnione. Ja swego czasu interesowałam się żywo hodowlą koni i tam to się dopiero dzieje! To pożal się Boże "poprawianie pogłowia" w polskim wydaniu...)
No ale są i chlubne przypadki osób, które choć dopiero zaczynają to jednak nie rozmnażają pochopnie, a sporo czytają i co ważne konsultują swoje pomysły z doświadczonymi hodowcami, którzy służą radą i pomocą. I TO SIĘ CHWALI! Grunt to nie uogólniać8-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']

Ps. wiecie, ze w GB hodowcy wpisuja w rodowod zakaz rozmnazania ich szczeniat, bez znaczenia czy bedzie on wystawiany czy nie?
Mnie sie podoba.[/quote]

Zgoda,przy rodowodowych to ma sens,ale gdy ktoś kryje sukę z papierami na lewo,jak to wyłapać,nawet umowa nie pomoże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']KTak trfa do dziś że każda z osób z tej umowy ma własne kotki i kocury - czy to aby na pewno dla dobra rasy? Każdy kto chce do 'interesu' wejść musi ściągnąć importy i próbować rozwijać się tam gdzie nie jest mile widziany.[/quote]
Myślę, że żaden monopol nie sprzyja rozwojowi, więc chyba nie chodzi tu jednak do końca o dobro rasy ale oczywiście krycie czym popadnie byle by był papier też jest bez sensu. Ciężko znaleźć tu dobre wyjście, takie żeby nie krzywdzić Kowalskiego (np. mnie :P) ale też trzymać poziom. A jak to wygląda na świecie? Pewnie bardzo różnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Przedstawiam wam oficjalnie :razz: nową białą miniaturową sunię w Polsce :multi:

[B]Belotsvetik LOVELY STAR [/B]

córkę Belotsvetik IVANUSZKI INTERNATIONAL
a kto jest jej szczęśliwą pańcią to widać na zdjęciu ;)

[url]http://images30.fotosik.pl/11/b205b00b828dc8f5.jpg[/url] [/quote]

Małgosiu gratuluję ślicznej suni:loveu:

Link to comment
Share on other sites

:bluepaw:[quote name='Gośka']Małgosiu gratuluję ślicznej suni:loveu:[/quote]

Witam wszystkich pudlo... i dogo... maniaków !!!
starszy ,,dogo - maniak'' .... na forum - nowicjusz:razz:

Elunia i Anetka - ogromne DZIĘKI za wszelką pomoc i wieloletnie - moznaby rzec...- wsparcie !!!!

Ewelinka i Malgosia !!! - dziekuję za mile przyjecie Lovi na Dogo... !!!
duza buźka !!
iiiii do zobaczenia na Wielkiej....Warszawskiej , (nie ..Pardubickiej :lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...