Jump to content
Dogomania

szczeniak+krycie?


Haniah

Recommended Posts

Jeśli dobrze rozumiem to masz ofertę kupienia pieska pod warunkiem, że dwa razy dopuścisz go do krycia u hodowcy? Domyślam się, że chodzi o niższą cenę pieska, chociaż wydawało mi się, że takie zapisy stosuje się raczej w stosunku do suczek..
Szczegóły takiej umowy musisz ustalić z hodowcą i zapisać wszystkie warunki i przypadki na piśmie. Zakładam, że chodzi o psa z rodowodem. Aby mógł kryć u hodowcy, musi zdobyć uprawnienia hodowlane. Ustalcie, co będzie jeśli piesek np. nie zaliczy wystaw, albo Ty nie będziesz chciała w nich brać udziału.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Tak, chodzi o pieska z rodowodem, mam zamiar go wystawiać. Cena jednak wcale nie jest niższa, powiedziałabym że całkiem spora :) przynajmniej porównując z innymi szczeniakami tej rasy. Ale warto, bo piesek jest naprawde piękny, a hodowcy wspaniale dbają o swoje pupile, zdobywające zresztą niezłe wyniki. Nie spotkałam się wcześniej z takim warunkiem, stąd moje pytanie. Hodowca powiedział, że oczywiście jeśli się zdecyduję, to warunek będzie obowiązywał tylko, jeśli mały będzie zaliczał wystawy, gdyby okazało się, że mimo ich rokowań, piesek okaże się mniej "zdolny" to oczywiście warunek nie będzie miał znaczenia.
Ale jak to wygląda w praktyce, przyznam, że byłby to mój pierwszy wystawowy piesek (do tej pory miałam domisie), więc mam zagwostkę.

Link to comment
Share on other sites

Jak wygląda w praktyce wystawa czy umowa?
Minimum na uprawnienia to trzy wystawy po skończeniu przez psa 15 miesięcy z oceną doskonałą. Zresztą o wystawach powinien Ci wszystko powiedzieć hodowca, w końcu jemu też zależy żeby piesek je przeszedł pozytywnie. Po skończeniu 18 miesięcy piesek moze być dopuszczony do krycia. Zwykle suczka przyjeżdża do psa.
Wszystko będzie wyglądało tak, jak zapiszecie w umowie, więc poświęć trochę czasu na jej dokładne przeczytanie. Możesz też żądać zapisów, które będą dla Ciebie ważne lub zmiany tych, z którymi się nie zgadzasz.
Życzę powodzenia w karierze wystawowej! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...