Jump to content
Dogomania

Róznica pomiędzy Jackiem a Parsonem


Recommended Posts

Możliwe, że jednak się uda z parsonem ale nie chcę zapeszać :lol:
Właściwie to prt mi się sto razy bardziej podobają wizualnie :wink:
bo że obie rasy mogą zasuwać to już mnie przekonaliście :evil_lol:
Osobiście jacki (z Fioletowej Magii) obejrzę w maju na wystawie w NDM.
Chociaż liczę mimo wszystko, że się uda mój plan wyprawy po parsonka :loveu: Byłoby cudnie, zobaczymy...

P.S. Hodowla Marynix? Nic mi to nie mówi, jakaś strona www? Nie mogę znaleźć:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bzikowa']Możliwe, że jednak się uda z parsonem ale nie chcę zapeszać :lol:
Właściwie to prt mi się sto razy bardziej podobają wizualnie :wink:
bo że obie rasy mogą zasuwać to już mnie przekonaliście :evil_lol:
Osobiście jacki (z Fioletowej Magii) obejrzę w maju na wystawie w NDM.
Chociaż liczę mimo wszystko, że się uda mój plan wyprawy po parsonka :loveu: Byłoby cudnie, zobaczymy...

P.S. Hodowla Marynix? Nic mi to nie mówi, jakaś strona www? Nie mogę znaleźć:oops:[/quote]

Zrobiłam małą literówkę: [URL="http://maryniax.googlepages.com/"]maryniax - MARYNIAX FCI* DOMOWA HODOWLA PSÓW RASOWYCH JACK RUSSELL TERRIER _uacct = "UA-3022477-1"; urchin[/URL]
A o tym PRT to mówisz o tym miocie na Słowacji?:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delya']Zrobiłam małą literówkę: [URL="http://maryniax.googlepages.com/"]maryniax - MARYNIAX FCI* DOMOWA HODOWLA PSÓW RASOWYCH JACK RUSSELL TERRIER _uacct = "UA-3022477-1"; urchin[/URL]
A o tym PRT to mówisz o tym miocie na Słowacji?:razz:[/quote]

Dzięki.

Tak, właśnie o tym :wink:
Ale nic nie mówię, bardzo nie chcę zapeszyć... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie mam 4 miesięczna jack russell terrierkę Mię :loveu: Zapisałam się z nią na kurs agility w Bydgoszczy :loveu: I jestem z niej dumna :loveu: Zapyla i aż mi się wyrywa :loveu: Najbardziej kocham to jej spojrzenie pt.'Biegamy,no biegamy,no powiedz,proszę,że biegamy' :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, nic nie będę mówić bo nie chcę zapeszać , ale jestem w kontakcie z hodowczynią i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem (matura te sprawy :cool1:) to :loveu:

Ania & Mia , super, że biegacie ;) Mam nadzieję, że niedługo spotkamy się na zawodach (ja z westikiem od dwóch lat biegam;))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dziękuję. Nie wiem czy to w końcu wypali. Mają być tylko 3 szczeniaki, jak się okazało po usg. I to pewnie wszystkie gładkie (myślałam, że jest szansa na szczeniaka ze 'złamaną' sierścią albo szorstkiego ale hodowczyni powiedziała, że niestety szczerze wątpi bo ojciec jest gładzioch). A u mnie w grę wchodzi właściwie tylko szorściak... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Dziękuję. Nie wiem czy to w końcu wypali. Mają być tylko 3 szczeniaki, jak się okazało po usg. I to pewnie wszystkie gładkie (myślałam, że jest szansa na szczeniaka ze 'złamaną' sierścią albo szorstkiego ale hodowczyni powiedziała, że niestety szczerze wątpi bo ojciec jest gładzioch). A u mnie w grę wchodzi właściwie tylko szorściak... :roll:[/quote]

Szorstki/złamany jest dominujący nad gładkim więc kto wie :):) musisz zobaczyć jaki włos występuje dalej w rodowodzie :)


trzymam kciuki:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Gładziochowi może włos się zmienić na złamany, ale jak szczeniak jest szorstki, to może być jedynie bardziej szorstki :)[/QUOTE]

chyba gdzieś czytałam też o tym, że pies był gładki a jak wyrósł zrobił się bardziej szorstkowłosy, ale już pewnie takim typowym szorstakiem nie był ;) a i gładkie bardzo się różnią- mój ma włos praktycznie bez podszerstka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']chyba gdzieś czytałam też o tym, że pies był gładki a jak wyrósł zrobił się bardziej szorstkowłosy, ale już pewnie takim typowym szorstakiem nie był ;) a i gładkie bardzo się różnią- mój ma włos praktycznie bez podszerstka![/quote]

Tak moja bestyjka - Ludek ma Milo od mnie

Jak go odbierała był całkiem gładki, po kilku miesiącach okazało się, że pojawiły się dłuższe kłaczki i jest teraz złamasek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Tia, tylko, że Banshee ma włos złamany a Ike jest całkiem gładki :roll:
Dlaczego o tym nie pomyślałam pisząc do hodowczyni...:oops:

Najwyżej wezmę szczeniaka z jakiegokolwiek losowego miotu w Polsce :evil_lol:[/quote]

Najważniejsze, żeby spełniał twoje oczekiwania :lol:
a czy będzie gładzioch, czy szczota, co za różnica :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie... :roll: :placz:
Ustaliliśmy, że tylko szorstki wchodzi w grę.
Nie chcę się rozpisywać o szczegółach tej decyzji tutaj ale tak wyszło.
Teraz się zastanawiam czy brać szczeniaka jeszcze w te wakacje z jakiegoś miotu w Polsce (teraz jest coś po SILVER SHADOW Półdiable ale nie znam jej ani reproduktora a nie chcę brać w ciemno, nie kontaktowałam się z hodowlą, poza tym nie wiem czy ta suczka jest jeszcze wolna), jeśli jeszcze coś będzie ciekawego ale z kolei boję się brać 'w ciemno' i nie chcę kupować pod wpływem impulsu. Szkoda, że z tą Banshee nie wyszło, kontaktowałam się z hodowczynią mailowo od marca, miałam tam jechać jeszcze przed wzięciem szczeniaka i wyszła dupa. Jest mi nawet trochę głupio, że tak zawracałam gitarę pani Bibianie.

Tak to się kończy jak ja się za coś zabiorę... :oops::roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem na siebie strasznie zła... no i nie tylko na siebie, tak ogólnie. Głupio się tak nastawiać i nastawiać a potem się okazuje, że dupa... :roll:

Wiem o szczeniakach w Fioletowej Magii ale ostatnio doszłam do wniosku, że jednak parson to jest to...

Będzie jeszcze miot po Divie (Obornicki Nornik) ale jeszcze (jak się kontaktowałam z hodowlą, parę tygodni temu) nie wiadomo jakim psem będzie kryta. No a poza tym ja nic o tej suce nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Jestem na siebie strasznie zła... no i nie tylko na siebie, tak ogólnie. Głupio się tak nastawiać i nastawiać a potem się okazuje, że dupa... :roll:

Wiem o szczeniakach w Fioletowej Magii ale ostatnio doszłam do wniosku, że jednak parson to jest to...

Będzie jeszcze miot po Divie (Obornicki Nornik) ale jeszcze (jak się kontaktowałam z hodowlą, parę tygodni temu) nie wiadomo jakim psem będzie kryta. No a poza tym ja nic o tej suce nie wiem.[/quote]

Bzikowa nawet wiedza o matce i o ojcu nie zapewni Ci super psa;).
Skoro dowiadywałaś się parę tygodni temu to może teraz już jest coś wiadomo o kryciu, zapytaj się:p.
Ja też wolę prt niż jacki, ale bardzo fajny jack biega w Czechach, jest jak mała błyskawica.
Wybierając psa do sportu, z ras innych niż typowe:evil_lol:, to loteria, ale i wyzwanie:loveu:.

Link to comment
Share on other sites

To było jakieś 2 tygodnie temu, nie chcę być nachalna :lol: (to był już i tak mój drugi kontakt z tą hodowlą).

Wiem, wiem, że loteria :diabloti: a co więcej to moje pierwsze świadome szukanie szczeniaka (Beziczek był kompletnym przypadkiem :evil_lol:) więc nie jestem chyba w tym dobra ;) Ale co ma być to będzie, kiedyś się doczekam ... :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']To było jakieś 2 tygodnie temu, nie chcę być nachalna :lol: (to był już i tak mój drugi kontakt z tą hodowlą).

Wiem, wiem, że loteria :diabloti: a co więcej to moje pierwsze świadome szukanie szczeniaka (Beziczek był kompletnym przypadkiem :evil_lol:) więc nie jestem chyba w tym dobra ;) Ale co ma być to będzie, kiedyś się doczekam ... :wink:[/quote]

Jaka nachalna:evil_lol:, chcesz mieć fajnego szczeniaka to się pytasz:cool3:.
Kojarzysz Basię z Franckiem (jamniczek) z naszego klubu? Ona teraz wzieła siostrę Fiony z nowego miotu, zobaczymy co z niej wyjdzie:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...