Jump to content
Dogomania

Sokół za TM


katarzyna09

Recommended Posts

Dzisiaj rozmawiałam z ajlii, Amiś już korzysta z miękkich ciastek watróbkowych z bazarku ;) Nic za darmo- ajlii mu je rozkłada wokoło a on musi się wysilić by po nie sięgnąć. Pokusa jest duża i ciacha pycha, więc Amiś się gimnastykuje i robi skręty aż miło :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Amisiek ma problemy z układem moczowym,w moczu pokazała się krew.Pobrano siuśki na rozszerzone badanie.Ogólna analiza moczu powinna być już dzisiaj.Ostrej i przewlekłej niewydolności nerek nie ma,być może ma podrażnioną śluzówkę pęcherza lub doszło do zapalenia nerek.Dostał leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.Apetyt ma,ale strasznie wybrzydza.Pluje puszką ,nie chce mięsa-no to ajlii gotuje makaronik dla piesia.
Wstrzymujemy się na razie z zakupem karmy,musimy być pewni co psinie dolega-na pewno będzie to karma specjalistyczna.
Wcześniej ajlii zawiozła Amisia do lecznicy na opróżnienie pęcherza.Mocz tym razem był ładny,bez tych farfocli.

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]koszty leków:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- 51,91 zł (euthyrox, agapurin)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- 21,39 zł (furagin)[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]dojazdy do lecznicy:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- 15 zł (05.03 - pół na pół z innym psem)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][SIZE=2]Nie ma jeszcze faktury za badania Amisia(profil trzustkowo-jelitowy) oraz za płukanie pęcherza.
Rozliczam się z ajlii w tej chwili tylko za leki.
[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Edited by katarzyna09
Link to comment
Share on other sites

[quote name='rencia42']Jakie dawki na tarczyce bierze.Mam trochę ale napiszcie dawkę może się przyda.[/QUOTE]
Psina dostaje 300mg rano i 300mg wieczorem.

[quote name='maarit']Podrzućcie mi jeszcze raz nr konta bo przez nieuwagę usunęłam a obiecałam coś na smaczka :)[/QUOTE]
Za chwileczkę wyślę.



Ufff,nie ma tragedii,nie była to krew z nerek.W moczu są bakterie,dużo kryształów ,świeżych erytrocytów i leukocytów.
Coś się dzieje w pęcherzu,gdzieś zagnieździła się jakaś bakteria....Mocz poszedł na posiew,czekamy na wyniki.
Najważniejsze,że nerki funkcjonują prawidłowo.Antybiotyk dostanie dopiero po posiewie.
Biedna psina jest jeszcze osłabiona.Amiś apetyt miał bardzo kiepski,marudził przy jedzeniu,w ogóle nie chciał jeść ani suchej ani puszek.ajlii w akcie desperacji zakupiła mu zupki dla niemowląt-Gerberki,gotowała kremy z warzyw z kurczakiem i ryżem.To było jedyne co chciał jeść.
No bidulek...oby jak najszybciej nabrał siły!


Za ostatnie badania wyszło:255zł.
165zł za profil trzustkowo- jelitowy i
90zł za badanie moczu (rozszerzone)z posiewem.
Wszystkie pieniążki jakie Amiś ma na koncie wysyłam ajlii na opłacenie tejże faktury.


Jutro uzupełnię wszystko w głównym rozliczeniu.

Link to comment
Share on other sites

No tak, staruszeczek i jego czas płynie i raz będzie lepiej raz gorzej, huśtawka taka. Bardzo mi smutno, że psiak bez apetytu. I jak pęcherz - to dokuczliwe dla starowiny jest. Dobrze, że nerki pracują prawidłowo- to dobra wiadomość. Czekam na wyniki posiewu.

Ciocie- czy Amiś korzystał już ze skarpety im. Talcott? Jestem tam deklarowiczem i mogłabym wystąpić o kasę na badania czy leki czy specjalistyczną karmę...

Link to comment
Share on other sites

Kasiu, przepraszam, że otworzenie mojego bazarku tak się przeciąga, ale najpierw miałam problemy ze zdjęciami, potem, żeby bazgroły mojego TŻ-a i Jego określenia ciuchów, które mierzył dopasować do konkretnych rzeczy, a jeszcze muszę porobić trochę zdjęć (nie wszystko jeszcze wrzuciłam), a żywcem nie miałam czasu, teraz jeszcze na kilka dni pojechałam do Nowego Targu:oops: Postaram się to wszystko zrobić w weekend, jak wrócę do Krakowa i w niedzielę otworzyć:oops:

Link to comment
Share on other sites

Amisiek ma w tej chwili na koncie prawie 480zł.Niestety,nie na długo...Nie ma jeszcze faktury za leki ,które psina przyjmuje.Trzeba będzie też wydać sporo na puszki i na jedzenie ,które ajlii ostatnio zakupiła.Sam Amiś czuje się troszkę lepiej,choć jeszcze jest osłabiony po tych ostatnich dwóch chorobach.Ma apetyt ,ale strasznie wybrzydza,zrobił się normalnie marudny.Jednego dnia wcinałby tylko makaron,drugiego jadłby tylko jajka.Dziś podpasował mu rosołek.Z suchą jest problem,po prostu nie chce jej.Dużo śpi,ale po przebudzeniu jest nadal bystry i kontaktowy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Zapraszam na bazarek m.in. dla Amiśka : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251479-Dla-czterech-psiaków-w-potrzebie-biżuteria-ciuchy-kosmetyki-książki-Do-28-03-do-20-59?p=21937393#post21937393[/URL] :)[/QUOTE]
JUż tam pędzę :)

Link to comment
Share on other sites

Paulinko,z całego serca dziękuję Ci za ten bazarek :loveu:
Mam nadzieję,że już lepiej się czujesz...wracaj szybciutko do zdrowia!


Wieczorkiem porozsyłam zaproszenia :smile:
Szkoda,że ta maszynka nie działa,byłoby łatwiej...

Edited by katarzyna09
Link to comment
Share on other sites

[quote name='katarzyna09'][IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/448x336q90/819/u78d.jpg[/IMG]

Amiś jest w świetnej formie psychicznej,ale ciało już powoli odmawia posłuszeństwa.
Czas nieubłaganie mija...niestety nie mamy już na to wpływu.[/QUOTE]
Ważne, że jest szczęśliwy staruszkiem :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...