Jump to content
Dogomania

Sytuacja świnki ustabilizowana,trzymac kciuki,zeby dogadala sie z druga swinią.


brazowa1

Recommended Posts

Tak,zdarzaja się samce,które są asocjalne ,zwykle to samce które rozmnażały się,muszą byc trzymane osobno z uwagi na bezpieczeństwo innych swinek.

Zwierzeta stadne cierpią,gdy sa trzymane w samotnosci. Swinka potrzebuje drugiej swinki,inaczej nie moze realizowac swoich społecznych zachowań,które tworzą jej zycie i sprawiają,ze swinka jest szczesliwa. Np w Szwecji zabroniono trzymania zwierzat stadnych w samotności. Dotyczy to koni,ale także szczurów,swinek morskich. Nie przekonuj znajomych na siłę,tylko podrzuc do poczytania stronke o świnkach.
Miałam kiedys pojedyncza świnke morską,teraz mam dwie i widze w końcu o co chodzi. A jedna czy dwie swinie to praktycznie ten sam koszt utrzymania,więc różnica jest tylko w głowie własciciela.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='brazowa1']Tak,zdarzaja się samce,które są asocjalne ,zwykle to samce które rozmnażały się,muszą byc trzymane osobno z uwagi na bezpieczeństwo innych swinek.

Zwierzeta stadne cierpią,gdy sa trzymane w samotnosci. Swinka potrzebuje drugiej swinki,inaczej nie moze realizowac swoich społecznych zachowań,które tworzą jej zycie i sprawiają,ze swinka jest szczesliwa. Np w Szwecji zabroniono trzymania zwierzat stadnych w samotności. Dotyczy to koni,ale także szczurów,swinek morskich. Nie przekonuj znajomych na siłę,tylko podrzuc do poczytania stronke o świnkach.
Miałam kiedys pojedyncza świnke morską,teraz mam dwie i widze w końcu o co chodzi. A jedna czy dwie swinie to praktycznie ten sam koszt utrzymania,więc różnica jest tylko w głowie własciciela.[/QUOTE]

Zgadzam się na 100% ;)

U mnie w bloku sasiad ma 1a świnkę bardzo o nią dba, zrywa jej trawkę itd... ale niestety trzyma ją samotna w osobnym pokoju w klatce, gdzie nikt nie przebywa... Ten facet nawet nie zdaje sobie sprawy, że świnka u niego w cale nie ma luksusów.....

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/472/9fda59960fb8a25amed.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/472/67a54dd7174b7d80med.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/472/3382459fa542b08cmed.jpg[/IMG][/URL]

prosze pomózcie,czy juz mozna okreslic na 100% jaka to płec? jeżeli samiczka to sie potnę,bo sklep zoo=ciąża.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

Jestem z okolic Szczecina, mam juz jedną swineczkę i szukam dla niej koleżanki.
Chciałabym właśnie zaadoptować. Niestety, na Caviarni troche sie zawiodlam i szukam na innych forach, i w ogole gdzie sie da.
Jakby ktoś coś wiedział o śwince do adopcji to dajcie znać.
Aha, i musi to być samiczka, bo mam wlasnie panienkę :)

Link to comment
Share on other sites

Mysza,caviarnia jest super forum,jeżeli dziewczyny cos doradzaja,to nie bez powodu,warto cos tam w sobie przetrawic i przemysleć,one na pewno maja rację. (nie wiem,dlaczego sie zawiodłaś,ale przemyśl)
na razie sytuacja swini sie ustabilizowala,tznma szanse sie ustabilizować.
Debile,ktorzy do mnie dzwonili po ogłoszeniach...ksiązkę by napisać.Od niektórych do tej pory dostaje SMSami inwektywy.

Swinki,myszki,chomiki,szczury sa zwierzetami,które ludzie przeznaczyli na poniewierke. Zwierze dla idioty,dla dziecka,dla zabawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Mysza,caviarnia jest super forum,jeżeli dziewczyny cos doradzaja,to nie bez powodu,warto cos tam w sobie przetrawic i przemysleć,one na pewno maja rację. (nie wiem,dlaczego sie zawiodłaś,ale przemyśl)
na razie sytuacja swini sie ustabilizowala,tznma szanse sie ustabilizować.
Debile,ktorzy do mnie dzwonili po ogłoszeniach...ksiązkę by napisać.Od niektórych do tej pory dostaje SMSami inwektywy.

Swinki,myszki,chomiki,szczury sa zwierzetami,które ludzie przeznaczyli na poniewierke. Zwierze dla idioty,dla dziecka,dla zabawy.[/QUOTE]

[B]brazowa1[/B] juz dam spokoj z caviarnią bo nie mam siły. Dobrze, ze swince sytuacja ma szanse sie unormowac.
Troche zaluję, bo naprawde chętnie bym ją przygarnela.
No ale cóż...chyba przyjdzie mi sie zdecydować na sklep zoologiczny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Mysza,caviarnia jest super forum,jeżeli dziewczyny cos doradzaja,to nie bez powodu,warto cos tam w sobie przetrawic i przemysleć,one na pewno maja rację. (nie wiem,dlaczego sie zawiodłaś,ale przemyśl)
na razie sytuacja swini sie ustabilizowala,tznma szanse sie ustabilizować.
Debile,ktorzy do mnie dzwonili po ogłoszeniach...ksiązkę by napisać.Od niektórych do tej pory dostaje SMSami inwektywy.

Swinki,myszki,chomiki,szczury sa zwierzetami,które ludzie przeznaczyli na poniewierke. [B]Zwierze dla idioty,dla dziecka,dla zabawy.[/QUOTE]
[/B] Jako żywa przekąska dla jakiejś gadziny ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']mysza czyli zasada- jak mi nie dacie, to zrobie cos zlego???[/QUOTE]
[B]
Betbet [/B]nie, absolutnie, nawet tak nie myśl[B].
[/B]Po prostu szukam tu i tam i nic, a moje maleństwo jest same.
Ale Ciii...chyba się coś znalazło ;) tylko muszę transport znaleźć.

Przepraszam, że może brzydko się zachowałam, ale absolutnie nie miałam nic złego na myśli,
ani żadnych złych zamiarów. :)

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Mysza nie bierz ze sklepu-napędzisz biznes.Idz i zobacz w jakich warunkach sa trzymane,jaki los został im zgotowany przez NABYWCÓW gryzoni. Bo to dzieki nim te zwierzeta w sklepach są. Chore,nie leczone,z grzybem,świerzbem,a u której swinki choroba jest juz zbytnio widoczna - do węża.
Zreszta sklep,to jeszcze nic,prawdziwy horror jest poza naszymi oczyma-w hurtowni zoologicznej,gdzie sklepy się zaopatrują.

Link to comment
Share on other sites

Dom tymczaoswy,z opcja DS rokujacy,po wielu telefonach od cioc,które chciały siostrzenicom robic prezenty,od rozmnazaczy,którzy na moje: ooo,ma pani dwie swinki,chłopiec i dziewczynka? entuzjastycznie przytakiwali, po jedna sfrustrowana panne,która za Chiny nie chciała,zebym do niej przyjechala i zobaczyla jej swinkę,odezwala sie Kamila.W progu domu przywitał mnie przesliczny,niezwyle przyjazny,zadbany piesek (ze schroniska:) i od razu miałam takie Ufffffffffffff.

No nie wiem,jak bedzie,nie wiem,tego nie jest w stanie przewidziec nikt,ale póty co jest bezpieczna i bardzo bym chciala,aby swinie sie dogadały. Oczywiscie podalam link do forum Caviarnia. Bedziemy w stałym kontakcie.

Myszko,swinka dla Ciebie na pewno gdzies czeka. Daj ogłoszenie na jakims portalu regionalnym lub odczekaj miesiąc po swietach :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...