Jump to content
Dogomania

nauka przychodzenia na wołanie


arkana

Recommended Posts

Witam.
Mam 3-miesięcznego yorka, sunię. Często próbuję ją w domu przywołać do siebie, ale nie chce mnie słuchać. Zatrzymuje się na wołanie, patrzy na mnie, ale podejść nie chce. Gdy ja zaczynam podchodzić, to najczęściej ucieka, ale nie jest to regułą. Na dworzu uczyłem ją przychodzenia do mnie przez nagradzanie smakołykiem (zwykłym psim chrupkiem) i tam stosunkowo rzadko nie przychodzi. Czy mam nosić w kieszeni jakieś ekstra chrupki, żeby psiaka nauczyć przychodzenia na wołanie? O qpkach i sikaniu nie chcę nawet wspominać, nie sposób nad tym zapanować :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkana']Witam.
Mam 3-miesięcznego yorka, sunię. Często próbuję ją w domu przywołać do siebie, ale nie chce mnie słuchać. Zatrzymuje się na wołanie, patrzy na mnie, ale podejść nie chce. Gdy ja zaczynam podchodzić, to najczęściej ucieka, ale nie jest to regułą. Na dworzu uczyłem ją przychodzenia do mnie przez nagradzanie smakołykiem (zwykłym psim chrupkiem) i tam stosunkowo rzadko nie przychodzi. Czy mam nosić w kieszeni jakieś ekstra chrupki, żeby psiaka nauczyć przychodzenia na wołanie?[/QUOTE]

Po pierwsze - jesli uczysz psa przychodzenia to sam w tym czasie za nim nie chodz.
Skoro na dworze stosujesz nagradzanie smakolykami i to dziala, to dlaczego nie w domu?
Masz nosic chrupki, bo niby dlaczego szczeniak, z ktorym sie dopiero poznajecie, mialby do Ciebie przychodzic kiedy wydajesz jakis dzwiek (wolanie)? On musi sie przekonac, ze przychodzenie = przyjemnosc ( przyklad masz na dworze). I nie wolaj jej co 5 sekund.

Link to comment
Share on other sites

a wiec tak po pierwsze to własnie nigdy nie podchodz do psa kiedy kazałes mu przyjsc w ten sposób uczysz go ze komenda no"chodz" nic naprawde nie oznacza -mozna albo przyjsc albo nie
dwa to wez naprawde smaczne kąski i przywołaj psa jak bedziesz w domu jak tylko spojrzy w twoja strone daj mu smakołyk , potem jak zrobi kilka kroczków i potem jak całkiem przyjdzie , powtarzaj to czesto z dobrymi nagrodami lub zabawą
jesli chodzi o smakołyki czasem dla odmiany mozesz dac mu ich garsc za to ze przyszedł - w taki sposób pies nigdy nie bedzie pewnien czy otrzyma "bonus"i bedzie przychodził chetniej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...