Jump to content
Dogomania

Agresja wobec (narazie) jednego psa- szczeniak 4 miesiące


fiszboneq

Recommended Posts

Witam,

Mam szczeniaka rasy bokser. Wychodzę z nim codziennie do parku gdzie są znajome psy (wszystkie od niego większe i starsze) i mam z nim problem ponieważ z sukami bawi się nawet ładnie, można powiedzieć, a samca (owczarek niemiecki) próbuje zdominować. Przez chwile się bawią a później maluch próbuje dominacji i zachowuje się agresywnie strasznie warczy prawie jakby charczał i próbuje złapać owczarka za szyje. Jak myślicie czy to normalne? Mam go odizolować od tego psa? Nie wiem skąd te zachowanie bo owczarek traktuje go jak szczeniaka i pozwala mu prawie na wszystko. Musze dodać że mojemu jeszcze nie zeszły jądra czy to może być powód jego zachowania? Jest w trakcie leczenia ale nie wiem czy nie lepiej byłoby dla niego żeby mu jądra jednak nie zeszły i musiałby przejść kastrację.

Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem czy 4 miesięczny dzieciak może wykazywać agresję. Wg mnie on się po prostu bawi, psy często się bawią w podgryzanie i walki. Szatańskie warczenie też jest elementem zabawy :) i nie musi wcale wskazywać na agresję. Moje psy warczą jak szalone gdy się bawią w zapasy :)
A kastrację warto przeprowadzić w odpowiednim czasie bez względu na to czy jądra zejdą czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Niezły tytuł wątku. mój goldenek w tym wieku również "bulgotał" i wieszał się na szyjce swojego ojca, to była jego ulubiona zabawa..;) a zejście czy niezejście jąder moim zdaniem za dużo tu nie ma do rzeczy, bo to nie jest żadna agresja tylko rodzaj zabawy. bez paniki:)

Link to comment
Share on other sites

uwierzcie też się dziwiłam że takie dziecko może aż tak warczeć i rzucać się do szyi. Robi dokładnie to samo co mój wcześniejszy dorosły pies gdy rzucał się na inne:crazyeye: na razie go łapie gdy za bardzo sobie pozwala i daje mu sie uspokoić ale wczoraj już dorosłemu się nie spodobało że go tak atakuje i zaczęła sie bójka i ten mój nie pozostawał mu dłużny. Mam nadzieje że to tylko zabawa ale inaczej to wygląda.

Link to comment
Share on other sites

a i muszę dodać że te gryzienie jest zazwyczaj na tle "seksualnym" a dokładnie gdy owczarek nie daje mu się zdominować poprzez ruchy kopulacyjne ten mój się wku...rza bardzo i zaczyna się atak :| właściciele owczarka również uważają że to już nie jest zabawa ale jak wiadomo na razie owczarek nie przejawia agresji wobec szczeniaka ale boje się że jego cierpliwość w końcu się skończy

Link to comment
Share on other sites

Dominacja przez ruchy kopulacyjne? On w ten sposób rozładowuje nadmiar energii lub ew. stres a nie dominuje :D Ja miałam suczkę jamniczkę, która przez całe swoje 14-letnie życie kopulowała nogi, koce, pluszaki i w ogóle wszystko. Według twojej teorii chciała je zdominować? Moim zdaniem powinnaś mu umożliwić wybieganie się, chodzić z nim na długie spacery a nie tylko chodzić z nim do innych psów.

Link to comment
Share on other sites

to jest mały szczenior, nie przemęczaj go bo to może skutkować nadmiernym pobudzeniem psa. Gdy moje dwa psy się bawią w walkę to można odnieść wrażenie, że zaraz się pozagryzają ale to tylko wrażenie bo warczenie, ciągnięcie za kark, kłapanie zębami itp to wszystko element zapasów psich

Link to comment
Share on other sites

[B]fiszboneq[/B], może zamiast zamartwiać się pojawianiem agresywno-dominujących zachowań u młodego psa podczas zabaw z innymi, powinnaś zacząć już po trochu zobojętniać szczeniaka na inne psy? Kurcze, pies dojrzewa tylko raz, nie trać tego ważnego czasu kiedy powinnaś zbudować więź ze swoim boksiem! Niech spacer to nie będzie codzienna wizyta w tym samym parku "ze znajomymi psami". Niech zabawa z psami nie będzie główną atrakcją dla Twojego szczeniaka. Przekonaj burka, że inne psy - owczarki czy nie owczarki - to nuda, bo atrakcje są przy Tobie. Uwierz, ze to najlepiej pomoże uniknąć potencjalnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Przerywaj zabawę, gdy zachowuje się w ten sposób. Weź go na długą linkę i odwracaj uwagę, wyciszaj, gdy zaczyna się nakręcać. Ucz go skupiania się na Tobie w każdej sytuacji, odwołania i w ogóle posłuszeństwa. Zachowanie, które opisujesz nie jest niczym nadzwyczajnym, ale jeżeli wejdzie mu w krew i będzie się tak zachowywał jako dojrzały samiec, to może to być powodem konfliktów z psami w przyszłości.
Teraz, jeżeli znajomy owczarek jest psem zrównoważonym, pozwalaj mu na karcenie młodego. To najlepiej "trafia" do szczeniąt - wychowywanie i uczenie zasad przez starszego psa, czyli właśnie socjalizacja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...