Jump to content
Dogomania

suche dla goldka


Karola_Milka

Recommended Posts

Witam wszystkich

podpowiedzcie co mam zrobić. Teściów Goldek ma 2,5 roku. Wszystko co powie wet jest dla nich "święte". :shake: Karmią go karmą royal canin dla labków i goldków. Obawiam sie że ta karma nie słuzy psiakowi. Bardzo często ma rozwolnienia wtedy chodzi osowiały :( wet stwierdził że musiał coś zjeść na dworzu (mało prawdopodobne bo chodzi w kagańcu zjada patyki i potem wymiotuje ) Napiszcie czym karmicie swoje szczęścia. Może zmiana karmy pomoże.

Link to comment
Share on other sites

A na pewno karmiony jest samą suchą karmą, bez żadnych dodatków? Ja mam co prawda setera karmionego innym Royalem. Dopóki pies je samą karmę to wszystko jest ok. Ale jeśli tylko uda mu się coś ukraść, (np.kawalek kielbasy, ser żólty, ogórek malosolny, surowy ziemniak, marchewka, wygrzebie coś ze śmieci) to od razu widzę to na trawniku bo kupa jest luźna. Taki wrażliwy przewód pokarmowy. Czasem taką reakcję wywolują psie ciastka. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karola&Milka']nie dają mu nic innego poza suchym. Nawet nie dają ciastek dla psa lub uszu preparowanych :( samo suche.[/quote]

No to warto byloby spróbować jakąś inną karmę. Hmmm nie wiem, może spróbuj teściom wytlumaczyć na ich przykladzie. :lol: Zapytaj czy lubią jak ich boli żolądek, czy jak mają po czymś niestrawność, to w kólko to jedzą. Czasem takie tlumaczenie dziala. Tlumacz, że jest wiele różnych karm, bo psy się różnią między sobą. Że nie wszystkie będą się czuly dobrze jedząc to samo. Dlugotrwala zla dieta, może poczynić pewnie szkody w psim organiźmie. Jeśli ufają marce Royal Canin, to przecież jest kilka karm dla psów z zaburzeniami żolądkowo-jelitowymi, np. Maxi Sensible, Intestinal, Digestive Low Fat, Sensitivity Control, Skin&Digest, Osteo&Digest. Życzę powodzenia w przekonywaniu i doborze. Ważne, aby pies się poczul lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karola&Milka']Witam wszystkich

podpowiedzcie co mam zrobić. Teściów Goldek ma 2,5 roku. Wszystko co powie wet jest dla nich "święte". :shake: Karmią go karmą royal canin dla labków i goldków. Obawiam sie że ta karma nie słuzy psiakowi. Bardzo często ma rozwolnienia wtedy chodzi osowiały :( wet stwierdził że musiał coś zjeść na dworzu (mało prawdopodobne bo chodzi w kagańcu zjada patyki i potem wymiotuje ) Napiszcie czym karmicie swoje szczęścia. Może zmiana karmy pomoże.[/quote]

ja miałam z Goldasem bardzo podobny problem :) Co my robiliśmy?,

Po pierwsze - iść do weta, zbadać TRZUSTKĘ (może być niewydość, albo zapalenie) - idz do DOBREGO weta, który dobrze się na tym zna.
Po drugie - zmienić karmę na Royal Canin Intestinal (albo inną intestinala)
Po trzecie - spróbuj dawać raz na 2-3 dni jakieś surowe mięso (nie takie premiom, ale serca, języki, przełyki), kości wołowe(moga też być np. ogony), zółtko jajka, wpłyneły na układ pokarmowy...
Właściwie od kiedy zmieniłam karme na intestinala i zaczełam dawać te dodatki (czyli już jakieś 3,5 miesiaca) ani razu nie było nic z biegunek itp :lol:

Są jeszcze jakieś inne objawy? Np. pie styje, albo wypada mu sierść w niektórych miejscach (nasada ogona itp.)? Jesli tak, to mogą być problemy z tarczycą.

Ogólnie zalecałabym po pierwsze BADANIA - morfologia ogólna, biochemia, jeszcze takie specjalne badanie krwi na trzustkę (nie pamietam nazwy)/test kliszowy, badanie kału...
Jesteście z W-wy macie tam naprawdę dobrych wetów, którzy napewno Wam pomoga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karola&Milka']nie dają mu nic innego poza suchym. Nawet nie dają ciastek dla psa lub uszu preparowanych :( samo suche.[/quote]

A tutaj - moim zdaniem - błąd.
Niech kupią wołowinkę, przetrzymają dwa, trzy dni (dla psów najlepsza jest taka, nie do końca świeża) i podadzą :lol: U psa to dobrze wpływa na florę bakteryjną.

Co pies dostaje na biegunki? Jak jakis antybiotych to później podawajcie przez kilka dni np. po łyżeczce Actimela - tam są bakterie, które pomoga odbudować florę bakteryjną :lol:

Zresztą, zapraszam do mnie na gg, tam możemy szerzej o tym poroznawiać, bo naprawdę od szczeniaka do ok 2 lat (psa oczywiście) miałam z nim takie problemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...