Jump to content
Dogomania

borelioza i Alaskan Malamute (walka z anemią)


kasia_owczarzak

Recommended Posts

Wraz z moją 2 letnią sunią Cziną od tygodnia walczymy z Boreliozą. Antybiotyki i kroplówki zalecone przez naszego weterynarza dały oczekiwany skutek, ale pozostała duża anemia. Czy możecie mi poradzić w jaki sposób można pozbyć się anemii ?? Czina nie chce jeść surowych buraków, ani pić soku, nie lubi surowej wątróbki i w "nosie" ma brokuły. Podaję jej kapsułki tranu, kapsułki uzupełniających niedobór witamin i minerałów oraz dodatkowo kapsułki żelaza. Co mogę jeszcze zrobić by pozbyć się tej anemii szybko i w miarę skutecznie ??

[url]www.czina.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wątróbkę można sparzyć przez parę minut a buraki podawać gotowane i starte wymieszane z mięsem np wołowiną surową albo gotowaną.Borelioza daje objawy narządowe i stawowe ,może to babeszjoza była ( choć to bez znaczenia), bo właśnie w babeszjozie pierwotniaki atakują erytrocyty i dochodzi do anemii.
Jeśli uporaliście się z chorobą i pies dostaje w/w witaminy, żelazo itp. to nie masz powodu do niepokoju , to musi potrwać. Czas odnowy krwinek czerwonych wynosi około 3 miesięcy.Po pewnym czasie należy zrobić badania kontrolne ,morfologię i biochemię krwi żeby zobaczyć czy jest tendencja wzrostowa krwinek czerwonych (na pewno nie będzie po miesiącu idealna i tu nic nie da się przyspieszyć), biochemia po to by wykluczyć powikłania ze strony nerek, wątroby. Pies jest młody i na pewno szybko powróci do zdrowia. No i pamiętaj ,że kleszcze ciągle atakują i trzeba psa zabezpieczyć obrożą lub spotem. Mój zachorował dwa lata temu w połowie października.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...