Jump to content
Dogomania

[MLB] Rafi, młody ONek bez łapki - Ma Dom !!!


malibo57

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gregorsat']Zapraszam do nas.

Jest nas tu więcej, takich trójłapnych.

[URL]https://www.facebook.com/TrojlapkiPolecamyIchAdopcje[/URL][/QUOTE]
Czy ktoś mógłby zrobić wydarzenie Rafiego na FB? Magda zobowiązała się, że będzie je prowadzić, jak jej podrzucę link.
Prośba może dziwna, ale nie mam i nie będę miała konta na Facebook'u.

Link to comment
Share on other sites

mogę zrobić, tylko co mam napisać ?

EDIT: tutaj jest jego stare wydarzenie [url]https://www.facebook.com/events/182377868532374/[/url] ale niestety nie da się go już odnowić... można jedynie tam napisać o problemach Rafika...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam:)
Tytuł został zmieniony przez moderatora na moją prośbę.
Państwo nie nawiązali ze mną kontaktu ani razu od czasu oddania Rafiego, więc uważam, że zwalnia mnie to z obietnicy i ruszamy z ogłoszeniami.
Nano, czy zrobisz nowe wydarzenie Rafiemu? Będę bardzo wdzięczna.
Chciałabym też, żeby skorzystał z zaproszenia na watek Trójłapków na FB. Czy mogłabyś też tam go umieścić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goldor']moze ja bym mogl pomoc w ogloszeniu Rafiego? i innych psiakow rowniez[/QUOTE]
Witaj, Goldor:) Dziękuję pięknie za propozycję, chętnie skorzystam. Masz konto na FB? Może pomożesz utrzymać wydarzenie przy życiu?
To taki "balon próbny" - Magda zobowiązała się administrować, zobaczymy, jak to pójdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']
Nano, czy zrobisz nowe wydarzenie Rafiemu? Będę bardzo wdzięczna.
Chciałabym też, żeby skorzystał z zaproszenia na watek Trójłapków na FB. Czy mogłabyś też tam go umieścić?[/QUOTE]

Nie ma problemu, tylko co mam o napisać? Nie słyszałam o takim wątku ale poszukam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gregorsat']Zapraszam do nas.

Jest nas tu więcej, takich trójłapnych.

[URL]https://www.facebook.com/TrojlapkiPolecamyIchAdopcje[/URL][/QUOTE]

[quote name='Nano']Nie ma problemu, tylko co mam o napisać? Nie słyszałam o takim wątku ale poszukam :)[/QUOTE]

Nano, Rafi dostał zaproszenie od Gregorsat - link w pierwszym cytacie.
Co potrzeba z mojej strony? Tekst? Opis? Magda wrzuci na FB wszystkie informacje o Rafim i będzie je uzupełniać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika28']Jeśli będzie tekst dla Rafiego, to ja oczywiście z ogłoszeniami też pomogę :)
Mogę też wrzucić go na nasz przytuliskowy FB.[/QUOTE]
Niko, właśnie przesyłam materiał do Nano - jak pojawi się link do wydarzenia, to wrzuć na Wasz przytuliskowy FB - bardzo dziękuję!

Przy okazji zamieszczę szczegółowy opis Rafiego ( mam na myśli wnętrze;-)) oraz wymagania dla nowego DS - na pewno przyda się do ogłoszeń. Wstawię też do #1.

[COLOR=#0000cd][/COLOR][COLOR=#0000cd][/COLOR]
1. Typowy owczarkowaty, czyli zwierzę bardzo stadne, socjalny, potrzebujący kontaktu z ludźmi i innymi zwierzętami. Chętny do współpracy, nagroda socjalna ( kontakt, pochwała, głaskanie, masaż, zabawa ruchowa z człowiekiem, wskoczenie na piersi, siedzenie na kolanach) jest najważniejszą z nagród. Na drugim miejscu jedzenie. Niezadowolenie przewodnika jest wystarczająca karą ( mina, ton).

2. Temperament: sangwinik, zawsze uśmiechnięty, procesy pobudzania w równowadze z procesami hamowania

3. Pilnujący się człowieka i swojego stada. Źle reaguje np. na rozdzielenie się stada na spacerach

4. Lubi i szanuje dzieci. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej siły i wie, jak być delikatnym w stosunku do dzieci, bez problemu wykonuje ich polecenia

5. Bezproblemowy przy misce, zabiegach pielęgnacyjnych

6. Dobrze reaguje na przymus i unieruchomienie
7. Jako owczarkowaty - średni w kierunku dość wysoki popęd łowiecki, ale można go skanalizować na zabawce, a przede wszystkim ćwicząc - ten pies ma silną potrzebę pracy i koniecznie trzeba mu ją zapewnić dla higieny psychicznej i uniknięcia ewentualnych problemów z zachowaniem

8. Wykazuje zachowania terytorialne - broni (straszy) terenu przed obcymi, ale w pełni akceptuje każdego gościa zaproszonego przez opiekuna. Przy zachowaniu prawidłowej relacji zachowania wartownicze minimalne w obecności właściciela

9. Dobrze chodzi na smyczy
8. Wysoce elastyczny jeśli chodzi o tryb dnia, dobrze dostosowuje się do zmian

10. Ciekawski, stabilny, pewny siebie
11. Bardzo karny, każde polecenie wykonuje natychmiast i z dużym zadowoleniem z faktu interakcji

12. Wrażliwy, nie zniesie brutalnego/zimnego traktowania

13. Źle znosi zmiany karm, wszystkie trzeba wprowadzać powoli, aby uniknąć biegunki
14. Zachowuje czystość
15. Średnio szczekliwy
16. Od początku w nowym domu powinien zostawać sam, aby uniknąć nadmiernego związania się z domownikami ( uzależnienia całkowitego) i ewentualnego stresu separacyjnego.

Edited by malibo57
Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.facebook.com/events/538462316190123/?context=create[/url]

jakieś sugestie, co zmienić, co dodać, co usunąć? :)

czy Rafik jest pod opieką jakiejś fundacji? jeżeli tak to podajcie dane to wkleimy w opis żeby wiara mogła wpłacać na niego, jaki jest koszt hotelowania Rafika ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...