Jump to content
Dogomania

ON chudy w połowie- jak utuczyć??


Loara

Recommended Posts

Jazz nigdy nie był typem grubaska. Po schronisku ładnie przybierał na wadze, zaokraglił się.Jadł Acane Premium Delux, teraz Belcando High Energy. Miał wtedy ok.2 -3 godzin spacerów dziennie.
Przyszła wiosna, lato i zwiększyliśmy ilość spacerów do 4-5 godzin dziennie. I pojawil się problem. JAzz zaczął chudnąć. Ale jakby to powiedzieć tylko połowicznie. Przód ma ładny okrągłay, ale tak od połowy żeber jest chudszy.Widać i da sie wyczuć kosci miednicy< chyba tak sie nazywaja) i ogolnie zad jest znacznie szczuplejszy.
Byliśmy u weterynarza. Zrobiliśmy badania krwi na trzustke. I nic .Pies okaz zdrowia. Wet powiedział nam żeby dawać mu większe dawki karmy i ograniczyć troche ruch na jakiś czas.
Stosowaliśmy się do zalecenń ale ja nie widze przybierania na wadze.
Rozmawiałam ostatnio z dziewczyna wlascicielka DONki i opowiadała ze ona tez swojej dotuczyc nie moze i ze niejadek.
Zastanawiam się czy ktoś może sie spotkal z takim przypadkiem i zna jakies sposoby na dotuczenie ONka.
Aha jest stosunkowo mlody teraz ma ok.2 lat. Moze to kwestia wieku?
HElp!!!
Jedyne co mi przychodzi do glowy to moze kwestia nierownomiernego umiesnienia? Ale ja jestem raczej zielona wiec prosze o pomoc tych bardziej doswiadczonych:roll:

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś czytałam, że dobre na przytuczenie są naleśniki. Działają sprawdzałam :lol: a właściwie sprawdziła to moja babcia która smażyła jurce naleśniki bo tak bardzo jej smakowały :diabloti: i Jurci brzuszek się zaokrąglił aż za bardzo bo wcale nie miała niedowagi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

onek nie może być gruby:)! dość masywny przód i widoczne żebra (oczywiście nie chodzi, żeby widzieć zarys poszczególnych żeber, tylko ogólnie lekko zapadnięte boki) mój piesek też jest taki "wychudzony", a pan w związku kynologicznym zachwycał się nim, tak że aż mi na sercu było ciepło :). nie masz się czym martwić. lepiej jeśli onek ma 2 kg za mało niż 2 kg za dużo, bo stawy mu nie wytrzymają!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...