Jump to content
Dogomania

cesarka u suni, na co zwrócić uwagę?


tama

Recommended Posts

Próbowałam znaleźć podobny wątek ale mi się nie udało więc zakładam nowy. Chodzi o cesarskie cięcie, czym się kierować w wyborze lekarza, na co zwrócić uwagę w trakcie? Wiadomo co innego jak sprawa nagła i nie oczekiwana ale co jak z góry wiadomo że sunię czeka taki właśnie sposób rozwiązania? Czy podzielicie się swoim doświadczeniem? Czy umawiając się z lekarzem zadajecie mu setkę pytań typu jakie znieczulenie? co robi by nie było zrostów? w jaki sposób zszywa macicę? czy w jakiś szczególny sposób trzeba traktować poszczególne rasy? Ile waszym zdaniem powinno być osób w trakcie cięcia? i kto? Myślę że nie tylko ja będę wdzięczna za podzielenie się swoim zdaniem.

Link to comment
Share on other sites

przy cięciu u mojej suni były było 2 lekarzy i uważam że tak jest najlepiej + Ja jako pielęgniarka. ufam moim lekarzom i nawet jak na forum mówiono że moja sucz jest brzydko zszyta wiedziałam, że będzie dobrze przy aktywnych psach mój ma poza tym wysoki próg bólu zszywa się mocniej i gęściej. Obecnie ma kreseczkę : Jeśli wiesz, że Twoja suczka źle reaguje na narkozę upewnij się że wet o tym pamięta!

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie zakładamy cięcia z góry, jednak zawsze mamy lekarza pod telefonem gotowego do pomocy, gdyby taka była potrzeba. Staram się żeby to był wet polecony, doświadczony i zaufany. U mojej Sawy blizny prawie nie widać. Narkozę i okres połogowy zniosła bardzo dobrze. Świeża rana nie wygląda przyjemnie, ale nie mieliśmy problemów z gojeniem. Wet operował sam, asystował mu mój syn, a my we dwoje "oporządzaliśmy" szczenięta. Ostatnio było ich 9 i gdyby była jeszcze jedna osoba to byłoby w sam raz. Powodzenia, oby ta wiedza nie była ci potrzebna.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za podpowiedzi, co do konieczności cesarki to niestety, rasa wielkogłowa i zbyt małe pradopodobieństwo że przy naturalnym porodzie wszystko będzie ok. Jak decydowałam się na małe to wydawało mi się że wszystko wiem a im bliżej rozwiązania tym większego stresa mam, masakra conajmniej jak bym miała sama rodzić, i teraz szukam pytam i upewniam się że to co wiem to wystarczy, czy może coś przeoczyłam, a może jeszcze o coś weta zapytać, echhh jutro kolejne USG, zobaczymy co mi wet powie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tama']Bardzo dziękuję za podpowiedzi, co do konieczności cesarki to niestety, rasa wielkogłowa i zbyt małe pradopodobieństwo że przy naturalnym porodzie wszystko będzie ok. Jak decydowałam się na małe to wydawało mi się że wszystko wiem a im bliżej rozwiązania tym większego stresa mam, masakra conajmniej jak bym miała sama rodzić, i teraz szukam pytam i upewniam się że to co wiem to wystarczy, czy może coś przeoczyłam, a może jeszcze o coś weta zapytać, echhh jutro kolejne USG, zobaczymy co mi wet powie.[/QUOTE]

Domyślam się, że jak wielkogłowa to i krótkopyska a dla takich ras narkoza jest bardzo niebezpieczna. Wybierz weta, który miał doczynienia z takimi rasami. Jeśli to możliwe wybierz narkozę wziewną.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sterylna czystość w gabinecie zabiegowym to dla mnie podstawa. Nie idę do weta u któego śmierdzi i wałęsają się bezpańskie psy i koty po przychodni..
Dobrze jeśli znasz dłuzej lekarza, wiesz jakie ma podejscie do zwierząt, doswiadczenie. Po zabiegu konieczne czyste i ciepłe mniejsce w domu dla suni. Lżejsze posiłki na początku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...