Jump to content
Dogomania

pytanie do znawcow lub posiadaczy seterow irlandzkich


bartek_yo

Recommended Posts

czesc :)

mam pytanie do wlancicieli tych psow lub osob ktore znaja te psy

czy mozecie mi przyblizyc bardziej te rase ?? hmm czy tak duzy pies nadaje sie do mieszkania w bloku ? jaki ma charakter ?? czy sa trudne w wychowaniu...wszelkie strony typu seterkowo juz przejzalem chodzii o wasze spostrzezenia

Link to comment
Share on other sites

Znajoma mieszka w bloku, ma dwie seterzyce i jedną spanielkę, odchowała mnóstwo szczeniaków i jest b. zadowolona. Chce jeszcze dokupić springera.

No ale rude dziewczyny ruchu potrzebują naprawdę dużo, chodzi z nimi co najmnije trzy razy dziennie na długie leśne spacery i chociaż rudzilce mają już swoje lata, nadal śmigają jak szlone.

Obok rosną już następne pokolenia po tych sukach, facet ma dwa psy i nie narzeka.

No, trochę pielęgnacji zdaje się, ale z tego, co mi Grażyna kiedyś mówiła, to przygotowanie seterek do wystawy zajmuje mniej czasu niż jedną spanielke :D

Aga&Co

Link to comment
Share on other sites

Też mam znajomego, który ma setera tyle że gordona. No i rzeczywiście są to psy o przeogromnej energii. Facet wychodzi z nim 6 i więcej razy dziennie, i ten pies non-stop prawie biega... :) (heh... jeszcze nie widziałm go spokojnie siedzącego)...

Także trzeba dużo czasu i energii na takiego psiaka... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

zanim przeprowadziłem sie do domu mieszkałem w bloku wtedy mmiałem tylko amande ale dalo rade 3 spacery dziennie z czego ten rano i wieczorem ok 40 min oczywiście swobodnego biegania i nie było zbednych problemów reszte dnia pies spał lub jadł teraz to całkiem inaczej prawie caly dzien spedzaja w ogrodzie na jego demolowaniu, ryciu w ziemi, bieganiu ale chyba są szczęśliwe a to chyba najwazniejsze :wink:

no mniej szczęsliwi rodzice jak amanda trzyma w pysku swiezo posadzoną thuje lub coś w tym stylu :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ja mam setera irlandzkiego, to fakt ze najbardziej lubia biegac... ale nie piekniejszego widoku niz jego minka kiedy wraca taaaki zmeczony:D ehs:) kochane psy... ale trzeba zaznaczyc ze jak wracamy ze spaceru to spi, potrafi przespac nawet caly dzien uwielbia to, a co do mieszkania w bloku to nie ma problemu, no chyba ze z dziecmi z osiedla bo jak wychodzimy na spacer to musi im poswiecic parenascie minut (kocha dzieci)

Link to comment
Share on other sites

Na upartego da sie trzymać seterka w bloku. Z tym że to takie niewyżyte, więc jak nie przeleci paru kilometrów dziennie to będzie sie wyżywał... Ale to są najcudniejsze psy na świecie, może troche za bardzo ufne, ale za to przyjazne, piękne, mądre... :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...