Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć psa sztuczki "pies kuleje" i chodzenia bokiem?


Ola164

Recommended Posts

przy pies kuleje dobrze jest jeśli pies już potrafi podawać łapę. Na początku wydajemy psu komendę łapa i gdy trzyma łapę na ręce trzeba zachęcić żeby zrobiła krok do przodu. Gdy chodzenie z jedną łapą na ręce wychodzi psu dobrze to można zacząć stopniowo wycofywać rękę. Ten etap jest najtrudniejszy, bo psy często od razu kładą łapę na ziemię. Ja robiłam tak że pies trzymał najpierw łapę na całej dłoni, potem tak jakby zmniejszałam powierzchnię na której pies ma położoną łapę, aż kładł ją na jednym palcu, potem stopniowo ten palec wycofywałam. Nie zabrałam od razu tylko trzymałam, a jak pies już szedł to dawałam niżej żeby pies się nie opierał na tym.
Jest też wersja nauki tej sztuczki ze smyczą. Wtedy zamiast ręką przytrzymuje się psu łapę na smyczy.

Przy chodzeniu bokiem trzeba wybrać takie miejsce żeby pies nie mógł pójść ani w przód ani w tył. Trzeba stanąć bokiem do psa i zrobić krok w jego stronę tak żeby musiał się przesunąć. Jeśli pójdzie bokiem to nagrodzić.
Przy tych sztuczkach najlepiej sprawdzi się nauka klikerem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest papillonek

Też chciałam się tego dowiedzieć.Mimo ,że kilkerem nie szkolę i tak szkolenie wychodzi nam świetnie.Do czego kliker ma właściwie służyć??Przeciez to jest chyba to samo co powiedzieć dobry pies.Proszę o oświecenie mnie w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Też chciałam się tego dowiedzieć.Mimo ,że kilkerem nie szkolę i tak szkolenie wychodzi nam świetnie.Do czego kliker ma właściwie służyć??Przeciez to jest chyba to samo co powiedzieć dobry pies.Proszę o oświecenie mnie w tym temacie.[/QUOTE]

kliknięcie oznacza zaznaczenie psu zachowania jakiego oczekujemy i to informacja dla psa że za chwilę dostanie nagrodę za dane zachowanie. Masz rację że to tak samo jak mówienie dobry pies, ale kliker jest bardziej precyzyjny, zdecydowanie mniej czasu zajmuje jeden klik niż dwa słowa, więc przydaje się to szczególnie przy zachowaniach trudnych do wychwycenia

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

dziękuję,ale niektóre sztuczki wymagają użycia dwoch rąk i nie ma miejsca na kliker.Może spróbuję tak szkolić ,jeśli ma wychodzić bardziej precyzyjnie to czemu nie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...