Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Arlene

Seria "Wszystkie stworzenia duże i małe" - James Herriot

Recommended Posts

Seria "Wszystkie stworzenia duże i małe" Jamesa Herriota składa się z dziewięciu książek:[LIST]
[*][I]Jeśli tylko potrafiłyby mówić[/I] ([I]If Only They Could Talk[/I])
[*][I]To nie powinno się zdarzyć[/I] ([I]It Shouldn't Happen to a Vet[/I])
[*][I]Nie budźcie zmęczonego weterynarza[/I] ([I]Let Sleeping Vets Lie[/I])
[*][I]Weterynarz w zaprzęgu[/I] ([I]Vet in Harness[/I])
[*][I]Weterynarze mogą latać[/I] ([I]Vets Might Fly[/I])
[*][I]Szał pracy[/I] ([I]Vet in a Spin[/I])
[*][I]Yorkshire[/I] ([I]James Herriot's Yorkshire[/I])
[*][I]Boże stworzenia[/I] ([I]The Lord God Made Them All[/I])
[*][I]Wszystkie stworzenia[/I] ([I]Every Living Thing[/I])[/LIST]Przeczytałam już kilka i muszę przyznać, że bardzo mnie zainteresowały. Opowiadają o wiejskim weterynarzu (autor opisuje swoje życie), który leczy wiele rozmaitych zwierząt - psy, koty, ptaki, owce, krowy, konie... Powieści te są napisane zrozumiałym językiem, są zabawne, a zarazem w penych momentach wzruszające. Wszystkie czynności weterynaryjne są dokładnie opisane (naprawdę dokładnie! :) )

Może ktoś z forumowiczów już czytał?

Polecam ;)

Guest Mrzewinska
Mam wszystkie oprocz Yorkshire - to bylo chyba pozniej wydane?
Nie w serii? Bo na ostatniej stronie okladki Wszystkich stworzen jest informacja, ze to ostatni - osmy tomik z tego cyklu. I wsrod wymienionych poprzednio wydanych - nie ma tomiku zatytulowanego Yorkshire.

Zofia

A może to były "Kocie opowieści" ? Nie pamiętam...

Tak - generalnie o kotach tylko, ale ja kociarą nie jestem (nigdy w zyciu kota nie miałam i nie planuję), a książka bardzo mi sie podobała.

Część opowiadań sie powtarza z tymi z serii, ale sa napisane na nowo -Jest tez troche przemysleń i generalnie wszystko to, co piekne u Herriota.

Guest Mrzewinska
Na poczatku chyba byly wydane - jako calosc - Wszystkie stworzenia male i duze. To byl tomik ot chyba pilotazowy, czy sie przyjmie na rynku i byly tam opowiadania zawarte w wielu pozniejszych. Chyba wkrotce potem w TV emitowano serial. A potem ukazywaly sie juz w serii wszystkie.

Zofia

Jeśli chodzi o "Yorkshire", to nigdzie nie umiem znaleźć i nawet w spisie w poprzednich książkach z serii "Wszystkie stworzenia..." nie ma wymienionwego tego tytułu... A w większości spisów jakie udało mi się znaleźć w innych źródłach jak widać ów tytuł figuruje. Może rzeczywiście ta książka jest wydana poza serią.

Ja czytałam pierwsze trzy części i baaaardzo mi siepodobały. Z całej serii brakuje mi dwóch tomów, niestety nigdzi enie moge ich znaleźć :( a póki nie będę mieć dostępu do wszystkich, nie zamierzam czytac dalej :(

Ogólnie seria warta polecenia...szczególnie jeśli ktoś chce być weterynarzem- dobrze oddaje klimat pracy