Jump to content
Dogomania

Mój pudel zmienia kolor? Czy to mozliwe? Pudle mogą sie przebarwiać, więc czy to to?


Mevilla

Recommended Posts

Mam czarnego pudla, który ma 10 miesięcy. Od pewnego czasu zauważyłam, że sierść na jego brzuchu, szyi i kończynach przednich stają się srebrne.
Matka mojego psa jest srebrna, a ojciec biały.
Oto dwa zdjęcia, których wyraźnie widać srebrny kolor.
[url]http://img185.imageshack.us/img185/881/img0121w.jpg[/url]
[url]http://img85.imageshack.us/img85/5280/img0153hy.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klara09']Hmm ciekawe, a mam takie pytanie czy da sie np. u 2 msc szczeniaka odróznic czy pies bedzie czarny czy srebrny?[/QUOTE]

Jeżeli znamy rodowód psa , to oczywistą oczywistością jest , że kolor można przewidzieć . Sprawdzając trzeba pamiętać , że kolor czarny jest dominujący.
Srebrne pudle mają generalnie jaśniejszą skórę.

Nie tylko pudle , przechodzą taką zmianę koloru, większość srebrnych psów rodzi się czarne.

[SIZE=2]PS. Świetny bedlington terrier:loveu:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mevilla']Czyli nie muszę się martwić? To zwykłe wybarwianie? Więc po prostu jest jednak czarny?[/QUOTE]


Po prostu [B]nie jest czarny[/B]. I powinno to zostać powiedziane i zapisane w umowie kupna sprzedaży w momencie jak piesia nabyłaś.
Tylko obawiam sie, że ktoś kto rozmnożył rodziców tego psiaka o konsekwencjach nie miał pojęcia -(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']J (...) przewidzieć . Sprawdzając trzeba pamiętać , że kolor czarny jest dominujący.
Srebrne pudle mają generalnie jaśniejszą skórę.

Nie tylko pudle , przechodzą taką zmianę koloru, większość srebrnych psów rodzi się czarne.

(...) [/QUOTE]

W przypadku koloru srebrnego w rodowodzie, nawet w IV-V pokoleniu sprawa może nie być aż taka oczywista ... ten gen jest dodatkowo ilościowy -(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']

Nie tylko pudle , przechodzą taką zmianę koloru, większość srebrnych psów rodzi się czarne.

[SIZE=2]PS. Świetny bedlington terrier:loveu:[/SIZE][/QUOTE]

Dzieki, no ja wiem ze bedli rodzą sie czarne/brązowe a potem sie przebarwiają....Co do pudli to pewna tego nie byłam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Po prostu [B]nie jest czarny[/B]. I powinno to zostać powiedziane i zapisane w umowie kupna sprzedaży w momencie jak piesia nabyłaś.
Tylko obawiam sie, że ktoś kto rozmnożył rodziców tego psiaka o konsekwencjach nie miał pojęcia -([/QUOTE]

Rozumiem że chodzi o to czy ma rodowód? Nie, nie ma..

Link to comment
Share on other sites

Umowa powinna dotyczyć tak samo psów bez rodowodu - tak aby ludzie którzy rozmanżają bez sensu w końcu ponieśli odpowiedzialność za to co robią - szczególnie za wszelkie odstępstwa i problemy wynikające z braku weryfikacji, badań itd.
I żeby kupujący wiedzieli w co się pakują jak płacą żywą gotówką, no chyba że pies był prawdziwie okazyjny tzn. nic nie kosztował .

Twój problem to jeszcze nic w porównaniu z tym co się dzieje psom przy takich "okazjach" -( Rozmnażanie psów chorych, odrzutów lub potomstwa osobników odrzuconych z hodowli, brak rasy, rozmnażanie psów co pół roku - tylko tego się od sympatycznego sprzedającego nigdy nie dowiesz :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...