Jump to content
Dogomania

Kiedy czip?


rodzina_rr

Recommended Posts

Planujemy w lipcu wyjazd za granice i pojawił sie problem paszportu. Już poczytałam o tym na ogólnym i przypuszczam, że powinnam Medora zaczipować, żeby załatwić ten paszport. Miałam to w planie, ale nasza wet. powiedziała, że najlepiej bedzie czipować jak skończy sie faza intensywnego wzrostu, czyli około dziewiątego miesiąca psiego życia. Nie przejełam się wtedy, bo nie myślałam o wakacjach, ale teraz ..... :-o Kiedy zakładaliście czipy swoim psom?? Jakie macie z tym doświadczenia?? A jesli nie czip to co? Nie tatuaż, bo Medor nie jest psem, że tak to ujmę, z odpowiednimi koneksjami rodzinnymi.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies nie ma tauażu, to wyjeżdżając za granicę musi być zachipowany. Psa można zachipować w każdym wieku, najlepiej zrobić to za jednym zamachem u weta, który będzie wystawiał paszport - będzie może trochę taniej (musisz znaleźć w swojej okolicy uprawnionego lekarza, bo nie wszyscy mają ten przywilej).

Link to comment
Share on other sites

Weterynarze czasem radzą, żeby czekać z chipowaniem z uwagi na to, że jeśli wszczepiamy chip szczeniakowi to jest trochę większe ryzyko, że będzie się on przemieszczał. Generalnie zdarza się to jednak bardzo rzadko.

Mój psiak też miał wszczepionego chipa jak miał 7 tygodni, chip do tej pory siedzi, gdzie miał siedzieć :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...