Jump to content
Dogomania

Texelek a juz powoli Texel :))


polaco92

Recommended Posts

no oczywiscie, ze nie wiem .wybudowalismy sobie takie w ogrodku bo nam sie nudzilo i puszczam tam psa samopas zeby sie wybiegal. :D

mielismy sprobowac agillity i zaznajomic psa z przeszkodami hustawke mial pierwszy raz a trojkaty juz mial roznego rodzaju w zakladnie kynologii policyjnej ale nie ukrywam ze zima na lodzie sie trudniej biega a przeszkody sa bardziej sliskie. Ale stanowczo wolimy szarpanie, gryzaki i rekaw ;]

agillity stanowczo nie dla nas ale jak sie nie sprobuje to sie nie wie.

polaco chcialam Ci powiedziec ze nawet yorki moga cwiczyc agillity ;] a sa mniejsze niz moj 18 kilowy puszek

a co do wysokosci przeszkod to w ZKP nikt nie mowil ze jest za maly, jedynie rekawy byly twarde i musial miec dla szczeniakow gappay robi strasznie twarde :( no ale logan to nie maliniak

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sator_k_']Nie wiem jak innym, ale ja sugerując PT nie miałam nammyśli zdawania egzaminu czy chodzenie na szkolenia, tylko ćwiczenie we własnym zakresie kolejnych punktów ;)
Takt tylko wyjaśniam. :)[/QUOTE]

i tak wlasnie robie,staram sie uczyc psa od podstaw a potem przechodzic do konkretow;-)

[quote name='Marta_Ares']co z tego, ze maly piesek, każdy może biegać w agility;)

tylko te przeszkody to akurat do IPO i PT są, a wysokość ich faktycznie nie odpowiednia dla takiego psiaka....

Diabełkowa nie uczyłaś go zatrzymywania na hustawce??[/QUOTE]

i o to mi chodzilo ze za duze sa dla niego te przeszkody z wysokoscia...

[quote name='Marta_Ares']ale na PT pies ma pokonać przeszkode na komende a nie z przewodnikiem bięgnacym obok chyba? przynajmniej tak widziałam na zawodach w Sopocie....
pozatym bardzo fajnie wychodzi im chodzenie i bieganie bez smyczy przy nodze, a także aporcik :)

a mi Aresa jakoś udało sie tego nauczyć, na haslo stop zatrzymuje sie na srodku i czeka aż opadnie


Polaco92 jak nie miałes kasy na ariona to może brita trzeba było kupić? zawsze tańszy od ariona, niewiele droższy od friskasa a na pewno duzo lepszy[/QUOTE]

tak,na pewno masz racja no ale na prawde jestem teraz w kryzysie...sam na swoje jedzenie wydaje duzo kasy bo cwicze sportowo;-) a to tez duzo kasy idzie...hoho

[quote name='sunshine']Cholernie trudne, ale jedna mądra dziewczyna powiedziała na haskowym forum: "trzeba pamietać że husky to najpierw i przede wszystkim też pies, jak każdy inny"

Pozdrowienia Meg jeśli na to kiedyś trafisz;D.

A co do karmy... na pewno teraz tego nie zauważysz. A powiem ci że nie warto. Masz porównanie:

Worek pedigree kosztuje 100 zł dog chow 110. Dog chow nie jest genialną karma ale o wiele lepsza od marketowej ;).

A Airon jest drogi. Fajny cenowo i jakościowo jest też Brit.:)

Po pedigree np mój pies ma potworne bąki. To tak jak ty byś jadł np. tylko hamburgery (friske) a domowe obiady (dog chow) ;)[/QUOTE]

super,ze potrafilas tak wychowac swojego pieska:-)) na prawde!!! a jak sie zachowuje do obcych psow gdy na niego szczekaja?? a co do karmy to masz racje na prawde:-)) ale widzialem Ariona na allegro za 109zl 15kg jak dobrze pamietam wiec moze niedlugo zamowie;-)

a teraz wlasnie wrocilem ze spaceru z psem na ktorym troche sie uczylismy i jestem zachwycony jak sie slucha:-))

Link to comment
Share on other sites

niezle, przecież każdy pies powinien zaczynac od najmniejszych, żeby sie rozskakać i stopniowo wprowadzać coraz wyższe, Ares z s-ek dosyć szybko na mediumy zerówkowe przeszedł, po jakimś czasie zaczeliśmy jedynkowe, ale zaczął odmawiać i biegał dalej na zerówkach :)

Mayka pół roku na mediumach skakała, bo na largach nie chciała, aż w końcu sie zmobilizowała i zaczeła na largach zerowych skakac :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']edycja mi jakos sie wali i musze napisac drugiego posta
a czy ja nie napisalam ze zaden ze szkoleniowcow jak probowalismy robic kroczki do agillity nawet nie sugerowal zmniejszenie przeszkod ? ;)[/QUOTE]

no mi tez nie dziala edycja i mysle ze zakonczmy ten temat bo ja Cipisze o czyms innym a Ty mi jeszcze o czyms innym;-)

musze jakies fotki niedlugo zrobic:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polaco92']no mi tez nie dziala edycja i mysle ze zakonczmy ten temat bo ja Cipisze o czyms innym a Ty mi jeszcze o czyms innym;-)

musze jakies fotki niedlugo zrobic:-)[/QUOTE]

Edycja dziala ale trzeba nacisnac na "edycja zaawansowana " ;)

fotki musisz zrobic i to koniecznie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']edycja mi jakos sie wali i musze napisac drugiego posta
a czy ja nie napisalam ze zaden ze szkoleniowcow jak probowalismy robic kroczki do agillity nawet nie sugerowal zmniejszenie przeszkod ? ;)[/QUOTE]
to trafiłaś na baaardzo marnych szkoleniowców ;)
szczurzy pierwsze ćwiczenia na technikę skoku robił na Skach, później szybko wskoczyliśmy na Mki bo technika była dobra i jemu to nie sprawia trudności. Zaczyna się od jak najmniejszych kryteriów, później stopniowo zwiększa

Link to comment
Share on other sites

Do obcych psów jest typem dolatywacza...ale pozytywnego. Nigdy nie atakuje, nie gryzie się nawet zaczepiona.

Ze wszystkimi chce się bawić a jej dolatywanie jest moją piętą achillesową. (skutek uboczny socjalizacji bez zahamować, czyli olałam punkt "możesz iśc jak ci pozwole"... nie pytała o zgode:P) Chociaz ostatnio idzie nam co raz lepiej opanowywanie sytuacji i odwoływanie od psów ale nie chcę krakać:P Może to być chwilowy przebłysk:D

ale jak to się mówi "nie myli się tylko ten co nic nie robi" :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polaco92']aha i zapomnialem napisac,ze dzis kupilem tania karme z marketu Friskies life plus nutrition poniwaz nie stac mnie na razie na kupienie Ariona...mam 10kg tej marketowki zobaczymy jak Texel ja przyjmie a ja postaram sie kupic Ariona:-)[/QUOTE]

Jak miesiąc pożyje na gównie to się nic nie stanie ;)
Módl się tylko, żeby uczulenia nie dostał :D

Link to comment
Share on other sites

watpie ze kiepscy beda sie znajdowac w najlepszym w Polsce CSP gdzie można zobaczyć swoja drogą Szarika oraz u jednego, a wedlug mnie jnejlepszego szkoleniowcow na slasku. Od razu powiedzialam, ze nie nastawiamy sie na przyszlosc na ten sport, bo wedlug mnie to tylko zabawa i malo sie meczy psa psychicznie dlatego stanowczo wole bawic sie w pt ;] jesli widzi sie w tym przyszlosc jasne ze robi sie malo wysilkowe treningi i potem coraz bardziej sie podnosi poprzeczke jak w kazdym sporcie wysilkowym. Wiec nie masz podstawy do oceniania wiedzy i ponad 20 letniego doswiadczenia szkoleniowcow ;) Jesli to pies ma dobra kondycje jest przyzwyczajony do wysilku i dobrze odzywiany to nie ma podstawy zeby nie pozwolic mu tak skakac raz na jakis czas do pewnego wieku. Ja tez raz na jakis czas robie sobie kilkukilometrowe biegi bez wczesniejszej rozgrzewki w tym kierunku a kondycje mam dobra i zyje juz nie nascie lat.

doglov dzieki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Do obcych psów jest typem dolatywacza...ale pozytywnego. Nigdy nie atakuje, nie gryzie się nawet zaczepiona.

Ze wszystkimi chce się bawić a jej dolatywanie jest moją piętą achillesową. (skutek uboczny socjalizacji bez zahamować, czyli olałam punkt "możesz iśc jak ci pozwole"... nie pytała o zgode:P) Chociaz ostatnio idzie nam co raz lepiej opanowywanie sytuacji i odwoływanie od psów ale nie chcę krakać:P Może to być chwilowy przebłysk:D

ale jak to się mówi "nie myli się tylko ten co nic nie robi" :)[/QUOTE]

Texel ma dokladnie to samo!!za kazdym sie oglada,do kazdego chcialby leciec i sie bawic:-D mam nadzieje ,ze na gorsze to sie nie zmieni:-))

[quote name='Onomato-Peja']Jak miesiąc pożyje na gównie to się nic nie stanie ;)
Módl się tylko, żeby uczulenia nie dostał :D[/QUOTE]

dzieki bede pamietal;-)

[quote name='Pin']Świetny jest ;)
Duuży urósł ;)[/QUOTE]

dziekuje bardzo:-))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']watpie ze kiepscy beda sie znajdowac w najlepszym w Polsce CSP gdzie można zobaczyć swoja drogą Szarika oraz u jednego, a wedlug mnie jnejlepszego szkoleniowcow na slasku. Od razu powiedzialam, ze nie nastawiamy sie na przyszlosc na ten sport, bo wedlug mnie to tylko zabawa i malo sie meczy psa psychicznie dlatego stanowczo wole bawic sie w pt ;] jesli widzi sie w tym przyszlosc jasne ze robi sie malo wysilkowe treningi i potem coraz bardziej sie podnosi poprzeczke jak w kazdym sporcie wysilkowym. Wiec nie masz podstawy do oceniania wiedzy i ponad 20 letniego doswiadczenia szkoleniowcow ;) Jesli to pies ma dobra kondycje jest przyzwyczajony do wysilku i dobrze odzywiany to nie ma podstawy zeby nie pozwolic mu tak skakac raz na jakis czas do pewnego wieku. Ja tez raz na jakis czas robie sobie kilkukilometrowe biegi bez wczesniejszej rozgrzewki w tym kierunku a kondycje mam dobra i zyje juz nie nascie lat.

doglov dzieki :)[/QUOTE]

to chyba nie mialaś prawdziwego treningu agility jesli uwazasz ze pies malo sie tam meczy psychicznie, nigdy nie biegnie takiego samego toru, zawsze jakies nowe sekwencje, musi być skupiony na przewodniku i dobrze odczytywać WSZYSTKIE jego komendy (głównie ruchowe, ale słuchowe również) zarówno moj kundel jak i begli/ bordery znajomych są wykończone po takich treningach,a le wykończone do końca dnia a nie na pare min:diabloti:



czekamy na nowe fotki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']watpie ze kiepscy beda sie znajdowac w najlepszym w Polsce CSP gdzie można zobaczyć swoja drogą Szarika oraz u jednego, a wedlug mnie jnejlepszego szkoleniowcow na slasku. Od razu powiedzialam, ze nie nastawiamy sie na przyszlosc na ten sport, bo wedlug mnie to tylko zabawa i malo sie meczy psa psychicznie dlatego stanowczo wole bawic sie w pt ;] jesli widzi sie w tym przyszlosc jasne ze robi sie malo wysilkowe treningi i potem coraz bardziej sie podnosi poprzeczke jak w kazdym sporcie wysilkowym. Wiec nie masz podstawy do oceniania wiedzy i ponad 20 letniego doswiadczenia szkoleniowcow ;) Jesli to pies ma dobra kondycje jest przyzwyczajony do wysilku i dobrze odzywiany to nie ma podstawy zeby nie pozwolic mu tak skakac raz na jakis czas do pewnego wieku. Ja tez raz na jakis czas robie sobie kilkukilometrowe biegi bez wczesniejszej rozgrzewki w tym kierunku a kondycje mam dobra i zyje juz nie nascie lat.

doglov dzieki :)[/QUOTE]
ale szkoleniowiec od pt a człowiek od agility to zupełnie inna bajka ;) agility uczy się zupełnie inaczej niż posłuszeństwa, pies robi zupełnie co innego

[quote name='Marta_Ares']to chyba nie mialaś prawdziwego treningu agility jesli uwazasz ze pies malo sie tam meczy psychicznie, nigdy nie biegnie takiego samego toru, zawsze jakies nowe sekwencje, musi być skupiony na przewodniku i dobrze odczytywać WSZYSTKIE jego komendy (głównie ruchowe, ale słuchowe również) zarówno moj kundel jak i begli/ bordery znajomych są wykończone po takich treningach,a le wykończone do końca dnia a nie na pare min:diabloti:[/QUOTE]
nawet mój gram który przez cały dzień robił tylko "tuneeel przód przód", z większością czasu spędzoną w klatce na spaniu wrócił do domu zmachany jak cholera ;) agility jest bardzo wyczerpujące dla psa, nawet właśnie nie fizycznie a psychicznie

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img94.imageshack.us/img94/7518/p9300015.jpg[/IMG]
[IMG]http://img443.imageshack.us/img443/3116/p9300016.jpg[/IMG]
[IMG]http://img841.imageshack.us/img841/8724/p9300017.jpg[/IMG]
[IMG]http://img175.imageshack.us/img175/1911/p9300019.jpg[/IMG]
[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/6572/p9300020.jpg[/IMG]
[IMG]http://img709.imageshack.us/img709/1153/p9300021.jpg[/IMG]
[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/5002/p9300022.jpg[/IMG]
[IMG]http://img340.imageshack.us/img340/5349/p9300023.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polaco92']no tak,ale tylko ta droga osiagne prawa do krycia...

slyszalem ze jest zle na tych wystawach,ale co zrobic...

tego steru co mialby sie tam na jesc szybko by o nim zapomnial:-)[/QUOTE]

Kryć możesz ale wtedy szczeniaki beda bez papierów , chyba ze zrobisz chodowlanke to wtedy beda z papierami ;)

Twój wybór :) przejedz sie na jakas z wystaw i zobacz jak to wyglada :)

Po prostu pies zeby byl dobrze oceniony musi byc " podniecony" , tylek do tylu , uszy postawione a zeby tego dokonac musi sie czyms zainteresowac i wtedy musi byc z Toba ktos kto bedzie biegal w kolo ringu nawolujac Texela i sprawiajac zeby na niego "polowal" porazka ehhh :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dOgLoV']Kryć możesz ale wtedy szczeniaki beda bez papierów , chyba ze zrobisz chodowlanke to wtedy beda z papierami ;)

Twój wybór :) przejedz sie na jakas z wystaw i zobacz jak to wyglada :)

Po prostu pies zeby byl dobrze oceniony musi byc " podniecony" , tylek do tylu , uszy postawione a zeby tego dokonac musi sie czyms zainteresowac i wtedy musi byc z Toba ktos kto bedzie biegal w kolo ringu nawolujac Texela i sprawiajac zeby na niego "polowal" porazka ehhh :)[/QUOTE]

wiem wiem jak to jest...no niestety tak to jest z wystawami tych ras...

sprobujemy zobaczymy;-)

Link to comment
Share on other sites

nowy gadzet Texela:-D chcialbym by w przyszlosci byl nie potrzebny
[IMG]http://img80.imageshack.us/img80/8609/pa040002.jpg[/IMG]

ja nie wiem ze mu wygodnie:-D

[IMG]http://img685.imageshack.us/img685/6563/pa040001.jpg[/IMG]

przypominam ze na poprzedniej stronie tez dalem troche fotek;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...