Jump to content
Dogomania

Ostre zapalenie trzustki


kratka

Recommended Posts

[FONT=Tahoma][SIZE=3]Wiem, że większość z Was walczy tu głównie z zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki, ale może ktoś miał też do czynienia z epizodem ostrego zapalenia?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=3]Mój pies ma stwierdzone przewlekłe zapalenie trzustki. Zaostrzenia choroby pojawiały się dotychczas co 3 - 4 tygodnie. Pomagała zawsze w miarę szybko podskórnie podana kroplówka + Nospa (+ co najmniej dobowa głodówka oczywiście). W wyniku tego przewlekłego zapalenia ma też niewydolność zewnątrzwydzielniczą trzustki, więc Kreon i Amylactive Balance mamy na porządku dziennym.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=3]W nocy z niedzieli na poniedziałek psiaka straszliwie zaczął boleć brzuch - to "straszliwie" to żadna przesada, reagował potwornym piskiem i skomleniem nawet na super lekkie muśnięcie brzucha np. jego kocykiem. Tramal nie działał w żadnych dopuszczalnych dawkach. Jedyne, co wczoraj przyniosło mu ulgę, to morfina - mamy świetnego lekarza, który nie bał się jej podać, i słusznie.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=3]Dzisiaj, po kolejnej kroplówce, antybiotyku, lekach przeciwzapalnych i przeciwbólowych, jest wyraźnie lepiej, więc mam nadzieję, że psina z tego wyjdzie.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=3]Ktoś z Was przez coś takiego przechodził (oczywiście w sensie właściciela futrzaka, nie osobiście)? Dolegliwości bólowe też były takie potworne? Mój pies to ogólnie twardziel - przy łagodnych epizodach spokojnie pozwala lekarzowi zbadać brzuch palpacyjnie, ale to co się działo wczoraj, to był horror... :-([/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=3]Jeśli macie takie doświadczenia, to podzielcie się nimi - diagnozy jestem pewna, lekarza mamy, jak juz wspomniałam, naprawdę super, ale chciałabym też poznać "domowe" oblicze tej choroby. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=3]Pozdrowienia dla trzustkowców[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...