Jump to content
Dogomania

Uszy staffika


Recommended Posts

Cześć!
Mam sliczną 8 miesięczną sunię, która jest zdrowa i radosna.
Mamy tylko problem z uszami - są zbyt stojące, Hodowca powiedział, że mam je masować i robię to, ale nie wiem czy właściwie. Czy moglibyście mi coś doradzić? Czy jest to może wada i już nic nie uda się zrobić?
Proszę o pomoc ! :help1:

Link to comment
Share on other sites

A może skoro masz wątpliwości, to skontaktuj się z hodowcą? On zna psiaka od małego, będzie wiedział, czy są postępy..
My z naszymi jesteśmy w stałym kontakcie i jeszcze nie zdażyło się, aby nam nie pomogli, czy źle doradzili.

We wzorcu Dannego Gilmoura, znalazłam taki opis, jeśli chodzi o USZY staffika:
cyt. " [B]W kształcie płatka róży lub pół sterczące, nie mogą być ani duże ani ciężkie. Uszy oklapniete lub sterczące bardzo niepożądane".[/B]

Link to comment
Share on other sites

kleić uszy to znaczy je poprostu skleić plastrem w dobrej pozycji :) to jednak też by wypadało aby zrobił ktoś doświadczony :) najlepiej hodowca, a jak mieszkasz daleko to może inny zaprzyjaźniony hodowca by Ci pomógł.

Link to comment
Share on other sites

witam, wyglad uszu musi grac z wygladem głowy.Głowa u staffika rosine do dwóch lat. Moja sunia miała duze uszy w stosunku do głowy widac najpierw jej urosły / były duze i ciezkie/ a teraz tego juz tak nie widac.Proporcje uszu do głowy sie zmieniły.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko się zgadza ale proporcje i ciężkie uszy to jedno (wtedy zazwyczaj są wiszące) a zbyt stojące to inna sparawa.
Garda.
Trudno coś radzic przez neta- najlepiej gdybyś skonsultowała to z kimś kto ma o tym pojęcie - niekoniecznie musi to być hodowca - może ktoś w oddziale ZK?

[B][COLOR=Red]A w ogóle to witamy dwóch nowych staffikowców!!! proszę nam przedstawić pieski i siebie oczywiście![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Dziekuję wszystkim za pomoc.
Skontaktowałam się z salonem psiej pielęgnacji.
Pani poinformowała mnie, że masowanie uszu służy ich "stawianiu" a nie "kładzeniu".:crazyeye:
Żeby położyć uszy trzeba je skeić. Zastosowałam się do tej rady.
Zobaczymy jakie będą efekty. Dam Wam znać.
Pozdrawiam,
Garda
PS. Oto moja Gardzia.

[URL="http://i76.photobucket.com/albums/j23/Garda_photos/mala.jpg"]http://i76.photobucket.com/albums/j23/Garda_photos/mala.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Sunia jest z rodowodem. Gdy była mała to uszka były OK.
Zaczęły jej stać gdzieś 3 miesiące temu. Kontaktowaliśmy się z hodowcą i powiedział, że trzeba masować. No to masowałam...
A teraz okazuje się, że źle robiłam i jeszcze pogorszyłam sprawę:placz:

Oto zdjęcie malutkiej Gardzi z pięknymi (jeszcze) uszkami:

[IMG]http://i76.photobucket.com/albums/j23/Garda_photos/G2.jpg[/IMG]
[IMG]http://i76.photobucket.com/albums/j23/Garda_photos/G1.jpg[/IMG]


PS. Jesteśmy z Poznania

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam jak Ambra była sczeniakiem i podałam jej Osteovit to jej uszy zrobiły się pólstojące :crazyeye: ,Czym prędzej odstawiliśmy witaminki i uszka klapły , albo klapły bo akurat ząbki zmieniała.:cool1:

U tej małej to już jak była mała widać na focie że zapowiadały się na półstojące. Teraz można spróbować podkleić i najlepiej obciążyć .Czyli zawinąć przy końcach uszka tak żeby składały się w płatek róży i między plaster włożyć np.20-50 groszy. Po ok. 40 próbach pewnie uda Ci się to zamontować tak żeby nie spadało :razz: .Chyba że piesek stwierdzi że w tym chodzić nie będzie ....to będziesz biegać za nim z plastrami :evil_lol:.

Koleżanki sznaucerka miała od szczeniaka problemy ze stającymi uszami..co ona nie kombinowała (kolezanka oczywiscie) ,łącznie z podklejaniem gumą do żucia.

Kiedyś coś słyszałam o jakimś cudnym kleju (do zasłon? ) chyba ,który nie powoduje alergii i ludzie swoim psom często podklejali nim uszy.

Coś mi się wydaje że ktos mi mówił o Patexie ...ale radziłabym sprawdzić.

Podpytaj na sznaucerach albo yorkach, tam często robią tego typu zabiegi i pewnie znajdzie się ktoś kto da dobrą radę.

Jeszcze ktoś mi mówił że sznaucerkom którym ucho się podnosi podkleja się uchole łącząc je jakoś plastrem pod brodą. Ale one mają mieć uchole leżące, więc to może być średni pomysł.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...