Jump to content
Dogomania

Bardzo niesforny szczeniak


Rumcajsowa

Recommended Posts

Od 3 tygodni mam w domu szczeniaka owczarka niemieckiego (teraz ma 10 tygodni), który jest najbardziej niegrzecznym pieskiem jakiego spotkałam na swojej drodze.Gryzie wszystko i wszystkich, nie reaguje na "ej" itp, nic nie daje udawane "piszczenie", ani szturchanie w kufę, ani zwykłe klapsy.Gdy szykuję sie do wyjścia to wyłacza mi lustro, suszarkę, zabiera buty itd.Napewno mi każdy powie, że to normalne zachowanie szczeniaka,ale każdy kto ja widział (bo to suczka),wie że mimo, że czasem jest słodka,to to diabeł wcielony.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rumcajsowa']Gryzie wszystko i wszystkich, nie reaguje na "ej" itp, nic nie daje udawane "piszczenie", ani szturchanie w kufę, ani zwykłe klapsy.[/QUOTE]
Jestem przekonana, że reaguje, tylko nie do końca tak, jakby sobie tego życzyła jej pani :razz:
Może poczytaj [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=17668"]ten wątek[/URL], sporo tam napisano o rozgryzionych szczeniorach.

Link to comment
Share on other sites

U mnie też piszczenie nic nie daje. Spróbuj "Fe" gdyz e sie przedłuża i stosujac FE czasami wystarczy ze E powiem.
Szturchanie w kufe czy klaps... to nic nie da. Szczeniak zapewne albo chce dominować, gdyz to wiek ustalania hierarhi, albo poprostu zaczepia.
Jezeli jest natrętna, poprostu nic nei mówiac zamknij ja na chwile w oddzielnym pokoju aż sie uspokoi.
To lustro czy suszarke masz w łazience, ze Ci wyłancza?

Radziłabym psie przedszkole. Sama chodze na zajecia z 4 miesieczną suczką sama tez uczac psiak się staje posłuszniejszy. TNp. w gazecie Mój Pies jest taki poradnik co do nauki psa. Nie wiem czy u kogos zadziałały te metody ale zapewne są przydatne wiec warto by było zajrzeć.

Link to comment
Share on other sites

Ale po fazie lęku, nadchodzi faza ustalania hierarhi. mozę nie odrazu zdominować, ale powoli zacznie do tego dążyć :P
Choc z drugiej strony to zależy od psa. Wkoncu mozę mu coś przeszkadzać w odruchah osoby albo poprostu zaczepia. Ja widze, ze moja 4 miesieczna suczka juz w wieku 3 miesiecy zaczełą dominować. Teraz to sie jakby nasila, patrzac na wysyłane przez nia sygnały. Choc moge sie mylic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atena']Ale po fazie lęku, nadchodzi faza ustalania hierarhi. mozę nie odrazu zdominować, ale powoli zacznie do tego dążyć :P
Choc z drugiej strony to zależy od psa. Wkoncu mozę mu coś przeszkadzać w odruchah osoby albo poprostu zaczepia. Ja widze, ze moja 4 miesieczna suczka juz w wieku 3 miesiecy zaczełą dominować. Teraz to sie jakby nasila, patrzac na wysyłane przez nia sygnały. Choc moge sie mylic.[/quote]
W tym wieku szczeniaki raczej starają się przekonać, do jakiego punktu mogą się posunąć, testują granice naszej wytrzymałości ;)
Niespełna 3-miesięczny szczeniak naprawdę nie próbowałaby zdominować swojego właściciela. Ustalanie hierarchii - pewnie tak, ale wśród rodzeństwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...