Jump to content
Dogomania

air terrier- terier walijski


egon123

Recommended Posts

Witaj Egon,
Ja niewiele Ci powiem konkretnych rzeczy bo nie jestem hodowcą.
Mam airedaleteriera. Dla mnie różnica zasadnicza jest w charakterze, a właściwie w temperamencie obydwu. Welszyki, choć mniejsze, są o wiele bardziej żywiołowe od erdeli, bardziej skoczne np. Nie mówie tu o Regonie ale uogólniam. Lord Ludwig(erdel) jest bardzo skoczny np, ale welszyki to takie małe sprężynki, w tym podobne do foxów.
Oczywiście exterierowo tylko różnia się wymiarami dla przecietnego widza.
Tu juz o pomoc poprosic należy znawców, bo może i w exterierze, budowie tez sa różnice ale ich napewno przecietny przechodzień nie zauważy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borsaf']Tu juz o pomoc poprosic należy znawców, bo może i w exterierze, budowie tez sa różnice ale ich napewno przecietny przechodzień nie zauważy.[/quote]Dokładnie tak :cool3:. Ja mam welshe i kiedy widzę fotkę, to jestem w stanie odgadnąć czy przedstawia welsha, czy airedale :roll:. Jednak można się łatwo pomylić w przypadku szczeniaków :evil_lol:. Dla osób postronnych, obie rasy (pomijając wielkość) są identyczne :lol:. Ileż to razy przechodzący obok ludzie brali moje piesy za małe airedale :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No fakt glowna roznica w wymiarach ,tez sie myle..Ze szkotami jest gorzej..mnie wszyscy pytaja ile ma ten maly sznaucerek...hhehe juz tyle razy to slyszalam! Broda i brwi nad oczami to sznaucer dla wiekszosci.:multi: heh

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...