Jump to content
Dogomania

jaką hodowle polecacie?


Recommended Posts

[quote name='sacred PIRANHA']kochani dziękuje za pomoc
kontaktowałam się z kilkoma hodowlami z moich okolic i chyba zdecyduję się na hodowle Silver and White z Przemyśla, mają teraz szczeniaczki i bedą mieli we wrzesniu miot także będzie w czym wybierac, jesli trafi się jakiś piesek mniej wystawowy pani sprzedaje taniej[/QUOTE]
Szacun dla Ciebie za to, że rodowodowy do kochania a nie produkowania :-)

Link to comment
Share on other sites

nie posiadam w sobie pasji do rozmnażania ;-) za dużo nerwów z przebiegiem ciąży, porodem,jak pojawiłyby się komplikacje to padłabym na zawał...poza tym jak ja te małe kluseczki miałabym oddać jakimś ludziom obcym...skąd miałabym wiedziec że będą kochać jak ja? dbac jak ja? nie rozmnażać z byle kim i byle jak?
za długo siedze w adopcjach, za duzo psów z pseudohodowli leczyłam żebym płaciła za jakiegokolwiek psa bez rodowodu lub rozmnażała psa z rodowodem dla zysku (porodowodowe szczeniaczki sprzedam! sliczne male i do kochania!)
powiedziałam albo biore psa z pseudohodowli za darmo i pozwalam mu żyć u mnie jak najlepszemu wystawowemu królewiczowi ale bez dorabiania się potomstwa (moja Fila była delikatnie rzecz ujmując wsadzona do auta i zabrana z pseudohodowli i mimo ze miała rodowód nigdy nie miałam najmniejszego zamiaru jej rozmnażać) albo płace za psa z rodowodem od ludzi którzy rozmnazają te psy z pasji do psów a nie do pieniędzy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gioco']Inna sprawa, że ciekawa jestem na jakiej podstawie moja przedmówczyni, którą pozwoliłam sobie zacytować, sporządziła swoją listę? Od razu uprzedzam, że nie dlatego pytam, że moja hodowla została pominięta - nie mam w tej chwili szczeniąt i w przynajmniej przez najbliższy rok nie planuję miotów u moich suk ale taka lista nie wydaje mi się sprawiedliwa dla innych, tutaj pominiętych.[/QUOTE]

Pominełam twoją hodowle ponieważ nawet nie znam jej nazwy:roll:.
A wymieniłam te hodowle w których sama byłam na oglądaniu szczeniąt albo z którymi się kontaktowałam ale szczeniat nie posiadali aktualnie (albo posiadali tylko pieski) i które wydają mi się dobrymi i odpowiedzialnymi hodowcami i napewno jeszcze do nich napisze/zadzwonie. A hodowli z dogo i jeszcze z Warszawy znam tylko dwie ale nie moge o nich nic powiedzieć bo osobiście nigdy się z hodowczyniami nie widziałam ;) i odrazu mówie że nie chciałam nikogo urazić nie wymieniając jego hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gioco']Zaś ja polecam wycieczkę na sekcję YT w każdą środę od godziny 17:30 w Warszawie przy ul. Lubelskiej 5/7 i rozmowę z np. szefową tej sekcji i sędziami, którzy bardzo często są w ten dzień obecni w ZK.

Inna sprawa, że ciekawa jestem na jakiej podstawie moja przedmówczyni, którą pozwoliłam sobie zacytować, sporządziła swoją listę? Od razu uprzedzam, że nie dlatego pytam, że moja hodowla została pominięta - nie mam w tej chwili szczeniąt i w przynajmniej przez najbliższy rok nie planuję miotów u moich suk ale taka lista nie wydaje mi się sprawiedliwa dla innych, tutaj pominiętych.[/QUOTE]

może i niesprawiedliwa, ale o co mieć pretensje? moja hodowla też nie została wymieniona, ale mniejsza z tym. co się mam dziwić skoro miałam dopiero jeden miot z nowym przydomkiem, a hodowla jest dopiero od 2 lat:)

chciałam napisać odnośnie sekcji-ja bym tego nie polecała, tzn chodzi mi o to że JESTEM PEWNA iż na sekcji zostaną polecone tylko te szczenięta, które są z zaprzyjaźnionych hodowli sędziego będącego aktualnie na sekcji. Lepiej poszukać stron w internecie, zadzwonić do związku czy sprawdzić na ich stronie listę hodowli, podzwonić, popytać, sprawdzić ewentualnie opinie na forach itp. Wtedy ten wybór będzie bardziej obiektywny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']nie posiadam w sobie pasji do rozmnażania ;-) za dużo nerwów z przebiegiem ciąży, porodem,jak pojawiłyby się komplikacje to padłabym na zawał...poza tym jak ja te małe kluseczki miałabym oddać jakimś ludziom obcym...skąd miałabym wiedziec że będą kochać jak ja? dbac jak ja? nie rozmnażać z byle kim i byle jak?
za długo siedze w adopcjach, za duzo psów z pseudohodowli leczyłam żebym płaciła za jakiegokolwiek psa bez rodowodu lub rozmnażała psa z rodowodem dla zysku (porodowodowe szczeniaczki sprzedam! sliczne male i do kochania!)
powiedziałam albo biore psa z pseudohodowli za darmo i pozwalam mu żyć u mnie jak najlepszemu wystawowemu królewiczowi ale bez dorabiania się potomstwa (moja Fila była delikatnie rzecz ujmując wsadzona do auta i zabrana z pseudohodowli i mimo ze miała rodowód nigdy nie miałam najmniejszego zamiaru jej rozmnażać) albo płace za psa z rodowodem od ludzi którzy rozmnazają te psy z pasji do psów a nie do pieniędzy[/QUOTE]



Świetnie napisane:)Super ,że są ludzie dla których posiadanie rodowodowych psów nie jest jednoznaczne z tworzeniem się kolejnej hodowli. Tak już jest ogromna ich ilość.
Ja też mam dwie śliczne dziewczyny i pomimo namowy kierowniczki sekcji terrierów kiedy odbierałyśmy rodowody ,nie zdecydowałam się na ich rozmnażanie.Psy mam i mieć będę wyłącznie dla ich i swojej przyjemności.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

hejka
oczywiscie wszystko sie pozmieniało i w końcu za posrednictwem forumowej GB adoptowałam Franka
jutro minie 3 tygodnie odkąd jest u mnie, jest w typie yorka (mama york, ojciec nieznany) ale wydaje mi się że będzie duzo wiekszy (absolutnie nie znam sie na tym jak rosną szczenieta yorkow bo moja poprzednia ukochana sunia trafila do mnie w wieku 5 lat ale patrząc na niego teraz obok doroslych osobinikow to jakis duzy sie wydaje bardzo jak na szczeniaczka 3,5 miesiecznego hihih) może specjalisci forumowi sie wypowiedzą:-)
trochę pobawiłam się w podklejanie uszek i nawet ma sterczace teraz choc nie bardzo blisko siebie hihi
o to Hamster vel Abu :-)

[IMG]http://i51.tinypic.com/287py4p.jpg[/IMG]

[IMG]http://i54.tinypic.com/abq8m9.jpg[/IMG]

[IMG]http://i54.tinypic.com/qo8tap.jpg[/IMG]

[IMG]http://i53.tinypic.com/fb9qti.jpg[/IMG]

mialam sie wpisac w watek powitan nowych yorkow na forum ale po 3 tyg to ja niewiele o nim powiem co lubi czego nie itd:-) wiec sama nie wiem
aktualnie ma 14tyg i wazy 1,2kg czy to dużo za dużo nie wiem i mam to w nosie, aby zdrowy wyrósł:-)

Link to comment
Share on other sites

Hejka :-)
Fajny facecik i taki w sam raz ;-) Na główce widać, że już ładnie kolorek zaczyna iść, natomiast czarna bródka może świadczyć o tym, że chłopak będzie w ciemnej tonacji. Wygląda na dobrze odżywionego pulpecika, co jest symptomem tego, że nie będzie zbyt wyrośnięty, za to dość masywny o mocnej kości. Ta budowa przydaje się przy tej drugiej małej istocie z fotek ;-) Zabawy i pomysły moga mieć szalone, więc solidna budowa jak znalazł :evil_lol:
Na oko wygląda lepiej niż wiele yorasów z papierami ;-)
Powodzenia :-)

Link to comment
Share on other sites

co do tej jego masywności to on tak tylko wygląda...ma strasznie gesty włos i jakis taki popodkręcany na tułowiu i naprawde to mu dorabia wyglądu berbecia grubiutkiego a on jest jak szczurek chudziutki (zrobie fote jutro przy kapieli) i trochę mnie to martwi że nie tyje...
jest u mnie 3 tyg je RC junior dla yorkow i po zweryfikowaniu mojej wagi z waga weta wyszło mi ze przytył zaledwienie niecałe 20dkg...no i ogolnie jak sie go dotyka jakis taki chudziutki jest...czy to nie za mało?
dodam ze jest odrobaczony juz 4 razy i 2 razy zaszczepiony, je to samo co w dt jadł wiec zadnej zmiany karmy nie było, kupki robi normalne, apetyt ma jak to szczeniak:-)

Link to comment
Share on other sites

14 tyg maluch już tak szybko nie rośnie. karm go normalnie, nie przekarmiaj ale też nie wydzielaj mu karmy. niech je ile chce. pamiętaj że otyłość jest dla psa szkodliwa. a małe yorki to do siebie mają, taka ich budowa że są chudzinki:) jak dorośnie to zmężnieje:)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Ja odradzam "hodowlę" Park Ridge z Legionowa pod Warszawą. Zakupiłem z tej "hodowli" dwa psy dokładnie 3 lata temu. Piesek z miotu B oraz sunię z miotu X. Oba psy zaraz po zabraniu z "hodowli" miały zrobione badania kału i wyszła lamblia. Niestety był to dopiero początek problemów z psiakami. Po roku zdiagnozowano u Xary wrodzoną zaćmę obu oczu. Aktualnie szykowana jest do zabiegu usunięcia zaćmy za bagatela 3,5 tys zł od oka. Dziś dowiedziałem się, że dodatkowo ma wrodzone zespolenie wrotno-oboczne wątroby więc niestety będzie musiała być poddana operacji ratującej życie w klinice w Warszawie za bagatela kolejne 6tys zł. Piesek (Bemol) ma wrodzone zwyrodnienie w postaci wypadających żepek obu łapek tylnych. Prawa łapa stadium 4 od urodzenia lewa 3. Stadium 4 oznacza operację więc tu kolejne 3tys zł, jakie muszę wydać na leczenie psów rasowych z tej psełdo "hodowli". Nie wiem czy ja miałem takiego pecha i wybrałem tak schorowane psy czy inni ludzie biorący je z tej "hodowli" nie zwracają uwagi na to, że pies jest chory grunt, że ma rodowód.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że właścicielka tej farbyki psów nie poczówa się do żadnej odpowiedzialności za sprzedaż tak schorowanych psiaków i jedyne co mi zaproponowała to kontakt do jej zaufanego weterynarza. Nie chcę ciągać się po sądach, bo wiem, że prawo ją chroni i nawet jeśli wygram to pewnie będzie się to ciągnęło wiele lat a psom trzeba pomóc już teraz 😕

Jeżeli ktoś będzie chciał dowodów w postaci wyników badań mogę udostępnić proszę tylko do mnie napisać. Nie będę ich wrzucał tutaj bo są dane lekarzy.

Jeżeli ten komentarz skłoni chociaż jedną osobę do zmiany miejsca zakupu z tej psełdo "hodowli" na inną to warto było się rozpisać i ujawnić prawdę o psach z rodowodem produkowanych w tym miejscu. Piszę produkowanych, bo jeżeli w hodowli jest 10-15 miotów rocznie to psy ani nie mogą być zadbane ani nie mogą być zdrowe. Szkoda, że nie trafiłem na taki komentarz wcześniej od kogoś innego. W tej chwili na pewno bym nie wziął psów z tego przybytku 😞 !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...