Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

[quote name='arkad']Obrażasz ich mówiąc, że nie są zieloni. przecież są totalnie "zieloni", szczególnie jeżeli chodzi o ochronę zwierząt.
Co do koloru, to dałbym im żółty odcień brązu - kojarzy mi się ze zbożem i ... obornikiem ;) [I](czyt. gnojem)[/I]
Najlepiej do nich pasuje "chłopaki-brązowe gumiaki".
Co do masowego odławiania tego samego psa i czerpania z tego korzyści majątkowych, to dobrze by było, aby każdy pies w momencie pierwszego szczepienia p-ko wściekliźnie miał obowiązkowo założony dokument koniecznie ze zdjęciem w ustawieniu, jak np. w dowodzie osobistym (najlepiej, jakby miał 3 zdjęcia - z przodu oraz prawy i lewy profil). Jak pies "zejdzie" to powinno to być odnotowane przez weterynarza. Poza tym powinna być odnotowana każda ciąża i ilość urodzonych. Trochę biurokracji, ale w dalszym planie powinno dać efekt wymierny.[/QUOTE]

nakaz czipowania i rejestracji juz by zalatwila sprawe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']To by bylo wspaniale gdyby sie Organizacji Mrunio udalo zabrac te psy i umiescic w org.niemieckiej.Gdzie te psy przebywaja?
Nie znam histori psow kamienieckich.
Nie wiem ile pieniedzy zebrala Fundacja Mrunio ,bo mnie to nie interesuje,ale czy mialas wglad do konta tej organizacji?[/QUOTE]
Bo czytasz na dogo tylko to co chcesz przeczytac, a ja sie doczytalam przed okolo rokiem ze Fundacja Mrunio pojechala do Harlacza wraz z KTOZ po psy z Kamienica, ktore tam umiescil Burmistrz. A odebrane psy sa teraz w hotelu w Krakowie za ktore domyslam sie z wpisu Asior placi KTOZ. tak jest najlatwiej, zabrac sie za ratowanie psow a pozniej zrzucic odpowiedzialnosc na kogo innego. Jak dla mnie to jest porzucenie psow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Bo czytasz na dogo tylko to co chcesz przeczytac, a ja sie doczytalam przed okolo rokiem ze Fundacja Mrunio pojechala do Harlacza wraz z KTOZ po psy z Kamienica, ktore tam umiescil Burmistrz. A odebrane psy sa teraz w hotelu w Krakowie za ktore domyslam sie z wpisu Asior placi KTOZ. tak jest najlatwiej, zabrac sie za ratowanie psow a pozniej zrzucic odpowiedzialnosc na kogo innego. Jak dla mnie to jest porzucenie psow.[/QUOTE]
tak czytam z regoly tylko sprawy dotyczace mojego regionu z ktorego pochodze i znam.
Ps Z Twojej wypowiedzi wynika ze oplate powinien za hotel zaplacic Burmistrz z Kamienca,gdyz one pochodza z tego terenu.
Nie bede sie wypowiadla na ten temat ,gdyz nie sledzilam tej sprawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior'][URL]http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/636844.html[/URL][/QUOTE]
[FONT=Verdana]Asior ma rację, uparcie wklejając link do analizy sporządzonej przez pana Wypycha, bo żadne stowarzyszenie działając w ten sposób jak działa, nigdy nie rozwiąże problemu bezdomnych zwierząt. To są działania przypominające wylewanie wody z basenu przy użyciu szklanki. [/FONT][FONT=Verdana]Kompletnie bez sensu!
Tak jak bez sensu jest przyczepianie budzika, nastawionego na 12 godzin, do łańcucha. :angryy:
Iście rewolucyjny pomysł wiadomego autorstwa i spółki. :evil_lol:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Ty lepiej juz nie wyszukuj tak wkurzajaczych wiesci.
Jeszcze troche i wszyscy bedziemy swirowac.[/QUOTE]

Trzeba świrowac żeby nie zwariowac... ;)

[I][SIZE=3]Przedstawicielom organizacji pro-zwierzęcych pro memoria.[/SIZE][/I]
[SIZE=2][I][URL]http://mareksawicki.blog.onet.pl/Przedstawicielom-organizacji-p,2,ID425503601,n[/URL][/I][/SIZE]


[SIZE=2][I](....)[IMG]http://mareksawicki.blog.onet.pl/0[/IMG]chciałbym oświadczyć, że jako minister rolnictwa i rozwoju wsi sprawy ochrony zwierząt traktuję z najwyższą uwagą (...)[/I]
[/SIZE]
Uniki...
Wygibasy, fikołki, koziołki...
Popis ekwilibrystyki słowami bez desygnatów...
Taniec pingwina na szkle?
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=7EaIC0CjAqY[/URL]
Ale... pingwin to ptak nieproporcjonalny: zbyt duża materia pionowa w stosunku do podstawy, dodac takiemu śliskosc podłoża i...wydaje się jaką mamy rzeczywistośc.

Link to comment
Share on other sites

A jednak mozna zwariowac, znow wkleilas linka ktory podnosi cisnienie. Nie ma ani jednego zapisu o zwierzetach domowych, zawsze tylko gospodarskie i interes rolnikow sie liczy. Nie ma jednego weta pow. z ktorym mozna by porozmawiac o zwierzetach domowych, oni tylko umieja podawac przyklady o zwierzetach gospodarskich, swietnie bronic mordowania zwierzat domowych w majestacie prawa. Chyba ciagle walimy glowa w mur. Jak dlugo jeszcze??? kiedy sie to skonczy???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']tak czytam z regoly tylko sprawy dotyczace mojego regionu z ktorego pochodze i znam.
Ps Z Twojej wypowiedzi wynika ze oplate powinien za hotel zaplacic Burmistrz z Kamienca,gdyz one pochodza z tego terenu.
Nie bede sie wypowiadla na ten temat ,gdyz nie sledzilam tej sprawy.[/QUOTE]
I tu sie roznimy, bo dla mnie licza sie zwierzeta w calej Polsce a nie tylko te z regionu z ktorego pochodze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']
[URL]http://mareksawicki.blog.onet.pl/Przedstawicielom-organizacji-p,2,ID425503601,n[/URL][/QUOTE]
Skoro Pan Minister już opanował słownik łaciński do litery "P", to zapewne przerobił już też zwrot "Prima Aprilis". Panie Ministrze, Prima Aprilis już w tym roku był, a Pan uparcie żartami nas raczy na swoim blogu! Prosimy teraz potraktować nas poważnie dla odmiany!

[quote name='Ada-jeje']A jednak mozna zwariowac, znow wkleilas linka ktory podnosi cisnienie. Nie ma ani jednego zapisu o zwierzetach domowych, [B]zawsze tylko gospodarskie i interes rolnikow sie liczy.[/B] Nie ma jednego weta pow. z ktorym mozna by porozmawiac o zwierzetach domowych, oni tylko umieja podawac przyklady o zwierzetach gospodarskich, swietnie bronic mordowania zwierzat domowych w majestacie prawa. Chyba ciagle walimy glowa w mur. Jak dlugo jeszcze??? kiedy sie to skonczy???[/QUOTE]
Żeby oni chociaż o te gospodarskie dbali tak, jak się chwalą!
Tak dbają, jak pokazano niżej.
W szczególności polecam Waszej uwadze wystąpienie powiatowego lekarza weterynarii - specjalisty od ... wnioskowania!
[URL]http://www.tvn24.pl/12690,1701826,0,1,policja-nie-wpuszczala-do-zaglodzonych-koni,wiadomosc.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie- u nas w przechowalni miasto placi na pobyt 1 psa 20 zł -jedzą najtańszą karmę . gdyby nie my nawet nie byłyby leczone itd. Nie ma własciwych pomieszzeń , izolatek , brak dezynfekcji płytek ,śmierdzi . To nie jest schronisko - w tym problem . To przechowalnia - My dbamy i wyprowadzamy psy , ogłaszmy itd . na wywóz ida duże sumy . -nawet do Białogardu były wywozy!!. Co mamy zrobić ,jako wolontariusze ,aby im nie zaszkodzić .i nas nie wywalili . na dodatek władze twierdzą ,że nie ma psów bezdomnych .. a na każdym kroku biegają ...Pies z wriośniętą obrożą by zszedł z tego świata , bo nikt tu nie widzi ,gdy któryś choruje itp.kiedyś siedziały w gnoju i własnych odchodach - teraz mają nas - ale nerwy nas wykańczają . Na dodatek był wywóz do Dzierżoniowa ...cichaczem - to nas dobiło . .Czy mam np Ekostraż wezwać , aby to coś skontrolowali np .Może wtedy zaczną myśleć o schronisku ,które obiecywali przed wyborami. Mogę ten post skasować .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aanka']Mam pytanie- u nas w przechowalni miasto placi na pobyt 1 psa 20 zł -jedzą najtańszą karmę . gdyby nie my nawet nie byłyby leczone itd. Nie ma własciwych pomieszzeń , izolatek , brak dezynfekcji płytek ,śmierdzi . To nie jest schronisko - w tym problem . To przechowalnia - My dbamy i wyprowadzamy psy , ogłaszmy itd . na wywóz ida duże sumy . -nawet do Białogardu były wywozy!!. Co mamy zrobić ,jako wolontariusze ,aby im nie zaszkodzić .i nas nie wywalili . na dodatek władze twierdzą ,że nie ma psów bezdomnych .. a na każdym kroku biegają ...Pies z wriośniętą obrożą by zszedł z tego świata , bo nikt tu nie widzi ,gdy któryś choruje itp.kiedyś siedziały w gnoju i własnych odchodach - teraz mają nas - ale nerwy nas wykańczają . Na dodatek był wywóz do Dzierżoniowa ...cichaczem - to nas dobiło . .Czy mam np Ekostraż wezwać , aby to coś skontrolowali np .Może wtedy zaczną myśleć o schronisku ,które obiecywali przed wyborami. Mogę ten post skasować .[/QUOTE]
Napewno Ekostraz nie odmowi porady.

Link to comment
Share on other sites

Noca wywiezli mimo protestow 17 psow ze schroniska wrzesinskiego do harlacza.Czy zywe dojechaly te 400km,w jakich warunkach transportowano nie wiadomo.Teraz o nich slad zaginie,czy beda uspione ,czy pojda do laboratorium,czy zostana po wyplaceniu 1000zl za psa uspione nie wiadomo.Bo kto ma sprawdzic jak sie nie czipuje ,nie fotografuje psy.ale to i chyba nic nie da.

Link to comment
Share on other sites

[B]jak nic nie zrobimy to idzie ku gorszemu.[/B] Ile jeszcze burmistrzów wpadnie na tak genialny pomysł: rozwiązanie bezdomności zwierząt przez sprzedanie ich za pieniądze podatnika do mordowni!!!!!!!!!!

Bardzo by się przydała petycja elektroniczna w której podpisywaliby się ludzie przeciwko wywózce tych psów. [B]Szukamy osoby która umiałąby się tym zająć.[/B] Nie ma czasu! Już są psy wywożone i po cichu usypiane!!!!! A czy w ogóle te biedaki dojadą do harłacza. kto to sprawdzi!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jesli mamy cos robic, to sprawdzac Burmistrza i pow. weta na ile zlamali prawo i pisac na nich skargi, zwlaszcza do RIO NIK. Petycje nie musi nawet nikt czytac moze od razu wyladowac w koszu. To nie jest droga do poprawy losu zwierzat. :shake: ani do rozliczania kasy w budzecie gminy. Jesli juz cos interesuje organy nadrzedne to napewno nie los zwierzat a kasa ktora wyplynela.

Link to comment
Share on other sites

Rozszyfruj proszę ten skrót - RIO NIK.

Tak masz rację tu są potrzebne konkrety i one są też brane pod uwagę. Jednak taka petycja podpisana przez (mam nadzieję tysięce) ludzi - moim zdaniem - robi wrażenie w końcu żyjemy w demokratycznym kraju. Burmistrz Wrześni nawet nie może mieć wrażenia że mu to ujdzie na SUCHO!!!! Każdy rodzaj "broni" dobrze z tym okrucieństwem trzeba wykorzystać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaro']Rozszyfruj proszę ten skrót - RIO NIK.

Tak masz rację tu są potrzebne konkrety i one są też brane pod uwagę. Jednak taka petycja podpisana przez (mam nadzieję tysięce) ludzi - moim zdaniem - robi wrażenie w końcu żyjemy w demokratycznym kraju. Burmistrz Wrześni nawet nie może mieć wrażenia że mu to ujdzie na SUCHO!!!! Każdy rodzaj "broni" dobrze z tym okrucieństwem trzeba wykorzystać[/QUOTE]
Kilka postow wyzej byl wklejony taki link
[URL]http://mareksawicki.blog.onet.pl/Przedstawicielom-organizacji-p,2,ID425503601,n[/URL]
W pierwszym zdaniu znajdziesz o petycji.
RIO Regionalna Izba Obrachunkowa, NIK Najwyzsza Izba Kontroli.

Link to comment
Share on other sites

mam wrazenie ,ze wladza pseudokatolicka na pewno nie jest demokratyczna ,traktuje psy jak zwierzeta rzezne,placi i przewozi na smierc.
Polacy jeszcze niedojrzeli do demokracji ,ciagle rzadza jednostki i kasa.Spoleczenstwo grypy slabszej uzaleznionej ,a do tych naleza i zwierzeta nic sie nie licza .
Ciagle sie zastanawiam dlaczego pracownik pozwolil na wywoz psow ,napewno sam je pakowal ?Co za bestie ,kanalie ,nienawidze ich jeszcze bardziej!Wiem ,ze w niektorych schroniskach szefostwo by stanelo na baraykadzie ,a we wWrzesni pomnozyly sie tylko hodowle ,pseudohodowle i doszli do wladzy cwaniaczki .cwaniak do cwaniaka bardzo pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Smutne ale prawdziwe, mordercy nie pozwalaja robic zdjec, czasem sie komus uda podstepnie jakas fotke ciachnac. Z wiadomego zrodla wiem ze zostala dziewczyna pobita bo chciala zrobic zdjecia. Obdukcja od lekarza jest. Wiem jak wszystkich nas to bulwersuje i gryzie, nocami spac nie mozemy bo psy nam sie snia i wolaja o pomoc a my nie jestesmy w stanie im pomoc od reki. Potrzeba na to czasu zeby zebrac dowody, a i po zebraniu dowodow i zlozenia zawiadomienia do prokuratury sprawy ciagna sie latami. Na rej stronie i w tej zakladce sa dowody na to jak traktuje Temida prawo w Polsce.
[url]http://www.boz.org.pl/index.htm[/url]
I nie piszcie ze org. nic nie robia, bo to nie jest prawda. Sa bezsilne tak samo jak wszyscy. Ale wierza ze musi sie udac, jak otworzymy oczy spolecznstwu, ze za milony naszych pieniedzy skazuja zwierzeta na smierc i lamia prawo, nie ponoszac za to zadnych konsekwencji. Pisanie o tym na dogo to za malo, te informacje musza dotrzec do spolecznstwa. Dogomania to zamknieta grupa w internecie, my musimy dotrzec do ogolu, wtedy mozemy liczyc ze cos drgnie.

Link to comment
Share on other sites

Moja kolezanka byla niespodziewanie w schronisku wrzesinskim,i zastala zagryzionego psa w budzie,zrobila zdjecia ,pokazano te zdjecia burmistrzowi i kierownikowi schroniska,ktorzy powiedzieli ,ze nie sa to zdjecia z tego schroniska,chociaz ona nie byla sama.
No i jak sie spodziewano ,byly problemy z wejsciem na teren schroniska,a jak wposcili , to na osobe odwiedzejaca przydzielono policjanta ,ktory wymierzyl tylko 5 minut na wybor psa.Czyli jak byly 2 osoby to bylo 2 policjantow co nie spuszczali z oczu osoby odwiedzajace.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']To by bylo wspaniale gdyby sie Organizacji Mrunio udalo zabrac te psy i umiescic w org.niemieckiej.Gdzie te psy przebywaja?
Nie znam histori psow kamienieckich.
Nie wiem ile pieniedzy zebrala Fundacja Mrunio ,bo mnie to nie interesuje,ale czy mialas wglad do konta tej organizacji?[/QUOTE]

nie, nie mam wglądu w konta ale na wątku kuby spalonego, jest wszystko napisane.. pani smigielski powiedziała to jawnie, a potem zaczęła się wykręcać, że to nie tylko na kubę, ale na inne psy też.. szok.. w ciągu 2 miesięcy tak im ludzie "sypli"... pffff

[quote name='Ada-jeje']Bo czytasz na dogo tylko to co chcesz przeczytac, a ja sie doczytalam przed okolo rokiem ze Fundacja Mrunio pojechala do Harlacza wraz z KTOZ po psy z Kamienica, ktore tam umiescil Burmistrz. A odebrane psy sa teraz w hotelu w Krakowie za ktore domyslam sie z wpisu Asior placi KTOZ. tak jest najlatwiej, zabrac sie za ratowanie psow a pozniej zrzucic odpowiedzialnosc na kogo innego. Jak dla mnie to jest porzucenie psow.[/QUOTE]

małe sprostowanie.. pani śmigielski sama załatwiła odbiór psów ze schroniska któregoś ( nie pamiętam już z jakiego)... i męczyła nas żebyśmy jej wzięli od niej, zę ona pomoże je ogłaszać, ze będzie zbierać na nie.. i tyle, na obietnicach się skończyło.. A teraz kiedy wysłaliśmy do niej list nawet nie raczyła go odebrać.. Pewnie się bała, ze teraz kiedy ma kasę będziemy od niej chcieli żeby częściowo łożyła na utrzymanie tych psów.... :roll:

[quote name='xxxx52'][B]tak czytam z regoly tylko sprawy dotyczace mojego regionu z ktorego pochodze i znam.[/B]
Ps Z Twojej wypowiedzi wynika ze oplate powinien za hotel zaplacic Burmistrz z Kamienca,gdyz one pochodza z tego terenu.
Nie bede sie wypowiadla na ten temat ,gdyz nie sledzilam tej sprawy.[/QUOTE]

to fajna pomoc.. my się nie ograniczamy...my pomagamy w całej polsce....
polecam poczytać trochę, bo wiele się dzieje w innych miejscach naszego kraju....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']



małe sprostowanie.. pani śmigielski sama załatwiła odbiór psów ze schroniska któregoś ( nie pamiętam już z jakiego)... i męczyła nas żebyśmy jej wzięli od niej, zę ona pomoże je ogłaszać, ze będzie zbierać na nie.. i tyle, na obietnicach się skończyło.. A teraz kiedy wysłaliśmy do niej list nawet nie raczyła go odebrać.. Pewnie się bała, ze teraz kiedy ma kasę będziemy od niej chcieli żeby częściowo łożyła na utrzymanie tych psów.... :roll:
[/QUOTE] To ja Ci podpowiem, to byly psy z Kamienca umieszczone u Harlacza w ilosci o ile dobrze pamietam 22 szt zaczipowane a odebrano po roku tylko polowa, ktore pojechaly do Krk na hotel. A do dzis nie raczyla nic zrobic w sprawie psow ktore znikly w tym przybytku a tez obiecala. Miala i ma dowody a xxxx52 tak bardzo wola na watkach gdzie sa org. Za to twierdzi ze org. mrunio tak preznie dziala i ratuje pieski, no ja bym tez chciala podrzucac jak kukulka psy innym org. a sama laury zbierac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...