Jump to content
Dogomania

szczekanie, obszczekiwanie itp.


Tiggy

Recommended Posts

Mam lękliwego szczekającego i agresywnego ze strachu 6 miesięcznego szczeniaka. Jest zabrana ze schroniska i w maleńkości widocznie miała jakieś przejścia związane z biciem, uderzeniem itp. Od 4 miesięcy jest u nas.
Wyprawiamy nie wiadomo co, szkolimy przy pomocy różnych osób, chodzimy do przedszkola a ostatnio nasza sąsiadka "uwielbiająca wszystkie zwierzęta" 85 letnia staruszka przez przypadek przeprowadziła fachowe szkolenie na wyrobienie agresji i szkolenie obrony terenu - uderzała w ogrodzenie naszej działki, biegała wzdłuż ogrodzenia caly czas pokrzykiwała i straszyła małą i w efekcie pies jest tak przerażony, że na wszelki wypadek oszczekuje już zawsze bez względu na porę dnia jej domek i niestety to rozszerzyło się i na innych ludzi w różnym wieku. Zaczęła się bać wszystkiego, wszystkich i broni swojego terenu.
A juz było lepiej gdy stosowałam metody zalecone przez szkoleniowców i mogłam z nią chodzić na działkę w dni gdy mogłam przewidzieć że przyjdzie wiecej ludzi.
Teraz już nasza sunia nie może przebywać bez kagańca i nie uwiązana na własnej działce bo po prostu kogoś ugryzie.
Nie pomogły żadne rozmowy i tłumaczenie staruszce - ona tym się świetnie bawi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...