Jump to content
Dogomania

Kotka-umiera z tęsknoty! potrzebuje człowieka! PILNE!!!


Angel

Recommended Posts

Kochani!


Zwracam się do Was o pomoc!

Bardzo pilną.

Ok. 2 miesiące temu w biurze Vivy (gdzie pracuję) zamieszkała biało –ruda koteczka.

Kocica porzucona przez swoją właścicielkę. Zabrakło nam domów tymczasowych więc z braku laku zamieszkała u nas, na oknie w kuchni. Kocica wyjątkowo przyjazna, miziasta i przytulasta. Mruczeniem witała każdego kto wchodził do kuchni. Prosiła o pieszczoty, ufnie łasiła się do wszystkich.


Niestety jakiś czas temu zauważyliśmy, że Miziak – tak jej daliśmy na imię, zaczęła chudnąć… początkowo nie budziło to naszego niepokoju, tłumaczyliśmy to sobie odpowiednią karmą. Zresztą lek. Wet. Mówiła, że Miziak jest zdrowiutka. Ale koteczka z czasem odmówiła jedzenia… Diagnoza: stres na brak człowieka. Biuro to nie miejsce dla zwierząt. Człowiek jest tam tylko od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 17.00, no i nie po to by spędzać czas z kotem… Koteczką, która tak bardzo potrzebuje swojego własnego człowieka…


Miziak popełnia samobójstwo na naszych oczach, nie je , choruje. Jeździmy z nią na kroplówki, ale lekarz mówi, że ona umrze jeśli nie trafi do normalnego domu, najlepiej bez kotów czy innych zwierząt… Jesteśmy bezradni, koło się zamyka, im dłużej nie możemy jej znaleźć domu tym jej stan jest gorszy, im jej stan jest gorszy, tym gorzej ze znalezieniem domu…


Proszę Was bardzo bardzo mocno: roześlijcie tę wiadomość komu się da!!! Popytajcie!!! Poszukajcie!!!

[IMG]http://i45.tinypic.com/mhdgz.jpg[/IMG]




Kontakt podajcie do mnie:

Magdalena Buszko
607-069-015

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
Ul. Kopernika 6/8, 00-367 Warszawa
Tel.: (22) 828 43 29; fax.: (22) 584 91 89

Link to comment
Share on other sites

Bardzo smutna historia. Czy naprawdę nie ma nikogo, kto odstąpiłby kotce kawałka pomieszczenia w domu i chwili żeby zapewnić jej bliskość człowieka?
Mam 6 kotów, wszystkie to koty w potrzebie, pokaleczone przez los, niestety nie mogę przyjąć (nawet na DT) kolejnej bidy :( Spróbuję popilotować wątek koteczki na gazetowym Kocim Zakątku, może na fotoforum Koty - często tak znajduje się rozwiązanie z pozoru niemożliwe. Ale potrzebne są świeże wiadomości (szczególnie o stanie zdrowia!) i zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dara9']No niestety na dogo ciężko będzie znaleźć kogoś bez zwierząt...Ale za to my możemy roznosić wieści o kotce...chociaż tyle...[/QUOTE]

Mam pytanie - na jakiej podstawie istnieje teza, że ta kotka MUSI iść do domu bez zwierząt. Pytam, bo moja ślepinka Gałka jest przykładem na to, że niekoniecznie pierwsze wrażenie jest słuszne. To była zabiedzona do granic możliwości kotka, której usunięto gałkę oczną i gdy brano ją ręce w szpitaliku lecznicy (dookoła klatki z innymi zwierzętami) kotka wpadała w popłoch i wyrywała się. I z taką etykietką wzięłam ja na DT i zaczęło się szukanie domu bez zwierząt. Dom znalazł się dość szybko :razz: I był to nasz dom :eviltong: Z czterema (wtedy) kotami. Okazało się, że Gałeczka wyrywała się nie na widok zwierząt tylko jest to cecha kotów niewidzących, że pozwala na wszystko pod warunkiem, że stoi (leży) na twardym podłożu :cool3: Kotki po prostu nie bierze się na ręce, a z obecnością innych kotów ślepinka radzi sobie znakomicie.
Poza tym chyba trzeba spróbować. A może takie próby już były? Napiszcie coś więcej. Naprawdę tej kotce trzeba pomóc :-(

Link to comment
Share on other sites

to widomość o Kotce z dziś:

Witam,
kotka była cały czas u nas w biurze, obecnie jedna osoba z biura wzięła
ją do siebie. Cały czas kroplówki, choć już widać jakąś minimalną
poprawę. Jutro będzie usg robione.

strona Kici:
[URL="http://www.kocieadopcje.com/galerie/thumbnails.php?album=277"]http://www.kocieadopcje.com/galerie/thumbnails.php?album=277[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...