Jump to content
Dogomania

World Dog Show - Dania 2010


Agappe

Recommended Posts

nie mam czasu zająć się tematem, ale juz po wystawie, mamy nowego Zw.Świata!!!
Gratulacje dla Halniaczków!!

wyniki oficjalne:
[url]https://www.hundeweb.dk/dkk/public/openIndex?ARTICLE_ID=100&UTID=101001&RAID=2550&GRID=05&SHOW_UPLASSERTE_[/url]

akitek malo - obecnych 38

sedzia - mi przynajmniej nie znany


może ktoś ma więcej czasu, zeby to pouzupełniać i jakieś zdjęcia wyszukać..

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=DarkOrchid][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]GRATULACJE !! :multi:
[SIZE=3]Bardzo się cieszę, że polskim akitką idzie coraz lepiej na zagranicznych ringach !!
Oby teraz coraz więcej polskich akiciarzy się wybierało na podbój zagranicy :evil_lol::loveu: Bo coś nieśmiało to szło... ;)[/SIZE]
[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam,że mam kilka akitowych zdjęć,ale fociłam głównie shiby.....:razz:
jak odsapnę,to zrzuce zdjęcia i poszukam.
Dodam,że sędzia sędziował ....czasami dziwnie tam....np.Nikobayashi zdaniem sędziego miał ...za długi włos:roll:,a był w trakcie linienia....jak dla mnie wyglądał z tym linieniem ok;).Bi Moccaking przegapiła sędziowanie,bo.....psy i suki z tej klasy zostaly posędziowane razem:crazyeye: i Marzena myslała,że ja wywołają,jakos jej nie przyszło do głowy,żeby wleżć na ring do tej kołomyji...i było po ptokach:p

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]kl.szczeniat suczki[/FONT]
[FONT=Verdana]8801 Megapolis Style Benisa (Rusland) [/FONT]
[FONT=Verdana]8802 Bi Moccaking (Polen) [/FONT]
[FONT=Verdana]90014 Tamashiro Go Shun'you Kensha (Spain)[/FONT]


[FONT=Verdana]klasa championow-psy[/FONT]
[FONT=Verdana][FONT=Verdana]8803 Kajitsu No Nikkotoshi-Go (Tyskland) [B]I , excellent , CACIB -WORLD WINNER[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8804 Jiro-Emi V.H. Hof Van Bloemendaal (Holland) [B]II , excellent , Res.CACIB Vice WORLD WINNER[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8808 Kakujitsu Halne Wzgorze (Polen)[B][COLOR=red] III, excellent[/COLOR][/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8805 Musashi Go Miyagi Kozaki Kensha (Tyskland) [B]IV, excellent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8806 Kaishi Go Shichimen Kensha (Frankrig) [B]Very good[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8807 Nideky-Go-Nippon-Sun (Italien) [B]Very good[/B][/FONT]



[/FONT][FONT=Verdana]klasa junior -psy[/FONT]

[FONT=Verdana]8813 Tensu No Hi Ga Noboru (Tyskland) [B]I , excellent JUNIOR WORLD WINNER[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8814 Etsuo Go From Hachimantay (Letland)[B] II , excellent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8810 Hokuunhomare Go Shun'you Kensha (Ukraine) [B]III, excellent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8812 Okun Go Shun'you Kensha (Rusland)[B] IV, very good[/B][/FONT]

[FONT=Verdana][FONT=Verdana]880[/FONT]9 Chitoku Von Kobushi-Ken (Tyskland) [B]very good [/B][/FONT]
[FONT=Verdana]
8811 Sharaku (Holland) [B]absent[/B]




klasa pośrednia -psy[/FONT]
[FONT=Verdana]8820 Kokusai Halne Wzgorze (Polen) [B][COLOR=red]I ,excellent , CAC[/COLOR][/B][/FONT]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[FONT=Verdana]8817 Miisans Sakan (Danmark) [B]II , very good[/B][/FONT]

[FONT=Verdana][FONT=Verdana]8816 Kumi-Chi V.H.Hof Van Bloemendaal (Holland) [B]good[/B][/FONT][/FONT]

[FONT=Verdana][FONT=Verdana]8818 Beniko Go (Tyskland) [B]dysqualified[/B][/FONT][/FONT]

[FONT=Verdana]8815 Hanami No Bo'ryuryu (Tyskland) [B]absent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8819 Nippon Sun Fujio (Italien) [B]absent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]90015 Danyuu Fo Aso Inoue (Spain) [B]absent[/B][/FONT]


[FONT=Verdana]klasa otwarta-psy[/FONT]
[FONT=Verdana][FONT=Verdana]8821 Hakubi Fukurokuju (Belgien)[B] I, excellent [/B][/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana]
[FONT=Verdana]8827 Hanabachi Halne Wzgorze (Polen) [B][COLOR=red]II , excellent[/COLOR][/B][/FONT]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][FONT=Verdana]8824 Akahiko Ama No Hashidate (Tyskland) [B]III, excellent[/B][/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana]
[FONT=Verdana]8825 Asmaru Go Touseien (Ukraine) [B]IV , Very good[/B][/FONT]

[FONT=Verdana][FONT=Verdana]8826 Nikobayashi Roal (Polen) [COLOR=red][B]Very good[/B][/COLOR][/FONT][/FONT]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[/FONT][FONT=Verdana]8822 Kaiyou Go Shun'you Kensha (Tyskland) [B]Good[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8823 Kashiwa No Ki Akimba Baboo (Tyskland) [B]absent [/B][/FONT]


[FONT=Verdana]klasa weteranow-psy [/FONT]

[FONT=Verdana]8828 Amateraso No Ida-Ten (Sverige) [B]I ,excellent , BOB[/B][/FONT]



[FONT=Verdana]klasa champion -suczki[/FONT]

[FONT=Verdana]8831 Kokaina Halne Wzgorze (Polen) [B][COLOR=red]I ,excellent [/COLOR][/B][/FONT]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[FONT=Verdana]8829 Isamashii Of Amayadori Ken (Tyskland)[B] absent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8830 Dei Laghi Tailly Enami No Asa Go Ch (Italien) [B]absent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]90016 Akaetnakita Go Shunyou Kensha (Spain) [B]absent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]klasa junior -suczki[/FONT]

[FONT=Verdana]i8835 Byakko Go Yamaichi (Tyskland) [B]I, excellent JUNIOR WORLD WINNER[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8832 E' Akane-Go Of Kamino Ken (Tyskland) [B]II, excellent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8834 Hanami No Bikoseki (Tyskland)[B] III , Very good[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8833 Jaja-Uma Go Akita Inu Of Cacic (Tyskland)[B] IV, Very good[/B][/FONT]


[FONT=Verdana]klasa pośrednia-suczki[/FONT]
[FONT=Verdana]8840 Haganisshou Halne Wzgorze (Polen) [B][COLOR=red]I, excellent , CAC, CACIB - WORLD WINNER[/COLOR][/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8836 Geisha Kiriki-Sama Go Kiyama (Tyskland) [B]II ,Excellent , Res.CACIB -vice WORLD WINNER[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8838 Hinuwashi Halne Wzgorze (Rumænien)[B][COLOR=red] III, Very good[/COLOR][/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8839 Nippon Sun Daishikiko (Italien) [B]absent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8837 Sake No Uchi Ju (Rumænien) [B]absent[/B][/FONT]


[FONT=Verdana]klasa otwarta suczki[/FONT]
[FONT=Verdana]8853 Takumashisa Halne Wzgorze (Polen) [B][COLOR=red]I, excellent[/COLOR][/B][/FONT]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[FONT=Verdana]8850 Futuba Go Shirai (Rusland)[B] II, excellent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8849 Makome Go Miyagi Kozaki Kensha (Danmark)[B] III, excellent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8844 Jinja Suru Of Lucky Tami (Tyskland)[B] IV , excellent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8845 C`meika Go Of Kamino Ken (Norge) [B]excellent[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8841 Akikohime Go Kenshin-Sou (Tyskland) [B]very good[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8843 Jun-Sui-Na Of Lucky Tami (Tyskland) [B]very good[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8848 Sayuri Go Shun'you Kensha (Ukraine) [B]very good[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]8842 Shiela (Danmark) [B]absent[/B][/FONT]
[FONT=Verdana]8847 Shion Go Isehara Futami (Ukraine) [B]absent[/B][/FONT]
[FONT=Verdana]8851 Amayai (Sverige) [B]absent [/B][/FONT]
[FONT=Verdana]8852 Accasha Akamatsu No Mori (Tyskland) [B]absent[/B][/FONT]

oto dokładne wyniki i stawka -przedstwiam to w miarę pzejrzyście i tak, jak lubicie -na czerwono wyniki akit z Polski
sędzia (kobieta) [B]Wera Hubenthal (Szwecja)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']Podejrzewam,że mam kilka akitowych zdjęć,ale fociłam głównie shiby.....:razz:
jak odsapnę,to zrzuce zdjęcia i poszukam.
Dodam,że sędzia sędziował ....czasami dziwnie tam....np.Nikobayashi zdaniem sędziego miał ...za długi włos:roll:,a był w trakcie linienia....jak dla mnie wyglądał z tym linieniem ok;).Bi Moccaking przegapiła sędziowanie,bo.....psy i suki z tej klasy zostaly posędziowane razem:crazyeye: i Marzena myslała,że ja wywołają,jakos jej nie przyszło do głowy,żeby wleżć na ring do tej kołomyji...i było po ptokach:p[/QUOTE]

????? - Nie zuauważyłem ,choc stałem blisko ringu akit, by p.Wera Hubental komentowała głośno swoje oceny , karty ocen nie zawieraja opisów, pani Marzena właścicielka Nikobayashi nie zna angielskiego, może szwedzki lub duński tak -nie wiem, ale wynikłe zamieszanie z kolejnością wchodzenia poszczególnych klas wyjaśniała z pomocą mojej córki Zuzanny , ktora posłużyła jako tłumacz . W skandynawii są nieco inne obyczje ,co do kolejności sędziowania klas , trzeba to zaakceptować , np.championy wchodzą przed juniorami a CAC jest przyznawany tylko jeden dla psów i jeden dla suczek i wybierany spośród zwycięzców klas młodzieży, pośredniej i otwartej .
Na ringu shib nie było kołomyji ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ManoFica']????? - Nie zuauważyłem ,choc stałem blisko ringu akit, by p.Wera Hubental komentowała głośno swoje oceny , karty ocen nie zawieraja opisów, pani Marzena właścicielka Nikobayashi nie zna angielskiego, może szwedzki lub duński tak -nie wiem, ale wynikłe zamieszanie z kolejnością wchodzenia poszczególnych klas wyjaśniała z pomocą mojej córki Zuzanny , ktora posłużyła jako tłumacz . W skandynawii są nieco inne obyczje ,co do kolejności sędziowania klas , trzeba to zaakceptować , np.championy wchodzą przed juniorami a CAC jest przyznawany tylko jeden dla psów i jeden dla suczek i wybierany spośród zwycięzców klas młodzieży, pośredniej i otwartej .
Na ringu shib nie było kołomyji ?[/QUOTE]

A mnie się zdaje,że kulturalny sędzia opisujący psa,zwraca się do wystawcy i jemu tłumaczy co mu sie podoba,co zaś nie.Nieraz widac było,że niektórzy nie znają języka jakim mówi sędzia bądź tłumacz i często i gęsto rozmawiano za pomocą rąk:evil_lol:.Może to tak sędzia wytłumaczyła Marzenie co mu sie nie podoba,to nie musiało być skomplikowane:cool3:,a takie "long hair" to też nie trudno zrozumieć-nie trzeba byc poliglotą:p.
A czy "do innych obyczai "należy tez sędziowanie psów i suk razem,bo ponoć tak było,tak mi mówiła Marzena,po tym jak skorzystała z uprzejmości Twojej córki Zuzanny i została oświecona wiedzą o kolejności sedziowania?

Na ringu shib nie było kołomyji,wystawcy albo przeczytali kolejność sędziowania w katalogu,albo rozumieli języki ,w których gospodyni ringu wywoływała poszczególne klasy i nie musieli używać "łaciny";) ,jak to miało miejsce przy ringu akit:p.

ManoFica-ciekawy nick,przydałby sie jeszcze do niego awatarek...;)

Link to comment
Share on other sites

może się myle, ale według podanej przez ManoFica stawki do klasy szczeniąt były zgloszone tylko suczki :roll:
może szczeniaczki (bez względu na płeć) w Skandynawii są sędziowane w ogóle na początku - przed pozostałymi klasami i stąd ten cały ganimatias? (to oczywiście tylko moje domysły)

Link to comment
Share on other sites

jeju HALNICZKI GRATULUJE TYLU SUKCESÓW NA TAKIEJ WYSTAWIE!! dawno tu nie zaglądałam i nie śledze co sie dzieje. jednak ciesze sie ,ze tak preżnie idzie 'do przodu' wasza Hodowla!! gratuluje z całego serca!!
Ewa z tajgą i Kirosławem!! :))

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Arial Black][SIZE=5][COLOR=Red]Ogromne gratulacje dla Halnego Wzgórza!!! [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4]Miło oglądać wspaniały sukces polskich akit w tak wielu klasach.
[B]Wielki powód do hodowlanej satysfakcji.[/B] Szczególnie gratuluję tytułu ZWYCIĘZCY ŚWIATA!!!
Brawo Halniaczki!!!

:terazpol::terazpol::terazpol::terazpol::terazpol::terazpol::cool2::cool2::cool2: [/SIZE] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

BRAWO :multi::multi::multi: Dla Halnego Wzgórza za ZWYCIĘSTWO ŚWIATA w dziewczynach!

A oto chłopaki:

ZW.ŚWIATA Niemcy (Musha się cieszy bo w Polsce mieszkaja dzieci tego psa i siostry Zw.Świata 2006)

[IMG]http://images46.fotosik.pl/309/d0d2cacc46f1a917.jpg[/IMG]

V-ce Zw.Świata Holandia

[IMG]http://images41.fotosik.pl/305/0b5b583c73f3851cmed.jpg[/IMG]

BRAWO!:klacz::bye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zubiri'][CENTER][FONT=Arial Black][SIZE=5][COLOR=Red]Ogromne gratulacje dla Halnego Wzgórza!!! [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4]Miło oglądać wspaniały sukces polskich akit w tak wielu klasach.
[B]Wielki powód do hodowlanej satysfakcji.[/B] Szczególnie gratuluję tytułu ZWYCIĘZCY ŚWIATA!!!
Brawo Halniaczki!!!

:terazpol::terazpol::terazpol::terazpol::terazpol::terazpol::cool2::cool2::cool2: [/SIZE] [/CENTER][/QUOTE]

[B] Zubiri[/B] Dziękujemy bardzo , bardzo takze Tobie[B] Ewcik[/B] i [B]Koniczynce 1[/B] i [B]Angelice[/B] :)

Link to comment
Share on other sites

kilka fotek z World -Hering ,Denmark 2010

po kolei klasami (najpierw wchodziły szczenięta -nie wiem czy i psy i suczki razem , potem championy, a potem juniory, intermedia,open i po psach suczki wg tejze kolejnosci)

klasa championów na lokatach
[FONT=Verdana]1Kajitsu No Nikkotoshi-Go [/FONT][FONT=Verdana]2 Jiro-Emi V.H. Hof Van Bloemendaal (Holland)[/FONT]
[FONT=Verdana] 3 Kakujitsu Halne Wzgorze 4[COLOR=#ff0000] [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana]Musashi Go Miyagi Kozaki Kensha [/FONT]
[IMG]http://akita-halne.pl/world10/psy-champions/lokaty.jpg[/IMG]

Juniory
[FONT=Verdana] 1 Tensu No Hi Ga Noboru 2 Etsuo Go From Hachimantay [/FONT]
[IMG]http://akita-halne.pl/world10/psy-juniors/lokaty.jpg[/IMG]


Młodzieżowy Zwycięzca Świata [FONT=Verdana]Tensu No Hi Ga Noboru[/FONT]

[IMG]http://akita-halne.pl/world10/psy-juniors/ml-zwyc-swiata.jpg[/IMG]

Klasa pośrednia , stawka od lewej Miisans Sakan, Kumi-Chi V.H.Hof Van Bloemendaal, Beniko Go, Kokusai Halne Wzgorze


[IMG]http://akita-halne.pl/world10/psy-middles/stawka.jpg[/IMG]

KOKUSAI Halne Wzgórze
[IMG]http://akita-halne.pl/world10/psy-middles/kokusai1.jpg[/IMG]



[URL="http://akita-halne.pl/world10/psy-middles/stawka.jpg"][/URL]
[URL="http://akita-halne.pl/world10/psy-juniors/ml-zwyc-swia"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...