Jump to content
Dogomania

Złamany ząb a wystawy


adduss

Recommended Posts

Witam,

na treningu Agility ,mój psiak ułamał sobie ząb :/. Chciałbym się zapytać czy wiecie jak w tej sytuacji wygląda sprawa z wystawami? Mam tu na myśli, czy potrzebuje jakieś zaświadczenie od weta, żeby móc wziąć udział w wystawie i nie dostać dysa? Czy pies w takiej sytuacji będzie miał obniżoną ocenę?

Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź :)

Pozdrawiam,
Adam

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka złamała sobie górnego kła w połowie wysokości (widać, że zgryz jest/był nożycowy), weterynarz nie usunął zęba tylko go zabezpieczył.
Dwa tygodnie później byliśmy na wystawie u sędziny dla której zęby są bardzo istotne, sunia dostała CWC. Dotychczas nikt nie obniżył jej oceny za złamanego zęba.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za podpowiedź :)

Dowiadywałem się jeszcze i okazuje się że najczęściej nie ma problemów na wystawach, jednak dla świętego spokoju lepiej mieć ze sobą zaświadczenie od weta o tym, ze ubytek nastąpił mechanicznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='Aziza']Moja suczka złamała sobie górnego kła w połowie wysokości (widać, że zgryz jest/był nożycowy), weterynarz nie usunął zęba tylko go zabezpieczył.
Dwa tygodnie później byliśmy na wystawie u sędziny dla której zęby są bardzo istotne, sunia dostała CWC. Dotychczas nikt nie obniżył jej oceny za złamanego zęba.[/QUOTE]

Aziza u jakiego weta zabezpieczyłaś zęba u sowjej suni.Moja właśnie ma odpryśniete szkliwo a zaczynamy wystawy dopiero i nie wiem gdzie zęba mogłabym zabezpieczyć

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

[quote name='dogoman']zawsze można jakoś nadbudować zęba, przynajmniej na tyle aby oszukać sędziego[/QUOTE]
Zęba można nadbudować, ale jak myślisz co się stanie gdy pies zacznie gryźć np kość czy znaleziony kij? Ząb ulegnie zniszczeniu.

Drugie pytanie - po co nadbudowywać zęba? Moja mała bez problemów skończyła championat ze złamanym kłem.

[QUOTE] Aziza u jakiego weta zabezpieczyłaś zęba u swojej suni.[/QUOTE]

Ja zrobiłam to u p. Ryka w Jedliczu, ale znam też weta w Rzeszowie, który zajmuje się między innymi stomatologią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...