Jump to content
Dogomania

Iwona Magdziarska


Musiałek

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Sedzina bardzo mila i kulturalna, z wiedza ogolna- aussiki widziala chyba po raz pierwszy (dala NSzwR suce z wadliwym umaszczeniem i ogolnie bardzo slabej...). Opisy dosc lakoniczne, patrzy stanowczo na efektownosc przy porownaniu, niekoniecznie na budowe. Wygrywa pies mocniej ofutrzony i ogolnie efektowniejszy. Patrzy na prezentacje, ale nie jest to dla niej najwazniejsze. Dla psow jest bardzo ok, sama sprawdza zgryz, dosc sporo maca (ale efektow macania w opisie zawartych nie ma;)). Moja suka z delikatna glowa ma w opisie 'doskonala glowa', a z waskim przodem i normalnym tylem ma w opisie waska praca tylnych konczyn (owczarki maja zbiezny tyl przy szybkim kroku).

Czyli ogolem kulturalna i bardzo mila, ale z niewielkim pojeciem o naszej rasie, raczej z wiedza ogolna.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

No coż miła jest to fakt co do jej wyborów to hmm nie będę się wypowiadać bo wiadomo, że sędziowie mają prawo do posiadania swoich preferencji. Jednakże wzorze wypada znać.
Mnie bardzo uderzyło co innego. Pozowiła wystawic psa na kolczatce :angryy:
i nie możliwe by tego nie zauważyla bo pies był krótkowłosy (duży szwajcarski pies do bydła) a kolczatka była jak na byka
:shake: zdecydownie nieprofesjonalne podejście

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Wystawa w Będzinie 2010 - ring 14 - porażka. Myślę, iż sędzina wyrażająca na ringu przy swoich znajomych /paru widocznych jest na czarnej liście w necie/ głośno swoją niechęć do psów klasy użytkowej nie powinna brać udział w ocenie. Psy znajomków mogą biegać po ringu z podpórkami głowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Zgadzam się z [URL="http://www.dogomania.pl/members/3590-zakla"][B]zakla[/B][/URL] sędzina raczej z wiedzą ogólną, wygrywają psy masywne i ofutrzone. Macanie owszem natomiast w opisie brak informacji n/t. Zgryz sprawdza dokładnie ale zębów nie liczy. Opis bardzo krótki, dosłownie kilka słów.

Link to comment
Share on other sites

faktycznie...macie rację ...lubi psu DUŻE....DUŻE i tylko takie..nie zwraca uwagi na proporcje, stan skóry kondycje wystawianego psa.....opis na tyle lakoniczny , że praktycznie nic z niego nie wynika /2 krótkie zdania/..Myslę, że powinna trochę podciągnąć sie we wzorcach , z wadach i zaletach bo z tym jest zdecydowanie na bakier.

Link to comment
Share on other sites

Ja pierwszy i ostatni raz wybrałam się do tej sędziny... zdecydowanie większą wiedzę na temat mojej rasy posiadała asystentka niźli sama p.Matuszewska. Warto gdyby głębiej znała wzorzec, potrafiła sensownie uzasadniać swoje wybory. Co mnie zaskoczyło to kompletny brak zwacania uwagi na ruch psa i błędne ocenianie (np. to co było wadą brała za zaletę). Co do opisów: krótkie, powierzchowne, nic właściwie nie mówiące o ocenianym psie.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 9 months later...
  • 4 weeks later...

[quote]Jeśli jest jakiś champion to na pewno on weźmie BOBa. Nie wyłamie się z oceną.[/quote]
Oj tam , oj tam weźmie , nie weźmie :eviltong: Nie wiem co prawda na jakiej zasadzie czasami, no ale ... :P
Generalnie moje zdanie w kwestii sędziowania przez tą panią nie zmieniło się, choc wiadomo ludzie się zmieniają , więc może kiedyś, kiedyś ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KW.']Ja pierwszy i ostatni raz wybrałam się do tej sędziny... zdecydowanie większą wiedzę na temat mojej rasy posiadała asystentka niźli sama p.Matuszewska. Warto gdyby głębiej znała wzorzec, potrafiła sensownie uzasadniać swoje wybory. Co mnie zaskoczyło to kompletny brak zwacania uwagi na ruch psa i błędne ocenianie (np. to co było wadą brała za zaletę). Co do opisów: krótkie, powierzchowne, nic właściwie nie mówiące o ocenianym psie.[/QUOTE]

Dokładnie
Moja suka na wystawie dziennej u innego sędziego dostała CWC, NDSwR i ocenę doskonałą a na nocnej u tej sędziny z tą samą stawką co rano (i nie tylko bo często się spotykamy) zeszła z ringu bez lokaty z (pierwszą) oceną bardzo dobrą a za uzasadnienie powiedziała że wargi są nie do końca wypigmentowane! A co się jeszcze okazało w opisie miałam wypisane same jej same wady (które były jej dużymi atutami a ta pani stwierdziła na odwrót, że to jest złe) byłam bardzo wściekła za to, że zmarnowałam pieniądze, bo nawet dla opisu nie było warto jechać, same bzdury typu że ma stromy front, gdzie zawsze sędziowie znający się na rasie piszą jej klatkę piersiową za wielką zaletę: szeroka, głęboka. Jeszcze było, że delikatna,mała kufa przy czym inni sędziowie zawsze mówili, że piękna głowa o suczym wyrazie itd. Albo że wąsko prowadzi przód i tył, gdzie wiem że tył ma ok a w przednich odstawia łokcie i przez to stawia je za szeroko. Było tam jeszcze kilka rzeczy i same bzdury.
Nigdy więcej do tej sędziny, szkoda kasy

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...