Jump to content
Dogomania

Warunki zakupu szczeniaczka


Recommended Posts

[FONT=Verdana]Witam i z góry dziękuję za pomoc w następującej sprawie.[/FONT]
[FONT=Verdana]Planujemy kupno [B]jamniczka[/B]-szczeniaczka rodowodowego, suni.
[/FONT]
[FONT=Verdana]Cena zaproponowana przez hodowcę to [B]dwukrotność[/B] sumy, jaką trzeba zapłacić za "przeciętnego" szczeniorka tej rasy. Skojarzenie wyjątkowe, cenę znaliśmy od początku, nie tu leży problem.[/FONT]
[FONT=Verdana]Otóż [B]oprócz wniesienia[/B] tej opłaty mamy się zobowiązać do wystawiania suczki, krycia jej wyłącznie reproduktorami należącymi do hodowcy/zaleconymi przez hodowcę oraz odchowania czterech miotów. Szczeniaki będą z przydomkiem hodowcy. My płacimy za wystawy.[/FONT]
[FONT=Verdana]Proszę, napiszcie szczerze, co o tym sądzicie? Nie ukrywam, mamy coraz więcej wątpliwości.[/FONT]
[FONT=Verdana]Sprawa jest bardzo pilna, będę wdzięczna za Wasze opinie.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Wymagania stawiane przez hodowcę są naprawdę duże i wydaje mi się, że w przypadku takowych i konieczności hodowania niejako pod jego "szyldem", cena powinna być raczej obniżona w stosunku do tej, jaką mielibyście zapłacić dostając szczenię i mogąc o nim samemu decydować, rozpocząć hodowlę pod własnym przydomkiem, etc.
Wydaje mi się to naprawdę dziwne, czy hodowca wyjaśnił, czemu mimo tak dużych wymagań cena jest tak wysoka?
Może niech wypowiedzą się hodowcy...

Link to comment
Share on other sites

Ja nie jestem hodowcą, ale tak jak poprzedniczce wydaje mi się, że wymagania hodowcy są naprawdę duże... Jeśli chcesz wystawiać pieska to wystawy nie są problemem, natomiast odchowanie czterech miotów... Hmm... Jak dla mnie to jest to tak jak byś założyła własną hodowlę i nie miała prawa sama podejmować o niej decyzji. Przez cały czas będziesz podlegć hodowcy, z którym pewnie nie zawsze będziesz się zgadzać. Przemyśl wszystko jeszcze raz, bo to będzie olbrzymi wydatek licząc z wystawami i miotami. Cóż, ja też kupuję teraz psiaka z rodowodem, ale nie zamierzam go wystawiać, ani prowadzić hodowli, ma być to piesek tylko do kochania. Jeśli też nie chcesz jeździć z psem na wystawy to polecam inną hodowle. Szczeniaczki to też nie taka łatwa sprawa...

Link to comment
Share on other sites

No zgadzam się, że wymagania b wysokie... Ogólnie to opis sytuacji wygląda mw jak oddanie psa na tzw prawach/warunkach hodowlanych, tylko zazwyczaj wtedy to każda ze stron (wlasciciel/hodowca) ma z tego jakieś "korzyści". najczęściej takie, że za tego psa poprostu nie płacisz. a tutaj wydaje się, jakby tylko hodowca zyskiwał na tym układzie:/

ja bym się dobrze zastanowiła.. A jeśli już się zdecydujecie, to warto spisać dokładną umowę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FLY']Ogólnie to opis sytuacji wygląda mw jak oddanie psa na tzw prawach/warunkach hodowlanych, tylko zazwyczaj wtedy to każda ze stron (wlasciciel/hodowca) ma z tego jakieś "korzyści". najczęściej takie, że za tego psa poprostu nie płacisz. a tutaj wydaje się, jakby tylko hodowca zyskiwał na tym układzie:/
[/QUOTE]

O tym samym pomyślałam ;)

Link to comment
Share on other sites

Nawet przy wyjątkowym kryciu te warunki są spektakularne. Cena ceną ale moim zdaniem powinna być niższa z racji wysokich wymagań, krycie wybranym samcem to są naprawdę często bardzo wysokie koszty. 4 mioty - dla mnie szok (koszty odchowania miotu to też koszty), ja za suczkę na współwłasność miałam zastrzeżony jeden miot, 2 to rzadkość. Jeśli bardzo Wam się mała podoba renegocjujcie warunki, taka wola hodowcy może oczekiwać nawet tak wysoko najwyżej suczka zostanie w hodowli, a jeśli macie watpliwości szukajcie suki z innego skojarzenia myślę że znajdziecie ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...