Jump to content
Dogomania

Michael Manhart- SEMINARIUM


Kiara
 Share

Recommended Posts

[quote name='"SPARKS"']Witam na przelomie pazdziernika ,listopada, w Warszawie planowane jest seminarium z Michael Manhart .

Glownym tematem ma byc posluszenstwo .

Organizacje tego seminarium uzalezniam od ilosci zainteresowanych osob .[/quote]

Zgloszenia prosze kierowac [url=http://www.psysportowe.pl/forum/index.php?showtopic=555&st=40]TUTAJ[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Cytuję organizatora:

[COLOR=navy]"Informacje dotyczace seminarium :


termin : 25-26-11-2006
cena z psem - 200 zl
bez psa - 120 zl


Prosze o przeslylanie zgloszen na maila [/COLOR][EMAIL="[email protected]"][COLOR=navy][email protected][/COLOR][/EMAIL][COLOR=navy] wraz z nastepujacymi danymi :

Imie , nazwisko
Jaki pies
wiek
poziom wyszkolenia
rasa

Wplaty na konto do dnia 10 wrzesnia - termin ostateczny .
Numer rachunku Inteligo tomasz chodzen 50102055581111149009200003


Wszyscy placa jak bez psa - po przyjeciu z psem bedzie trzeba doplacic reszte .

Zgloszenie zobowiazuje do wniesienia oplaty.

Dla ciekawych czemu teraz pieniadze - wedlug ustalen z M.Manhartem musze wplacic polowe pieniedzy do 15 wrzesnia."[/COLOR]

Kto nie zdążył to niech szybciutko wpłaca :)

Link to comment
Share on other sites

Jesli znasz niemiecki to [url=http://www.team-heuwinkl.de/mitglieder/michael_manhart/michael_manhart.htm]TUTAJ[/url] masz informacje o tym panu, a [url=http://www.team-heuwinkl.de/videos/videos.htm]TUTAJ[/url] są do ściągnięcia filmiki z treningów (posłuszeństwo, obrona) z jego klubu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No i już po seminarium. Po małych problemach z dojazdem (jedną z dróg dojazdowych przecinała przepływająca rzeka :diabloti: ) udało mi się dotrzeć do Ojcówka. Poza małymi niedogodnościami organizacyjnymi Manhart wszystkie przeciwności przyćmił swoim profesjonalizmem oraz doskonałą komunikacją zarówno ze słuchaczami, jak i z przewodnikami z psami. Na przykładzie psów, które zostały zakwalifikowane na seminarium, opowiadał bardzo obrazowo - tak że nawet laik szkoleniowy rozumiał o co mu chodzi. Bezpośrednio trafiał w samo sedno problemu - czasami traktując przewodników jako psy, a sam zamieniał się w przewodnika.

Generalnie swoją pracę opiera wykorzystaniu pozytywnych bodźców - w szkoleniu używa głównie smakołyków, natomiast piłki i gryzaki stosuje podczas przyspieszania pracy. Silniejsze pomoce jak np. kolczatkę stosuje w ostateczności, np. gdy pies doskonale zna komendę, nie wykonuje jej, a wcześniejsze pomoce zawodzą. Jedzenie stosuje bardzo długo i nagle któregoś dnia, gdy pies utrwali sobie wymagane zachowanie - odstawia. Uważa, że stosując smakołyki pies lepiej chodzi przy nodze niż używając piłki (nie chodzi krzywo). Mam nadzieję, że więcej będzie można zobaczyć na materiałach filmowych, gdyż sporo osób filmowało poszczególnych przewodników ćwiczących pod czujnym okiem Manharta.

Rewelacyjne były tłumaczki, które dwoiły się i troiły, by jak największe grono mogło je usłyszeć (w hali, w której ćwiczyły psy nie było nagłośnienia). Podsumowując seminarium było super - mam nadzieję, że inni uczestnicy też podzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Miałam jedynie nadzieję, że będzie można kupić jakieś materiały - niestety ich nie było, ale i tak nie żałuję podróży :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...