Jump to content
Dogomania

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB)SOPOT 15.08.2010


Hawanka

Recommended Posts

  • 2 months later...

[quote name='Havany']My będziemy, chyba, że coś wypadnie ale mam nadzieję, że nie. Mam nadzieję spotkać większość dogomaniaków...[/QUOTE]
no to super ja bede trzymac za wszystkie hawany kciuki
mam transport i jak bedzie wszystko dobrze to pojawie sie ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]Psy[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]Klasa szczeniąt [/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]ASTOR z Fabryki Psów[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]F`VINCENT Du Printemps Des Olivets[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR]__________________________________________
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]Klasa młodzieży [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] [FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]BOLEK z Przemożnej Chętki[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]_____________________________________[/FONT][/COLOR]
[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=red]Suki [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]Klasa szczeniąt [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]Smoch Bears CELEBRATIO[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red] ARABELLA Z Fabryki Psów FCI[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
__________________________________________
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]Klasa młodzieży [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red] EVELYNE SULLEROT Mokry Bandita[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]BALBINKA Z PRZEMOŻNEJ CHĘTKI[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]ROZA Białe Bursztynki FC[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red] PRIMADONNA Bohemia Vampirelli[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR]_________________________________________
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]Klasa pośrednia [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=red]AYCLODI Z PRZEMOŻNEJ CHĘTKI[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#ff0000]:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Fotek chyba raczej nie będzie bo sędziowanie odbyło się w tempie ekspresowym.
Większość z nas dostała w cztery litery. Młodzież zwyciężyła Balbinka i chyba BOB też. Do porównania stawała Balbinka i Ayclodi i wydaje mi się, że właśnie Balbinka zwyciężyła. Moje psy dostały bardzo dobre.

Link to comment
Share on other sites

Italiano :cool3: [FONT=Tahoma,Bold][SIZE=5][COLOR=#ff0300][FONT=Tahoma,Bold][SIZE=5][COLOR=#ff0300][FONT=Tahoma,Bold][COLOR=#ff0300][SIZE=2][COLOR=black]Francesco Cochetti. Tempo było mega ekspresowe. Na każdego psa poświęcił 30sek. no może 1 min. Chciał pewnie jeszcze Sopot zwiedzić :p[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, prawda jest taka, że wyłącznie polscy sędziowie dają tylko oceny bdb lub doskonałe. Na zachodzie ocena dobra czy nawet dostateczna to normalka. Oni są bardzo zdziwieni, że ktoś nie jest zadowolony z bardzo dobrej. Bo przecież to oznacza, że nasz pies jest właśnie bardzo dobry. Z tego co wiem, to sędzia zna się na hawańczykach ale należy pamiętać, że oni nie dają taryfy ulgowej ze względu na wiek. A wszystkie wystawiane hawańczyki to bardzo młode psy. I myślę sobię, że większość z psó, które dostały "tylko" bardzo dobrą lub obiecującą zamiast doskonałej lub wybitnie obiecującej ma olbrzymi potencjał i w przyszłości będzie doskonałym hawańczykiem.
Niestety, obawiam się że moja Primadonna kariery wystawowej nie zrobi choć jest naprawdę bardzo fajną suczką - nienawidzi wystaw, skacze na ringu jak zając. A po południu, jak poszliśmy na festyn, gdzie było setki osób, szła na smyczy jak marzenie. Widocznie sędziowei i ring działają na nią niekorzystnie ....

Link to comment
Share on other sites

Mi ocena odpowiada. Sama byłam w nerwach i pewnie to pies odczuł na drugim końcu smyczy. Sędzia jest naprawde bardzo znany i ceniony w świecie kynologii i na pewno zna się na rasie. Nie wiem jak wygladała atmosfera przed wejściem hawańczyków na ring, bo jak wspomniałam wbiegłam w ostatniej chwili. Mam jedynie zastrzeżenia co do tłumaczenia oceny, a szczególnie jeśli chodzi o tekst, że ma płaski ogon od tyłu :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Sędzia zrobił sobie godzinną przerwe,a póżniej hawańczyki oceniał naprawde w expresowym tępie,uważam że nawet jesli zna się na tej rasie i jest znanym kynologiem,to nie był w stanie dostrzec wszystkich wad i zalet Naszych Hawańczyków.A co do opisu ,masakra tłumaczenie koszmar np.Roza dostała opis "zbyt dużo włosa,frontowanie kończyn nieco lepsze,wąsko chodzi,zgryz poprawny,szyja może krót." Oj Sopot w tym roku się nie popisał,ja wystawiałam jeszcze cotonka na ringu 15 ,którego szukaliśmy a był przy ringu pierwszym,więc podobnie jak Monika z Arabelą,wpadłam na ring z Zafirą gdycotony już były oceniane,ale ten sędzia iuza Beradze był bardzo miły i ocenił sunie ,i nawet ocena doskonała.Więc to nie jest reguła ze sędziowie zagraniczni skąpią ocen doskonałych.Wielu sędziów zagranicznych oceniało moje psiaki i były oceny doskonałe.Ale znam sędziów z Polski którzy skąpię doskonałych ocen i tytułów.No ale cóż,wszystkie hawańczyki były piękne.Gratki dla wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Tak, to prawda. W Sopocie były naprawdę fajne psy i sama jestem trochę zdziwiona, że tak ostro nas wszystkich potraktowano.
Iwonka ma 100% racji w sprawie tłumaczenia. Ale to już reguła, że nasi tłumacze wypisują takie idiotyzmy że aż miło. U nas też było "zbyt obfity włos" .... Albo zapisy w stylu "wspaniale rokujący pies" i do tego ocena dobra "bo jeszcze młody i musi dorosnąć". Takie najbardziej mnie wnerwiają. Jeżeli oceny doskonałe mogą dostawać tylko psy dorosłe to po jakiego grzyba tworzone są klasy baby, puppy i junior ? Strasznie też mnie denerwuje jak sędziowie każą biegać psom na ringu "w kółeczko" a sami w tym czasie odwracają się i rozmawiają z asystentami. To chyba ma służyć poprawie naszej kondycji, bo nie widzę innego wytłumaczenia.
Niestety, ocena sędziego jest ostateczna i niepodważalna.
A co do kompetencji sędziów podam Wam taki fajny przykład - ostatnio, na międzynarodówce w Warszawie mój mąż wystawiał naszą suczkę Petit Basset Gfriffon Vandeen (baset szorstkowłosy) i spotkał ludzi, którzy też mają taką sunię. Oni jak wystawiali ją na krajówce i weszli na ring to sędzia zapytał ich "A co to jest za rasa ?" No comments ....

Link to comment
Share on other sites

Co do biegania po ringu podczas gdy sędzia zajęty jest czymś innym to Havany masz zupełną rację. Sama widziałam w Radomiu jak właściciel "ganiał" wokół ringu z owczarkiem niemieckim ,aż mu pot kapał z czoła(było powyżej 30 st.) a sędzia zajęty był oglądaniem innego owczarka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...