Jump to content
Dogomania

Chciałbym pieska rasy PRT/JRS ale...? [Łódź]


Recommended Posts

Witam,
Jestem okresowym posiadaczem Sznaucera Miniatury jednakże w momencie gdy przeniosłem się na studia do innego miasta (gdzie mieszkam na stałe) moim psem zajmuje się moja mama. Odi (bo tak ma na imię) "przestawił" się na nowego właściciela i mimo że cieszy się jak szalony na mój widok (na nikogo innego tak nie reaguje) to w Łodzi czuje się samotny i brakuje mi mojego pieska. Koniecznie chciałbym kupić sobie szczeniaka typu terrier a w szczególności Parson RT lub Jack RT. Dlaczego akurat te?
Myślę że ze względu na to że ich cechą gatunkową (a nie tylko osobniczą) jest inteligencja .... no i aktywność!
Problem polega na tym że mnie - studenta nie stać na wydatek rzędu 2000zł na psiaka.
Ktoś mógłby powiedzieć. No dobrze, nie stać go na psa... a na jedzenie będzie go stać?
Oczywiście! Do tej pory mieszkając w rodzinnym mieście i będąc niepełnoletnim ze swojego kieszonkowego utrzymywałem psa (poważniejsze wizyty weterynaryjne były fundowane przez rodziców). Dziś - mieszkając sam mam kieszonkowe 10x większe, dlatego nie boję się o to że nie wykarmię zwierzaka.
Sam straciłem już raz psa w wyniku operacji która miała miejsce w przychodni weterynaryjnej w Łodzi - ŻYRAFA (swoją drogą wspaniały personel i fachowcy). Piesek miał złamaną łapę i w trakcie ! 3 ! operacji jego serduszko się zatrzymało (jest to wątek na odrębny temat).
Podobnie czuje się obecnie - brak mi psa - psa o takim usposobieniu i cechach jakie ma terrier.
W związku z tym postanowiłem napisać do forumowiczów. Czy znacie Państwo jakiegoś hodowce lub prywatnego właściciela który posiada szczeniaki tej rasy w przystępnej na warunki studenckie cenie?
Bardzo proszę o kontakt i wszelkie informację gdzie mogę PRT lub JRT dostać trochę taniej. Może któryś z hodowców przeczytawszy wątek zgodzi się obniżyć cenę?
Proszę o informacje drogą meilową : [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub gg: 559819

Link to comment
Share on other sites

[quote name='neo_constantine']Witam,
Jestem okresowym posiadaczem Sznaucera Miniatury jednakże w momencie gdy przeniosłem się na studia do innego miasta (gdzie mieszkam na stałe) moim psem zajmuje się moja mama. Odi (bo tak ma na imię) "przestawił" się na nowego właściciela i mimo że cieszy się jak szalony na mój widok (na nikogo innego tak nie reaguje) to w Łodzi czuje się samotny i brakuje mi mojego pieska. Koniecznie chciałbym kupić sobie szczeniaka typu terrier a w szczególności Parson RT lub Jack RT. Dlaczego akurat te?
Myślę że ze względu na to że ich cechą gatunkową (a nie tylko osobniczą) jest inteligencja .... no i aktywność!
Problem polega na tym że mnie - studenta nie stać na wydatek rzędu 2000zł na psiaka.
Ktoś mógłby powiedzieć. No dobrze, nie stać go na psa... a na jedzenie będzie go stać?
Oczywiście! Do tej pory mieszkając w rodzinnym mieście i będąc niepełnoletnim ze swojego kieszonkowego utrzymywałem psa (poważniejsze wizyty weterynaryjne były fundowane przez rodziców). Dziś - mieszkając sam mam kieszonkowe 10x większe, dlatego nie boję się o to że nie wykarmię zwierzaka.
Sam straciłem już raz psa w wyniku operacji która miała miejsce w przychodni weterynaryjnej w Łodzi - ŻYRAFA (swoją drogą wspaniały personel i fachowcy). Piesek miał złamaną łapę i w trakcie ! 3 ! operacji jego serduszko się zatrzymało (jest to wątek na odrębny temat).
Podobnie czuje się obecnie - brak mi psa - psa o takim usposobieniu i cechach jakie ma terrier.
W związku z tym postanowiłem napisać do forumowiczów. Czy znacie Państwo jakiegoś hodowce lub prywatnego właściciela który posiada szczeniaki tej rasy w przystępnej na warunki studenckie cenie?
Bardzo proszę o kontakt i wszelkie informację gdzie mogę PRT lub JRT dostać trochę taniej. Może któryś z hodowców przeczytawszy wątek zgodzi się obniżyć cenę?
Proszę o informacje drogą meilową : [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub gg: 559819[/QUOTE]
jeżeli przeraża cię jednorazowy wydatek, możesz dogadać się z jakimś hodowcą na raty ;) na pewno ktoś się znajdzie, musisz tylko podwonić po hodowlach i się popytać- uważaj tylko, bo pytanie tylko o sprawy finansowe nie jest dobrze widziane ;)
ewentualnie, jak za czasów dziecięcych, można sobie nazbierać :diabloti:
i jeszcze ostrzeżenie- inteligencja russella i jego żywiołowość mogą się obrócić przeciwko tobie bez odpowiednich zajęć i szkolenia.
aa i rasowy= rodowodowy

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.
Faktycznie podzwonię i popytam się nieco. Instrukcja odnoście pytań natury finansowej jest niezwykle pomocna.
Co do szkolenia to również uważam to za konieczność bo doświadczyłem już jej braku w przypadku wcześniejszego psa ;)
Pozdrawiam i dziękuję

Link to comment
Share on other sites

pytanie brzmi - a co możesz zaproponować - oczywiście poza kochającym domkiem :)
Żeby hodowca zgodził się na niższą cenę musi coś z tego mieć :)

poszukaj też tzw PET-ów - psiaków z wadami hodowlanymi ( np wada zębowa, umaszczenia) są to psiaki całkowicie zdrowe, lecz nie nadające się do hodowli

pozdr
A.

Link to comment
Share on other sites

chodzi mi o to, że chcąc taniej "pełnowartościowego" psa musisz coś zaoferować.
bywają hodowle, które cenią osoby "robiące coś" z psem, sprzedadzą taniej szczeniaka gdy maja np zapewnienie, że pies będzie startował w konkursach użytkowych ( sport/myślistwo), będzie pracował w dogoterapii lub będzie regularnie pokazywany na wystawach. Zapewni hodowcy "powód do dumy".

Bo wiadomo, że każdy - teoretycznie- szukający psa oferuje mu kochający dom i zapewnia dobra opiekę ;)
Jeśli chcesz psa tylko do kochania i "mienia", to proponuję poszukać PET-a - troszkę ich jest w obu rasach, lub psiaka gorzez zapowiadającego się wystawowo/hodowlanie
pozdr
A

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...