Jump to content
Dogomania

Kolejna pseudo ! Dogomaniacy pomóżcie!


darusia

Recommended Posts

Witajcie!!! Pisze do w pewnej sprawie. A więc podejrzewam, że wiem gdzie jest pseudo tylko nie jestem 100% pewna.To jest od Bytomia ok.200 km wiec nie mam jak sprawdzic.Kto mógłby mi pomóc?Ja to chciałabym najpierw sprawdzic tylko jak?To jest koło Łodzi, babka z która rozmawiałam wczoraj przez telefon ma 10 psów w domu.Miała yorki, pekińczyki-sprzedała,westa sprzedała.Szlak mnie trafia jak to piszę :-( .Suczka o którą pytałam jest dorosła ,szczepienia miała robione jak była szczeniakiem!Miała 3 razy młode a już jest nie zdolnada do rozrodu (3 razy była jeszcze dopuszczana ale nie zaszła) wiec babka chce się jej pozbyc- tanio sprzedac.:angryy:Babka powiedziała mi ,że suczka nadaje sie na zabawkę dla dzieci :angryy: Ja zapewniam suczce dom tylko musze liczyc na waszą pomoc.Wczoraj tak o niej myslałam ,że nie mogłam zasnąć.Chciałam kogos poprosic aby pojechał ze mną do tej łodzi
wykupic tą sunie i zobaczyc jak reszta psiaków sie ma i jakie mają warunki.
.Bounty napisała mi ,że mogłaby jechac ze mną ale po wekendzie a to może byc już za pózno bo babka może sunie już sprzedac.Bardzo potrzebna jest szybka reakcja.Pomóżcie mi proszę!!!!:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kurza stopa 39']Jeżeli będzie chciała dobrowolnie oddać - ok.
A za ile chce sprzedać?
I co to za suka w ogóle?[/QUOTE]

Suczka była do kupienia za 150 zł bo już sprzedana została.Wygląda slicznie tylko to mnie nie pokoi ,że babka ma kolejne inne psy tak jak mi mówiła to ma ich 10.
I to że jak może powiedziec ,że pies nadaje sie dla dzieci jako zabawka.No i te szczepienia ,których sunia nie ma.
[IMG]http://img08.allegroimg.pl/photos/128x96/10/48/63/35/1048633569[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Guest ambird

Ja jestem przeciwna wykupywaniu psów od pseudohodowców. Niejednokrotnie serce mnie ściskało, jak nie można było kupić suki do dalszej "produkcji" za 500 czy nawet 100zł.
To nie jest rozwiązanie.
Musisz się zwrócić do jakiejś organizacji, która jest władna pseudo zlikwidować. Oczywiście trzeba mieć dowody złego traktowania.

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie ma c tej babce zarzucić.. znam kilka takich pseudo i niestety jestem bezsilna. Psy mają dobrze i już - jedyne co można robić to uświadamiać ludzi, ze kupuję kundle za kupe kasy a w schroniskach sedzi 100 podobnych za 1zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ambird']Ja jestem przeciwna wykupywaniu psów od pseudohodowców. Niejednokrotnie serce mnie ściskało, jak nie można było kupić suki do dalszej "produkcji" za 500 czy nawet 100zł.
To nie jest rozwiązanie.
Musisz się zwrócić do jakiejś organizacji, która jest władna pseudo zlikwidować. Oczywiście trzeba mieć dowody złego traktowania.[/QUOTE]


No ja także jestem przeciwna wykupywaniu, ale co ta suczka jest temu winna :( !?To wina tej babki ,że jest bez serca :angryy: A co do likwidacji pseudo to niestety jestem bezradna bo nie mam dowodów ,że zle psy są traktowane.

Link to comment
Share on other sites

Guest ambird

darusia, ta suka nie jest winna jak i tysiące innych w takich miejscach. Tych błąkających się i w schronach jest ogromna ilość, na nich brakuje kasy, skąd brać jeszcze na wykup? Pisałaś, że ona za 150zł była, to jest koszt m/w:
- sterylki małej, siedzącej w DT lub schronie, potrzebującej nowego domu suni...
- kastracji dużego psa
- worka karmy
- leczenia czy dwóch kompletów szczepień.
Rzeczywistość jest okrutna, całego świata niestety nie zbawimy, mimo naszych starań czy chęci :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Chyba nie ma c tej babce zarzucić.. znam kilka takich pseudo i niestety jestem bezsilna. Psy mają dobrze i już - jedyne co można robić to uświadamiać ludzi, ze kupuję kundle za kupe kasy a w schroniskach sedzi 100 podobnych za 1zł.[/QUOTE]

Ano właśnie - jeśli "tacy handlarze" mają wciąż nowych klientów, to nigdy nie zrezygnują z rozmnażania i sprzedaży zwierząt, ograniczając do minimum koszty, a zwiększając w ten sposób swoje zyski. To klienci napędzają ten proceder!Tego typu ludzie powinni mieć zakaz hodowli psów!

Link to comment
Share on other sites

Walka z pseudohodowlami jest skazana na niepowodzenie, bo prawo tego nie zabrania.

Jesli chcesz zaszkodzic kobiecie to przede wszystkim zapytaj o fakturę. Jeśli powie, że faktury nie będzie zagroź powiadomieniem urzędu skarbowego o osiąganiu nielegalnych przychodów z handlu. Dodatkowo powiedz jej, że powiadomisz prokuraturę i organizacje prozwierzęce o znęcaniu się nad zwierzętami - nie jest to wcale takie trudne do udowodnienia jeśli eksploatuje się suki do niemozliwości. Dodatkowo powiadomisz powiatowy inspektorat weterynarii, straż miejską i policję o braku obowiązkowych szczepień - będzie mandacik.

Koniecznie zdobądź screeny z ogłoszeń w internecie o sprzedaży - szczególnie z allegro - to dowód na nielegalne dochody.

Po dobroci nic nie załatwisz - wykupowanie psów z pseudo to patologia - robi się miejsce dla następnych nieszczęśników.

Strasz babsztyla jak się da - niech odda Ci sukę za darmo.

I spróbuj przy okazji ją postraszyć odpowiedzialnością karną - nikt nie lubi biegać na przesłuchania, nawet jeśli będzie umorzenie to zawsze jakaś fatyga.

Uderzaj jednak w dochody - pseudohodowle to biznes kompletnie nieopodatkowany, te bydlaki się boją bardziej skarbowego niż obrońców zwierząt

Link to comment
Share on other sites

A więc tak...Babka jest tak rozszczekana ,że nie dopuszcza do głosu dojsc.
Kahoona mam 2 numery telefonu do tego babsztyla,mogę wysłac tobie na PW i o ile masz taka możliwosć to mogłabys zadzwonic do niej i sie jej wypytac bo widzę ,że jestes bardziej obeznana :) niż ja.Ta babka miała także szczeniaki na sprzedaż ,ale w tej chwili to nie ma wystawionych żadnych nowych przedmiotów.Choć może i mieć lecz np. pod inną nazwą użytkownika,bo nie wiadomo czy nie ma kilka kont na allegro.
Mam także link i nr.aukcji z allegro tej suczki co została sprzedana za 150 zł.:angryy:
Ta suczka została zakupiona przez stonka_b.

Link to comment
Share on other sites

Co do danych tej babki to staram się zdobyc ale nie wiem czy mi się uda.
Napisałam meila do stonka_b (osoba która kupiła tą suczkę) ,że proszę o dane i adres włascicielki od której został kupiony piesek york-suczka.
Ponieważ nie mam jak się z tą panią skontaktować,nie posiadam telefonu :evil_lol: a na e-maile nie odpisuje.
A niby ,że chcę od niej kupic pieski.
A to tylko taka ciemka aby podała dane tego babsztyka hihihi
Więc teraz czekam czy wogóle dostanę odpowiedz na tego meila.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj sprawdziłam pocztę i stonka_b odpisała :angryy: :
niestety nie jestem osoba upoważniona do rozpowszechniania danych
osobowych innych użytkowników allegro dlatego nie mogę pani pomoc.
Więc tylko numery telefonów posiadam babsztyla no i nick z allegro oraz link aukcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...