Jump to content
Dogomania

Zabawa czy agresja ??? Szczeniak bokser


Betibeti

Recommended Posts

Witam . Bardzo prosze o pomoc wszystkich którzy mają wiedze albo doświadczenie . Mam 9 tygodniową suczkę boksera . Jest mądrym w miare posłusznym pieskiem . Niestey nie potrafie oduczyc ją latania za dziecmi i podgryzania ich nóżek . Dzieci sa w wieku 2,3 i 7 lat . Nie rozumieją ze mają się nie bac i nie uciekac . Kiedy sunia latała za mężem i za mną oduczyliśmy jej tego . Teraz możemy koło niej skakac , biegac i nie rusza jej to , pobiegnie za nami ale nigdy nie kłapie zębami i nie warczy , dzieciom nie odpuści , czasem dość mocno ugryzie albo głosno warczy. Dzieci nie robią jej krzywdy , kiedy jest spokojna glaszczą ją , karmią i przytulają . Czasem razem z nimi śpi . Gorzej kiedy jest wypoczęta ... Niewiem czy to nie jest agresja malego szczeniaka ktory ich nie lubi czy zabawa . Dlaczego nie podgryza ani mojego męża ani mnie tylko dzieci???
Jest jeszcze młodziutka wiec napewno jestesmy w stanie ja tego oduczyc -pytanie tylko jak...

Link to comment
Share on other sites

Cóż według mnie to zabawa, a nie agresja. To jeszcze tak naprawdę dziecko i dopiero uczy się co może, a co nie. Wy na to nie pozwoliliście, ale dzieci tak, bo przecież dla psa to taka fajna zabawa jak ktoś ucieka a on goni :lol:. Ona ma 9 tygodni, ale już teraz powoli zacznijcie ją uczyć co wolno, a co nie. Tak samo jak będzie wykonywać komendy to też ją trochę zmęczy. A co do dzieci może niech pisną albo zainteresują ją specjalną zabawką. Zabawka ta powinna być właśnie specjalna, nie taka 24 godziny dostępna tylko schowana, wtedy to będzie dla niej atrakcją.

Na mnie jeśli mój 3-miesięczny wtedy pies warczał dostawał pstryczka w nos. I po kilku dniach totalnie się odzwyczaiła.

Wklej jakieś zdjęcia swojej psinki :).

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie ten sam miałam problem,mala bała sie nawet malej naszej Betiny,z poczatku chowała sie za łózkiem,bawiła sie tylko siedzac na biurku,ciezko było ja oduczyc od takiego zachowania.Gdy dziecko(miała wtedy 3 latka córka) nabrało wiecej odwagi do psa ,wyszła za łożka i gdy tylko pies probował podgryzac za nogi ,mała automatycznie łapała za jakakolwiek zabawke(zawsze zabawki mielismy rozrzucone po mieszkaniu) i odwracała uwage psa od nozek.Bardzo czesto zdazało sie ze dziecko lezało pod kołderka a psinka atakowałą ruszajace sie nogi (wtedy mala była zadowolona, szpileczki Boksia nie zadawały jej bolu przez kołdre),do dzis dnia jest to ich ulubiona zabawa;) .
Boksery to psiaki nieprzewidywalne ,nigdy nie wiadomo co wymysla nowego:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ,starczy spojrzec w oczka i juz sie widzi ze cos kombinuja:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi . Moja niunia z dnia na dzien coraz mniej interesuje się dziećmi a co za tym idzie one coraz chętniej do niej podchodzą . Mam nadzieje ze szybko wszystko się unormuje i będziemy szczęśliwą 6,,osobową,, rodzinką :)
Postaram się wkleić kilka fotek ale niewiem czy mi się uda ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betibeti']Dziękuję wszystkim za odpowiedzi . Moja niunia z dnia na dzien coraz mniej interesuje się dziećmi a co za tym idzie one coraz chętniej do niej podchodzą . Mam nadzieje ze szybko wszystko się unormuje i będziemy szczęśliwą 6,,osobową,, rodzinką :)
Postaram się wkleić kilka fotek ale niewiem czy mi się uda ;)[/quote]
czekamy na foteczki :D a jak sie nie uda to sluze pomoca :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Tak jak przypuszczalam - nie udalo sie :oops: , wiec jezeli sluzysz pomocą to bardzo prosze . Niewiem czy powiesz mi jak je wkleic czy mam Ci je przeslac na maila . Przepraszam przy okazji za takie kilkudniowe cisze ale wkoncu mam w domu czwarte dziecko :D

Link to comment
Share on other sites

A tak przy okazji to moze tu dowiem sie czy mało zabawy z moim psiakiem moze spowodowac jakies problemy??? Znalazlam sposob na wyciszenie jej i nie ganianie za dziecmi - chodzimy na spacerki ktore dosc mocno ją męczą bo potem spi jak dzidzia ... dzieci mogą wreszcie normalnie się bawić i zaczeły chętniej kolo niej przebywac a ona juz wie ze dzieci niewolno gryzc i nawet nie próbuje. Bawimy sie z nią oczywiscie ale nie tak jak wtedy kiedy nie wychodzila na spacerki . Teraz poprostu ją głaszczemy ,przytulamy ,rzucamy zabawki , na spacerkach czasem biegamy , sunia jest wesoła i mądra ( tylko dużo śpi )

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Imbir1Betibeti no wiesz!!!!!!! Nic się nam nie pochwaliłaś, że masz małego faflunka:loveu: A gdzie zdjęcia???????? Pozdrawiamy z Imbirkiem nową koleżankę i czekamy na prezentację:lol:[/QUOTE]
jest cudowna i ma sliczny ogonek ,na koncu bielutenki,a ja sie cieszy ,słodka sunieczka

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://images3.fotosik.pl/57/zoi7czu6zlob8sqw.gif[/IMG]...a to moja śliczna Negra !!![IMG]http://images2.fotosik.pl/57/dhubo7s38qnd647a.gif[/IMG][IMG]http://images4.fotosik.pl/21/xv7yi1px80nw2ju8.gif[/IMG][IMG]http://images4.fotosik.pl/21/3dnkquf7rkzcz3vn.gif[/IMG][IMG]http://images1.fotosik.pl/57/61yt7y0ns2dgl3uj.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...