Jump to content
Dogomania

Nawroty zapalenia...


REMICZEK

Recommended Posts

Watroba jest nieznacznie podrazniona, choc przekroczenie niektorych parametrow watrobowych paradokslanie nie koniecznie wynika ze zlej pracy watroby. Poza tym tymi wynikami nie zrobisz na mnie wrazenia ;), bo moj Bruno w najgorszym okresie mial wynik Aspat prawie 2000.. Ap ponad 3000.. I zyje. Po pierwsze zmien weta jesli temu nie ufasz, a po drugie podawaj mu essentiale forte przynajmniej przez miesiac i stosuj diete odciazajaca organizm. Lekka, niskobialkowa, nie za tlusta, ale bogata w kwasy omega. Podawanie antybiotykow bez oslony na pewno jest bledem, ale nie rozumiem o co chodzi z podawaniem antybiotykow na oko? Wyniki badan,jesli bedzie sie cos dzialo zlego z ukladem moczowym, mozesz skonsultowac tutaj [url]www.nerkiwet.com[/url]

Link to comment
Share on other sites

Już mamy wyniki badania moczu po punkcji. W badaniu ogólnym stwierdzono dość liczne bakterie, a na posiewie wyszły bakteriuria ujemne... Dziwne. Czy 1-2 dni to wystarczający czas na zrobienie wiarygodnego posiewu?

W każdym razie wet stwierdził, że zapalenie musi mieć miejsce na poziomie dolnym i zalecił płukanie sisiaka...

Względem wątroby, przez ostatni tydzień podawałam mu Essentiale Forte, ale dziś wet dał mi Hepatile Forte dla zwierząt. Nie wiem, co lepsze... Nie wiem, czy kontynuować jednak to Essentiale, czy zacząć ten nowy. Prawdę mówiąc, dałam mu dziś nowy lek, ale może powinnam zostać przy EF. Sama nie wiem. Do jedzenia ostaje gotowany ryż z kurczakiem + warzywa, do smaku dodaję trochę animondy. Dzis dostaliśmy też próbki karmy dla "wątrobowców" RC i nawet mu zasmakowało, może kupię. Chociaż jestem zdania, że jednak jak człowiek sam przygotuje jedzenie, to najlepiej..., ale może się mylę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='REMICZEK'].........W badaniu ogólnym stwierdzono dość liczne bakterie, a na posiewie wyszły bakteriuria ujemne... Dziwne. Czy 1-2 dni to wystarczający czas na zrobienie wiarygodnego posiewu?

Względem wątroby, przez ostatni tydzień podawałam mu Essentiale Forte, ale dziś wet dał mi Hepatile Forte dla zwierząt. Nie wiem, co lepsze...[/QUOTE]

Na zrobienie posiewu wystarczą 2 dni. Krople moczu wysiewa sie na odpowiednie podłoże i inkubuje w określonej temperaturze przez 24 godz . Jeżeli nic nie wyrośnie to znaczy,że mocz jest czysty. Jeżeli zaczyna coś się namnażać, wtedy się czeka. Po namnożeniu bakterii chorobotwórczych określa się ilośc koloni i ustala antybiogram. Wtedy potrzeba około 5 dni.Skoro mocz był czysty to dłuższa inkubacja próbek nie miała sensu. Co do wątroby to faktycznie enzymy są nieznacznie podwyższone i dietą to powinno się unormować w okresie 2 miesięcy. Lek wet zalecił hepatile i ja bym się tego trzymała.Obydwa leki są na wątrobę ale hepatile zawiera aminokwas który syntezuje mocznik z amoniaku w wątrobie i przyspiesza przez to proces odtruwania . Ja mam taką zasadę albo leczę sama albo idę do wet-a, jak idę to stosuję się do jego zaleceń od początku do końca , jak mam wątpliwości - idę do innego wet-a.
Zyczę cierpliwości i zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']... Ja mam taką zasadę albo leczę sama albo idę do wet-a, jak idę to stosuję się do jego zaleceń od początku do końca , jak mam wątpliwości - idę do innego wet-a.
Zyczę cierpliwości i zdrowia.[/QUOTE]

Dziękuję za informacje :)

PS. Względem zasady... To ten sam wet zaproponował mi podawanie Essentiale F. (i podawałam ten lek przez tydzień już), dziś dał mi inny lek, dlatego się zastanawiam, czy nie lepiej jednak kontynuować EF, skoro już brał przez tydzień... Ech.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='REMICZEK']

PS. Względem zasady... To ten sam wet zaproponował mi podawanie Essentiale F. (i podawałam ten lek przez tydzień już), dziś dał mi inny lek, dlatego się zastanawiam, czy nie lepiej jednak kontynuować EF, skoro już brał przez tydzień... Ech.[/QUOTE]

w/g mnie bardziej czyści wątrobę z toksyn hepatil, essentiale między innymi wspomaga trawienie tłuszczów.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli nie jest nerkowcem, mozesz podawac hepatil jak najbardziej. U nas ze wzgledu na nerki dr Neska odrzucila hepatil. Ale Bruno i tak dostaje 3 leki wspomagajace watrobe z roznymi substancjami czynnymi - nie nakladaja sie, a wspomagaja. Co do posiewu -on byl robiony po punkcji? Jelsi tak, to twoj wet ma racje - bakterie pochodza z dolnej czesci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']Jezeli nie jest nerkowcem, mozesz podawac hepatil jak najbardziej. U nas ze wzgledu na nerki dr Neska odrzucila hepatil. Ale Bruno i tak dostaje 3 leki wspomagajace watrobe z roznymi substancjami czynnymi - nie nakladaja sie, a wspomagaja. Co do posiewu -on byl robiony po punkcji? Jelsi tak, to twoj wet ma racje - bakterie pochodza z dolnej czesci.[/QUOTE]

A czemu hepatil nie jest dobry dla nerkowców? Tak z ciekawości pytam.

Chyba jednak zostanę przy Essentiale. Będę podawała jeszcze przez 3 tyg. i zrobię ponowne badanie krwi. Trochę bezmyślnie wzięłam ten Hepatiale. Tylko kasę dwa razy wydałam. :/

Tak, posiew był robiony z moczu pobranego przez punkcję.

Link to comment
Share on other sites

Bo skoro wspomaga regeneracje watroby poprzez dodatkowa produkcje mocznika, czyli wydalanie produktow przemiany materii przez mocz, to sila rzeczy obciaza nerki i tak juz chore.. W leczeniu i wspomaganiu pracy nerek celem jest doprowadzanie do tego, zeby tych zlych produktow bylo jak najmniej, zeby nerki byly jak najbardziej odciazone. Oczywiscie dzieje sie to kosztem diety i tego, ze organizm nie dostaje jednak wszystkiego az w takich ilosciach jak organizm zdrowy..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']Bo skoro wspomaga regeneracje watroby poprzez dodatkowa produkcje mocznika, czyli wydalanie produktow przemiany materii przez mocz, to sila rzeczy obciaza nerki i tak juz chore.. W leczeniu i wspomaganiu pracy nerek celem jest doprowadzanie do tego, zeby tych zlych produktow bylo jak najmniej, zeby nerki byly jak najbardziej odciazone. Oczywiscie dzieje sie to kosztem diety i tego, ze organizm nie dostaje jednak wszystkiego az w takich ilosciach jak organizm zdrowy..[/QUOTE]

Acha, to tym bardziej zostanę przy EF, bo Remik miał trochę podwyższony mocznik. Lepiej dmuchać na zimne.

Dzięki za wszystkie informacje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[B]Saganko[/B], a te trzy leki na wątrobę to jakie podajesz?
Pytam z ciekawości, bo Tuśka jakis czas temu miała kłopoty z żołądkiem i chyba właśnie wątrobą (nie wykluczam przedawkowania Polprazolem i lekiem przeciwymiotnym, przez długi czas wymioty i stolec czasem z krwią - biegunka wręcz, brak apetytu i osłabienie; składaliśmy to na karb żołądka, może owrzodzenia, a już po pierwszym podaniu leków wątrobowych poczuła się lepiej) - dostaje teraz od dwóch tygodni EF, Hepatil i Heparegen i wyniki w normie (że o aptecie nie wspomnę - biada już nawet nie koniowi z kopyatmi, ale wręcz całej stadninie), ale pamiętam właśnie, że dr Neska entuzjastką hepatilu nie była;-) Przez bardzo długi czas Tuśka dostawała tylko Sylimarol 1 x dziennie, ale po tym zatruciu uznałam, ze -przynajmniej przez jakiś czas - potrzeba czegoś więcej.
Aaa.. dla zainteresowanych: jest jakiś nowy lek na wątrobę dla ogoniastych, zawierający w sobie właśnie te trzy przez mnie wymienione - mama coś mi o nim wspomniała, tylko zapomniałam nazwy, ta skleroza;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Saganko, [/B]a mogłabyś napisać w jakich dawkach i ile razy na dzien podjesz leki na wątrobę? Mój pies też łyka EF i heparagen, no i zastanawiam się czy nie podać mu jeszcze sylimarolu, po konsultacji z wetem oczywiście.
[B]Martinik-ka, [/B]a w jakich dawkach podawałaś pieskowi polprazol, że pieszesz o ewentualnym przedawkowniu? Z góry dziękuję za info:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przepraszam, że dopiero teraz - byłam nad morzem;) Tuśka miała duże kłopoty z żołądkiem: wymioty i biegunka (przynajmniej tak nam się wydawało, że chodzi o żołądek) i wet zalecił Polprazol i lek przeciwymiotny - dostawała 1/3 tabletki i 1 tabletka 10 mg Polprazolu 2 x dziennie - ewidentnie za dużo. Okazało się, że obciążyłam wątrobę, która przez pewien czas nie byla wspomagana lekami, kiedy tylko podałam Essentiale, Heparegen i Hepatil - objawy bardzo szybko ustąpiły.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za info. Mój pies też łyka Polprazol i dlatego pytałam. Obecnie tylko dawkę podtrzymującą 1 tabl 10 mg Polprazolu dziennie ale był czas, że brał 2 x Nolpazę 20 mg.
I to przez parę miesięcy bo zupełnie nie mogliśmy sobie dać z wrzodami żołądka rady. Wątroba oczywiście poniosła tego skutki...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...