Jump to content
Dogomania

Drapanie o drzwi.


Dziaga

Recommended Posts

Mam nadzieje, że piszę ten post w odpowiednim miejscu, bo jestem tu nowa i jeszcze nie wiem co i jak :)

Mam mały problem ze swoim psiakiem. Rano gdy wychodzę do szkoły muszę zamykać pieska samego w domu, ponieważ rodzice pracują a siostra jest w szkole. Jak tylko przekręcę kluczyk w drzwiach zaczyna się drapanie o drzwi, szczekanie i inne wariacje pieska, który nie zgadza się na zostawienie go samego w domu. W jaki sposób mogę go tego oduczyć? Boje się, że wkrótce sąsiedzi zaczną się skarżyć na hałas a do tego całe drzwi wejściowe są podrapane.

Z góry dziękuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Marta, na jakiej podstawie oceniasz, ze pies nienauczony zostawania sam, jest 'panem domu'? Skad pomysl o zapedach dominacyjnych, szczegolnie w takim kontekscie?[/QUOTE]
na dogomani można się wielu nowych rzeczy dowiedzieć... :D

wybiegaj psiaka przed wyjściem do szkoły, zostaw mu jakieś zabawki, kości.. może to wystarczy aby zajął się sam sobą..
jednak najlepiej pieska uczyć zostawania w domu stopniowo.. wychodzisz na klatke, zamykasz drzwi i od razu otwieraj aby pies nie zdazyl drapac w drzwi, nagradzaj i tak kilka sesji dziennie, pozniej je przedluzaj, do minutki, dwoch... dacie rade :)

Link to comment
Share on other sites

Piesek wyraźnie boi sie zostać sam powyższa odpowiedź jest jak najbardziej trafna . Dodam jeszcze , że możesz zostawić psu jakąś swoją rzecz. np.sweter lub bluzę , żeby czuł Twoj zapach. Ponad to dobrze jest zrobić mu poslanie gdzies w kąciku , żeby pod nieobecność domowników miał gdzie sie schować .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...