Jump to content
Dogomania

książki Corena


gabryska

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm Tajemnice sa dosc trudna ksiazka - wiedza tam jest dosc trudna jednak z rozdzialem kolejnym coraz prostrza. Wg mnie wada jest przytaczanie autora historyjek ze swojego zycia, ale zalezy dla kogo jest to wada, mi to wkazdym badz razie przeszkadzalo w czytaniu, czeste powtarzanie histori. Podoba mi sie to ze autor ma podstawy do tez ktore wystawia a tej ksiazce - badania, znajomi i nawet znane rozne psie dylematy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

A ja właśnie się zraziłąm do ksiązek Corena :angryy:
Po książce "Tajemnice psiego umysłu" zostałam jego fanką, obecnie czytam "Jak rozmawiać z psrm" i natrafiłam na kwestię w której sam sobie zaprzecza, chodzi o rozpoznawanie kolorów:mad:

"Tajemnice psiego umysłu"
[quote]
"Neitz i jego zespół wykazali, że psy rozróżniają kolory, tyle że widzą ich znacznie mniej niż przeciętny człowiek. W tęczy zamiast widzieć fiolet, błękit, zieleń, żółć, pomarańcz i czerwień, widzą ciemnoniebieski, jasnoniebieski, szary, jasnożółty, ciemnożółty (wpadający w brąz) i bardzo ciemny szary. Innymi słowy, [B]podstawowe kolory, w jakich psy widzą świat, to żółty i niebieski.[/B] Takie kolory jak zielony, żółty i pomarańczowy, postrzegają jako żółtawe, zaś fioletowy i niebieski jako niebieski. Niebieskozielony to dla nich szary. Czerwony z kolei to dla psów kolor trudny, odbierają go zapewne jako bardzo ciemnoszary, a możliwe, że nawet czarny.
[/quote]

natomiast w swojej wcześniejszej książce "Jak rozmawiać z psem" napisał
[quote]
"Naukowcy przeprowadzili szereg testów, które wykazały, że psy widzą świat w odcieniach szarego, zielonego i brązowoczerwonego."
"Załóżmy pezez chwile że Eisenmann sprawił, że kolory stały się na tyle ważne dla psa, iż na każde żądanie wykorzystywał swoje ograniczone możliwości ich rozróżnienia. [B]Skoro jednak świat kolorów psa zamyka się gdzieś między zielonym i czerwonobrązowym, fakt, że London był w stanie zidentyfikować także żółty i niebieski, zakrawa zgoła na cud.[/B]
[/quote]

i teraz w którą wersje mam wierzyć :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Tajemnice psiego umyslu to ostatnia i najlepsza ksiazka Corena, wiec korzysta z nowych badan na temat psich mozliwosci.
Poprzednie sa takie troche "życzeniowe" - takie momentami za blisko Disneya moim zdaniem.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...