Jump to content
Dogomania

Pies po operacji odmawia wody - co robić?


evel

Recommended Posts

Witam. Nie sądziłam, że kiedyś stanę przed takim problemem - zawsze dziwne wydawało mi się to, że jakiś tam pies jest w stanie odmawiać jedzenia bądź wody, uważałam naiwnie, że to przez właścicieli... aż tu nagle moja suka sprowadziła mnie z hukiem na ziemię :roll:

Zu miała sterylkę 20 kwietnia wieczorem. Ogólnie ma tendencję do użalania się nad sobą, dlatego też do 4. - 5. doby po zabiegu myślałam, że to jakiś koszmar... Ale nie o tym teraz chciałam.

Dostałam zalecenia, żeby po zabiegu dać jej spokój, była po kroplówce, więc nie chciało jej się pić. Następnego dnia rano pies zwymiotował raz, niewielką ilość żółtawego płynu z resztkami trawy... Nie chciała pić, pomyślałam, że może przez wymioty. Wieczorem pies dostał kolację - rozgotowane mięso z warzywami i makaronem, podlane wywarem z gotowanego mięsa z warzywami i z odrobiną jogurtu naturalnego na łatwiejsze trawienie. Picia odmówił, bo jedzenie mokre - zostałam poinformowana, że może tak być. No nic.

Trzy dni później zaczęłam jej dawać suchą karmę namoczoną przegotowaną ciepłą wodą, ze startymi warzywami i tym cholernym jogurtem. Dlaczego cholernym - już tłumaczę.

Bodajże w nocy z 4./5. dobę po zabiegu pies obudził mnie dyszeniem, mlaskaniem - wyraźnie chciało jej się pić, wody odmówiła oczywiście, zajrzałam w paszczę i zamarłam - dziąsła strasznie blade, ja oczywiście w panikę i dawaj psa poić na siłę łyżką w małych ilościach. Poprawiło się, ale pies dalej z całą stanowczością odmawia wody - nieważne, czy leży przez pół dnia na słońcu na balkonie czy idziemy na spacer, na którym widać, że się trochę męczy. Może wsunąć swoją porcję suchej karmy bez żadnych dodatków i odejść od misek nie pijąc. Nie, nie i jeszcze raz nie. Chyba, że...

No właśnie. Jogurt. Jeśli do wody dołożę śladową ilość jogurtu, dosłownie tak, aby zmieniła kolor na przezroczysto-białawy, pies jest w stanie wychlać całą miskę takiej mikstury, niezależnie od objętości. Oczywiście, jak wypije miskę to za godzinę woła na dwór. Muszę dawkować jogurtową wodę własnemu psu, bo przecież nie mogę z nią wychodzić co godzinę :splat: A czysta zwykła woda może sobie w misce stać i stać i stać...

Co ja mam z nią zrobić? Nie uśmiecha mi się do końca życia kontrolować czy pies już wypił, ile wypił, czy nie za dużo żeby zaraz chciał na dwór, czy nie za mało... Pomocy :placz:

P.S. W czwartek idziemy na ściąganie szwów, więc spytam weta co o tym myśli :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia po sterylce też odmawiała picia.Nie czekaj!Pies może nie jeść kilka dni ale pić musi!Moja dostała na drugi dzień kroplówkę,a potem wlewałam jej strzykawką do pysia.Wet kazał bardzo pilnować,żeby piła.Odwodniony psiak,to zmiany biochemiczne we krwi i poważne zagrożenie.Na razie podawaj do pysia kilka razy dziennie przybliżoną ilość jaką sama wypijała,zwłaszcza kiedy je suche-powodzenia:-(

Link to comment
Share on other sites

Ona pije - rozrabiam jej wodę z tym nieszczęsnym jogurtem... Wtedy normalnie pije... Zastanawiam się tylko, jak długo jeszcze zamierza konsekwentnie odmawiać czystej wody :shake:

Jest wesoła, aktywna, dziąsła różowe, skóra trzyma się właściciela ;) nos wilgotny, niby wszystko OK...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...